Jump to content
Dogomania

Zazdrosny starszy pies, czy kupno szczeniaka to dobry pomysł?


senays

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu myślimy nad drugim psem. Wszystko pięknie, tylko nasz dotychczasowy pies - już starszy 10-latek (Senays) jest zazdrosny o inne psy - okazuje to w dość nietypowy sposób. Kiedyś mieliśmy na "przechowanie" psa sąsiada, dosłownie na kilka godzin... Senays położył się w rogu pokoju i po prostu (czy udawał czy tak się czuł - tego nie wiem) wyglądało to jakby chciał powiedzieć "macie pieska, a ja już jestem niepotrzebny", potem przez kilka dni chodził obrażony. Z drugiej strony, jak sąsiadów psy się bawią (mają kilka psów), nasz siedzi i piszczy, że też by chciał... Na spacerze, gdy głaskam inne psy, to raczej mu to nie przeszkadza, wącha sobie coś, olewa to. Czy kupno teraz drugiego psa, to dobry pomysł? Nie chcę, aby Senays czuł się odrzucony, samotny, że kupiliśmy sobie nowego psa a on już niepotrzebny jest.
Ewentualnie, gdy zdecydujemy się na drugiego psa, to w jaki sposób postępować, aby psy czuły się równo traktowane? I Senays nie wmawiał sobie, że jest niepotrzebny?
Z góry dziękuję za pomoc, Kamila

PS. Jeśli zły dział, to przepraszam, ale nie wiedziałam gdzie umieścić ten post

Edited by senays
brak PS
Link to comment
Share on other sites

Myślę,że nie ma powodu,żeby rezygnować z przygarnięcia drugiego psa.Wystarczy je traktować tak samo,żeby stary pies nie czuł się odrzucony,np. jak głaskanie to razem.Spacery zazwyczaj wspólne,ale czasami też oddzielne,żeby stary pies mógł odpocząć od młodego.Przy karmieniu najpierw dać jedzenie staremu psu.Należy poświęcać im tyle samo uwagi,pomimo tego,że szczeniak jest bardziej absorbujący.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...