Jump to content
Dogomania

Zaciaki pod oczami


havanese

Recommended Posts

Witam, chcialam zapytac czy macie problemy z lzawiacymi oczami u swoich hawanczykow?
Malo hodowcy oraz milosnicy rasy pisza o tym, wiec do niedawna myslalam, ze ten problem raczej hawanczykow nie dotyczy, tak jak innych ras, ale mam psa ktory ma dosc duze zacieki.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Zacieki są wynikiem łzawienia. Łzawienie zaś może być spowodowane niewłaściwą dietą, brudem, podwinięciem powieki, niewłaściwymi kosmetykami, alergią itd.
Poradę powinnaś uzyskać przede wszystkim od hodowcy u którego kupiłaś Swojego hawańczyka. Hodowca zna swoje psy, styka się na co dzień z ich problemami, więc w przeciwieństwie do prób "diagnoz" forumowych, będzie mu łatwiej wytypować przyczynę zjawiska.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie dostalam porady od hodowcy, ale ciezko wytopowac przyczyne, hodowca nie mial z psem problemow takich jak ja mam, bo gdyby mial byloby to odnotowane w karcie przegladu miotu. O psa dbam, regularnie pielegnuje, ale te zacieki sa uciazliwe, tym bardziej, ze chce jezdzic z psem na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałem przyczyn może być wiele. Dodam jeszcze przytkane kanaliki. Jeśli przyczyn może być wiele, to zasadniczo działa się w ten sposób, że je się po kolei eliminuje. Czasami zadziała od razu, a czasami trzeba kilku prób.
Napisz jakie porady dostałaś od hodowcy i jakie działania podejmowałaś dotychczas. Byłaś u weta, zmieniłaś karmę? Samo stwierdzenie, że on ze szczeniakiem problemów nie miał i odwołanie się do przeglądu miotu robionego ca. w 7-8 tygodniu zycia szczeniak, świadczy tylko o tym, że w momencie wydawania problemu nie było. Ale teraz jest.

Link to comment
Share on other sites

Od hodowcy dostaje wiele rad, m.in. poleca zmiane karmy, ale ja psa mam pare tygodni, wiec nie chcialam zmieniac poki co, bo wiadomo stres zwiazany ze zmiana domu, balam sie, ze moga pojawic sie jakies sensacje zoladkowe, teraz dopiero bede wlaczac inna karme.
Co do zaciekow, to tak jak pisalam, nie bylo takich problemow z zaciekami u hodowcy, ale ponoc takie predyspozycje ujawniaja sie pozno.
Do weta sie wybieram.

Zastanawiam sie nad Angel eyes, ale pierwsze wolalabym znalezc przyczyne, bo boje sie, ze jak zaczne stosowac to problem zniknie, ale kiedy przestane wroci, a my bedziemy w tym samym miejscu (choc moze sie myle, w koncu nie mam doswiadczenia)

Co sadzicie o tym srodku?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...