Jump to content
Dogomania

Skóra po trymowaniu.


mariusz73t

Recommended Posts

Witam.Mój West po każdym trymowaniu, w specjalistycznym salonie dla piesków,ma bardzo podrażnioną skórę.W niektórych miejscach aż krwawe plamy.Czy to normalne?Fryzjerzy tłmaczą mi to w różny sposób:a to poprzdedni fryzjer podrażnił,że bardzo delikatna skóra,itp.Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno być krwawych plam. Owszem,lekkie zaróżowienie,które znika dość szybko,ale nie wybroczyny. Według mnie albo pies jest nieumiejętnie trymowany (rwany na siłę niedojrzały włos),albo rzeczywiście jest tak wrażliwy (w co raczej wątpię)....a co hodowca na to? Może on doradzi kogoś,kto podjąłby się prawidłowej pielęgnacji psa.

Link to comment
Share on other sites

zależy jeszcze w których miejscach ma te plamy-jeśli np.w okolicach szyi to może byc to spowodaowane zbyt ciasno założoną ringówką,czy tez opaską na której przypięty jest pies.
jeśli natomiast występuja na różnych powiezchniach,a pies miał kołtuny może to byc spowodowane filcakiem(to dosc ostry sprzet)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariusz73t']Witam.Mój West po każdym trymowaniu, w specjalistycznym salonie dla piesków,ma bardzo podrażnioną skórę.W niektórych miejscach aż krwawe plamy.Czy to normalne?Fryzjerzy tłmaczą mi to w różny sposób:a to poprzdedni fryzjer podrażnił,że bardzo delikatna skóra,itp.Proszę o pomoc.[/QUOTE]

Jeśli sytuacja powtarza się niezależnie od salonu, to faktycznie może być to spowodowane delikatną skórą. Przy czym tj cockermanka napisała: nie powinny wystąpić przy rwaniu dojrzałego włosa.
Może czas na zmianę salonu?

Link to comment
Share on other sites

A jak sierść ma pies? West prawidłowo powinien mieć szorstki włos, ale dosyć często zdarza się w tej rasie nieprawidłowa miękka sierść, wtedy trymowanie może sprawiać psu ból, niektórzy zalecają wtedy strzyżenie. Czy pies jest kąpany po trymowaniu? Nie powinno się kąpać psa po trymowaniu po może to powodować podrażnienie skóry.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...