Jump to content
Dogomania

Osowiałość, skurcz żołądka, wymioty pianą, niepicie wody/nadmierne picie wody


pampulitek

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam problem z 11 letnim psem rasy Syberian Husky. Zaczęło się w sobotę (19.04). Pies obudził o 5 rano i o 7 rano na dwór. Jadł trawę i wymiotował po jej zjedzeniu. Tak normalne, psy tak czyszczą sobie żołądek, ale była to żółć. Okazało się, że ulało mu się pianą jeszcze na balkonie. Później powtórzyło to się o 9 rano, również sama piana. Całą sobotę spędził na działce, był osowiały, leżał w samochodzie, czego normalnie nie lubi. Wczoraj tj, w niedziele (20.04) cały dzień leżał w jednej pozycji. Dostał z rana do jedzenia kości z kurczaka, które zjadł i miał na nie ochotę. O 18 poprosił o wyjście na dwór. Przed, wziął łyczka wody. Wyszliśmy. Nie zaobserwowałam w jego zachowaniu nic dziwnego oprócz tego, że był wolniejszy (mój pies jak nic mu nie dolega ma adhd ). Dzisiaj w poniedziałek (21.04) nic się nie poprawiło, uważam, że jest nawet gorzej. Rano ok. 9-10 podstawiłam mu miskę z wodą, ale odwracał łepek, nie chciał pić. Teraz jest 14.30, a pies pije non stop już od 13 (w pozycji stojącej). Ciężko mu jest się położyć, ledwo stoi na łapkach, głowa spuszczona w dół. Pomiędzy piciem wody robi przerwy, ma skurcz żołądku.
Nie mam pojęcia co mu może dolegać, czytałam w Internecie o zatruciach, o problemach z żołądkiem, nerkami, ale powinien mieć jeszcze inne objawy, żeby powiedzieć, którą chorobę może mieć. Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Jutro oczywiście idę z nim z samego rana do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...