Jump to content
Dogomania

Brit Premium Junior Small/ Medium


majka0-1

Recommended Posts

Hej, jestem tutaj nowa, jeżeli dobrze szukałam, to takiego tematu nie było jeszcze. Od niedzieli jest u mnie w domu 5-6 miesięczny szczeniak. Maniek waży aktualnie ok 8kg. Jest wysokości pod kolano. Jako dorosły pies będzie troszkę tylko wyższy i ważył ok 10kg (wg Pani weterynarz). Na początku dostawał karmę [LEFT]Versele - Laga Medium Growth, ale mały po niej miał straszne gazy... Wczoraj kupiłam mu karmę Brit Premium Junior Medium, ale zastanawiam się, czy wybrałam dobry rozmiar... Wg wskazań na opakowanie Maniek może jeść zarówno karmę Small (jest do 10kg jako waga docelowa psa) i Medium (od 10kg). I stąd moje pytanie- czy jest jakaś różnica, którą karmę maluch zjada? Chrupki są pewnie większe w tej, którą aktualnie je, ale przynajmniej jest zmuszony jeść wolniej, bo musi chrupki pogryźć (niestety je strasznie łapczywie, jest psem ze schroniska...). Jak sądzicie, może zostać na tej karmie, czy kupić np jeszcze Small i je mieszać, a jak się skończy Medium przerzucić się na Small tylko? [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wg. mnie spokojnie możesz mu podawać i jedną i drugą, ew. mieszać obie...Po prostu małe karmy są dla psów które rosną wolniej, więc mają troszkę mniej składników wspomagających wzrost, a znów seria 'M' jest dla psów aktywniejszych, często pracujących, dosyć intensywnie rosnących....
Optymalne będzie Small, ale jeśli kupisz Mkę myślę, że psu nic nie będzie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wg. mnie jest to skład zadowalający taki na 3+ w skali od 1 do 5 :)
Nie jest to szał jak Acana (z resztą kosztuje dużo mniej od Acany) ale nie są to też paści typu Chappi.
Wg. mnie jest to dobra karma dla kogoś, kto chce odżywić psa na przyzwoitym poziomie, jednocześnie - nie wydając zbyt dużej kwoty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moj suczka nie chce tego jeść, dobrze ze na próbe kupilem tylko 1kg

az mnie dziw bierze ze tak tego nie chce jesc, dzisiaj prawie caly dzien nic nie jadla i chociaz byla glodna jak wilcy to nie tknela tego Brita, pod wieczor sie zlitowalem i dalem jej inna karme sucha (Boscha) i zjadla az jej sie uszy czesly.

 

Po tym Bricie takze zauwazylem wiecej kup i sie zastanawiam skad ich tyle skoro ona prawie nic nie jadla ?

Link to comment
Share on other sites

Wielkość odchodów świadczy o przyswajaniu, im mniejsze są kupki tym lepiej i odwrotnie. Więc dużo i często to źle :)  Moim zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem jest Bosch . Ale to moja fobia anty Britowa, ponieważ to jest produkt firmy, która sama nic nie produkuje tylko wymyśla i zleca różnym fabrykom produkcję .Mnożą marki i chyba za krótko są na rynku, aby im zaufać. To wyłącznie moja opinia subiektywna, psa nigdy nie karmiłam Britem .

Acana dla psa po schronisku absolutnie odpada ! To totalnie inny , nowatorski wręcz skład , zbyt bogaty dla psa po schroniskowym jedzeniu . Dopiero będzie rewolucja.

Ja polecam dla psów adoptowanych ( gdzie nie znamy przeszłości żywieniowej ) karmy proste typu Josera, Bosch ,Mera Dog Pure . Na pierwsze dni po schronisku sprawdza się świetnie Royal Canin Gastro  ( wycisza biegunki , nawadnia i odżywia ) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...