Jump to content
Dogomania

Szerlok pocieszyciel


Recommended Posts

22 godziny temu, malagos napisał:

Irena z Krysia w drodze - wiozą 4 szczeniaczki i małą sunię mamusię do Warszawy do fundacji na dt.

No, przegapiłam ten wpis, a należy się Wam choćby wzmianka, jak to się odbyło. Otóż najmniejszy - i jak się okazało najsilniejszy - maluch protestował całą drogę, reszta tylko cichutko rzygała, bądź się śliniła (z mamusią włącznie). Zawiozłyśmy je do Wilanowa, do jeszcze nieotwartej, luksusowo urządzonej lecznicy weterynaryjnej, gdzie zostały od razu zaopiekowane: obejrzane, najsilniejszy maleńtas umyty (reszta okazała się blada, dlatego podjęto decyzję o późniejszej higienizacji) i obfotografowane. Potem mamusia położyła się w klatce na ciepłym kocyku , a maluchy przyssały się do niej. Tak je zostawiłyśmy. Godzinę później miała przyjechać wetka, żeby zobaczyć, skąd ta bladość (może jednak od robaków, bo brzuszyny była bardzo wzdęte). Z tego, co słyszałam, już mają ogłoszenia i jest zainteresowanie. Straszna to malizna, najmniejsza suczka właściwie mieści się na dłoni, myślę, że raczej nie powinny z nich wyrosnąć bernardyny, czyli nie będzie problemu ze znalezieniem dobrych domów. Mamusia, też malutka, okazała się suczką niezwykle spokojną, łagodną i miłą, gdybym nie miała 4 psów, sama bym ją wzięła. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem zauroczona malutką mamusią. Całą drogę leżała cichutko przytulona do mnie i tylko czasem się mocniej śliniła.  Wystarczyło pogłaskać i przedstawiła. Nie boi się obroży, ani smyczy. W Lecznicy, po ufnym przywitaniu ze wszystkimi, usiadła na trochę  przy mojej nodze i popatrzyła w górę, pytając - co dalej? Też bym ją brała, ale nie mam możliwości :(. 

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz - dziękuję, jesteście wspaniałe obie BABY!! :)

Mamusia ruda rzeczywiscie przemiła. I młoda, i ładna, oby znalazła dobry dom. Wg pani Kasi, to trochę rozrabiara, stąd imię Psotka.

Ciekawe, jaka jest ta druga mamusia, nazwana przez panią Perełką. Raczej nikt z urzędu gminy nie ma czasu zawieźć jej na sterylizację do Ostrołęki, bo przedświąteczne porządki i sprzątanie. A ja bym wolała już przed świętami ja mieć "ciachniętą" i pod opieką...

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, malagos napisał:

Jeszcze raz - dziękuję, jesteście wspaniałe obie BABY!! :)

Mamusia ruda rzeczywiscie przemiła. I młoda, i ładna, oby znalazła dobry dom. Wg pani Kasi, to trochę rozrabiara, stąd imię Psotka.

Ciekawe, jaka jest ta druga mamusia, nazwana przez panią Perełką. Raczej nikt z urzędu gminy nie ma czasu zawieźć jej na sterylizację do Ostrołęki, bo przedświąteczne porządki i sprzątanie. A ja bym wolała już przed świętami ja mieć "ciachniętą" i pod opieką...

Pytałam TZta. Jeśli nie namówisz Gminy na wożenie suni, to pojedziemy z Tomkiem po psicę, zawieziemy do Ostrołęki, a potem do Ciebie. W poniedziałek, lub wtorek. 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, konfirm31 napisał:

Pytałam TZta. Jeśli nie namówisz Gminy na wożenie suni, to pojedziemy z Tomkiem po psicę, zawieziemy do Ostrołęki, a potem do Ciebie. W poniedziałek, lub wtorek. 

:) Może namówię choć, by przywieźli sunią z tych Bud do kojca gminnego, zawsze to bliżej nas i Ostrołęki. Pytałam wczoraj panią Kasi, czy jak będzie jechała do Ostrołęki ze swoją sunia, czy nie zabrałaby i tej, a my odbierzemy od niej po operacji. Ma się zastanowić, czy podoła wieźć dwie na raz. Jesli nie, to jutro zadzwonię do Leszka i umówię termin

Link to comment
Share on other sites

Ultra wysokie poczucie hydraulika wąż wody diament jelly błyszczyk 0861 Koraliki Światła 12g

 

Nie mogłam się oprzeć! Chociaż to nie ma nic wspólnego z dogomanią, czy zwierzętami, ale popatrzcie, jakie to świetne! Maszyna przetłumaczyła jak umiała, a ile radości! Jakby ktoś chciał tak zrobić, to by mu się nie udało.

Dla wyjaśnienia: zainstalowałam sobie przeglądarkę "Operę", jako że podobno taka świetna, i tam w skrótach znalazłam "Ali Expres", a w nim takie cudo! Zwłaszcza to poczucie hydraulika mi się spodobało.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie przeczytałam artykuł:

http://natemat.pl/205879,azja-juz-nigdy-nie-bedzie-taka-sama-na-tajwanie-slono-zaplacisz-za-jedzenie-psow-i-kotow

 

Jedno zdanie mnie w nim zafrapowało: "Ustawa reguluje także inne kwestie, które są oczywiste w Polsce. Od teraz nielegalne będzie… ciągnięcie zwierząt na smyczy za jadącym samochodem lub skuterem." Oczywiste???? Czyżby autor nie pamiętał sprawy dwóch zboczeńców, którzy urwali suczce głowę, wlokąc ją za samochodem? A dewiant który zakopał psa żywcem? Nic nie jest u nas oczywiste w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, irenas napisał:

Właśnie przeczytałam artykuł:

http://natemat.pl/205879,azja-juz-nigdy-nie-bedzie-taka-sama-na-tajwanie-slono-zaplacisz-za-jedzenie-psow-i-kotow

 

Jedno zdanie mnie w nim zafrapowało: "Ustawa reguluje także inne kwestie, które są oczywiste w Polsce. Od teraz nielegalne będzie… ciągnięcie zwierząt na smyczy za jadącym samochodem lub skuterem." Oczywiste???? Czyżby autor nie pamiętał sprawy dwóch zboczeńców, którzy urwali suczce głowę, wlokąc ją za samochodem? A dewiant który zakopał psa żywcem? Nic nie jest u nas oczywiste w tej kwestii.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1629759370372100&id=100000141599126

Coś w tym jest. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...