Jump to content
Dogomania

Kiedy szczepić psa na boreliozę?


paulka018

Recommended Posts

Witam,
Posiadam szpica miniaturowego (suczka) i mam takie pytanie Kiedy można szczepić na boreliozę?tzn.czy można zaszczepić teraz podczas wiosny,gdzie kleszczy jest masa i tylko czyhają na naszych pupili?w tym tygodniu moja sunia miała już drugiego kleszcza,pomimo kropelek nadal je łapie. dzisiaj rano nie udało mi się usunąć tego szkodnika z jej ciała i połowa klescza została :( dzwoniłam już do weta i mam obserwować to miejsce na jej ciele i jeśli jutro będzie czerwone to mam się z nią zgłosić bez umawiania wizyty.
czy Wasze psiaki mają tak samo?szczepiliście je na boreliozę?jaka to była pora roku i czy to ma znaczenia w jakim czasie szczepic?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']dobre opinie ma obroża Foresto.
i tak,mimo szczepienia na boreliozę trzeba psa chronić jak najbardziej-na babeszjozję szczepionki nie ma.[/QUOTE]

Jest szczepionka przeciw babeszjozie tylko niewiele przychodni ją ma, u mnie w mieście jak dzwoniłam i pytałam to prawie nigdzie nie mieli a to duże miasto (Bydgoszcz) i jest dość droga, znalazłam w necie przypadkową przychodnię by podać przykładową cenę:
[URL]http://www.wet-kaprow.pl/szczepienia-przeciw-babeszjozie.html[/URL]

Edited by Melissa1987
literówki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']dobre opinie ma obroża Foresto.
i tak,mimo szczepienia na boreliozę trzeba psa chronić jak najbardziej-na babeszjozję szczepionki nie ma.[/QUOTE]
Ale nie na wszystkie działa. Jedna PESS za 5zł zadziała na psa a druga już nie. Na jednego Foresto za 90zł nie podziała a na drugiego już tak. Chybił trafił. Jeżeli już trzeba szukać odpowiedniej to zacznij od tańszej. Może kiltix? Nie wiem. Ja stosuję krople Ektopar i jest miodzio. Na 2 psy chcąc kupić Foresto musiałbym wydać 180zł i nie mam pewności nawet czy zadziała ;/

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje szczepie jadąc w naprawdę zakleszczone miejsca typu agroturystyka itp gdzie nie ma szans by do psa nie doczepił się kleszcz. Osobno zabezpieczam je środkami przeciwkleszczowymi. Gdy złapią jakiegoś kleszcza to nie wyciągam go sama z obawy za zbyt mocnym ściśnięciem drania, urwaniem go itp co może spowodować 'zwymiotowanie' przez niego i zakażenie mojego psa. Do wyciągania paskud używam środka zamrażającego na kleszcze, po czym łatwo go wyciągnąć w całości.
Każde miejsce po ugryzieniu tych paskud należy obserwować, nawet jeśli pies jest teoretycznie zabezpieczony oraz gdy wydaje nam się że na 100% dobrze wyjęliśmy paskudę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Melissa1987']Jest szczepionka przeciw babeszjozie tylko niewiele przychodni ją ma, u mnie w mieście jak dzwoniłam i pytałam to prawie nigdzie nie mieli a to duże miasto (Bydgoszcz) i jest dość droga, znalazłam w necie przypadkową przychodnię by podać przykładową cenę:
[URL]http://www.wet-kaprow.pl/szczepienia-przeciw-babeszjozie.html[/URL][/QUOTE]
owszem-ale ona"maskuje"objawy choroby,minimalizuje(podobno)powikłania po chorobie,nie likwiduje pasozyta ani nie zabezpiecza przed jego"kolonizacja"krwinek czerwonych niestety.
szczepieni p/boreliozie(nie mylic z babeszioza)moim zdaniem wykonywać u tych psów gdzie przebywają lub moga przebywac w rejonach gdzie ta choroba wystepuje.
nawiasem mówiąc-szkoda że nie ma szczepionki przeciw babesziozie.myslę że cieszały sie duzym wzięciem

Link to comment
Share on other sites

odnośnie do tej obroży przeciw kleszczom czy nie działa negatywnie na wasze pieski?
Znajomy odradził mi kupno tej obroży.Mówił,że jego pies o mało nie zatruł się podczas jej noszenia.
Nie wiem co myślec , co robić . Prosze o pomoc i ocenę tych,którzy już te obroże przetestowali

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...