Jump to content
Dogomania

Którą wybrać: TOTW, Black Angus, Lukullus?


Niszka8

Recommended Posts

Chciałam poprosić o radę, zastanawiam się jaką karmę wybrać dla szczeniaka, będzie on ważył około 30 kg (matka owczarek belgijski, ojciec albo belg albo owczarek niemiecki).

Przeglądałam karmy na zooplusie, lubię ten sklep bo zamawiam tam karmy dla kota.

Starałam się zwracać uwagę na skład, ale nie zawsze jest on wyrażony w procentach no i nie wiem np. czym się różni kurczak, mięso z kurczaka, suszony kurczak...

Wybrałam 3 karmy i nie wiem która najlepsza. Oczywiści jestem też otwarta na propozycje innych karm (mogą być też z innych sklepów, ale najlepiej z darmową dostawą do domu).

1) [COLOR=#FF8800][FONT=Arial]Black Angus Junior
[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial]Black Angus mielone wysuszone mięso wołowe (20,2%), mielony brązowy pełnoziarnisty ryż, mielone suszone mięso z kaczki (9,1%), mielona pełnoziarnista kukurydza, mielone suszone mięso ze śledzia (5,6%), mielone proso, mielony amarant, świeże zielone zioła, siemię lniane, mieszanka alg, tran ze śledzia, prasowana na zimno mieszanka olei roślinnych, pulpa buraczana, żelatyna, wysuszony torf (2%), juka schidigera wysuszona i zmielona, nasiona ostropestu, nasiona kopru, suszone jagody, białko sproszkowane, krzemionka (1,5%), ekstrakt z małży nowozelandzkich (1,5%), zielona gleba mineralna (1,5%), białko z mięczaków morskich z Perna Canaliculus (1%).

2) [/FONT][/COLOR][COLOR=#FF8800][FONT=Arial]Taste of the Wild High Prairie Canine
[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial]bizon, suszona jagnięcina, suszone mięso drobiowe, jaja, słodkie ziemniaki, groszek, ziemniaki, kanadyjski olej rzepakowy, pieczone mięso z bizona, pieczona dziczyzna, naturalny aromat, puree pomidorowe, sproszkowane ryby oceaniczne, sól, chlorek choliny, suszony korzeń cykorii, pomidory, jagody, maliny, wyciąg z jukki Schidigera, Enterococcus Faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei i Lactobacillus plantarum, suszona trichoderma longierbrachiatum fermentation extract, wysokowartościowe witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C, D, E), minerały (białko żelaza, cynku, miedzi, manganu, siarczan żelaza, siarczan cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu), jodek potasu, tlenek manganu, biotyna, pantotenat wapnia, selenin sodu, kwas foliowy.

3) [/FONT][/COLOR][COLOR=#FF8800][FONT=Arial]Lukullus Kurczak i łosoś z Morza Północnego
[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial]sproszkowane mięso kurczaka (26 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany łosoś (6 %), ziemniaki, tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, kiełki ryżu, buraki, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

totw'a nie miałam wiec nie wiem nawet jak wyglada,kupowałam lukullusa i black angusa co prawda dla psów dorosłych ale myślę że konsystencja krokieta bedzie podobna.blak angus jak widzisz po składzie jest"lepiej"skomponowana karma niz lukullus.zarówno jedna jak i druga karma nie sa w 100% suche.chyba obie sa karmami tłoczonymi na zimno.przez okres wprowadzania tych karm -zaznaczam,stopniowy okres wprowadzania nie nagły-moje psy strasznie bączyły.po ok 2 tyg ich przewód pokarmowy przywykł.także uprzedzam.
uważam tez że dawkowanie lukullusa jak i blac angusa jest nieco zawyżone.moje psy po niej utyły bo trzymałam się tego co w tabelce na opakowaniu.teraz sie odchudzamy,wrocilismy do innych karm widac poprawe w wadze.

Link to comment
Share on other sites

Twój pies należy do ras dużych psów,a więc nie polecam TOTW bo jego granulki są maciupeńkie i pies będzie połykał karmę zamiast ją gryźć. Bardzo dobrą karmą tłoczoną na zimno jest Black Angus, która ma postać krokietów, które pies może gryźć z pożytkiem dla zębów. Równie dobrą karmą też tłoczoną na zimno w postaci trochę większych krokietów jest produkt z tej samej firmy Marcus Muhle. Obie karmy różnią się ceną MM 15 kg. worek kosztuje 129 zł. BA też 15 kg. 189 zł. Ja prawie 2 lata karmie labradorkę MM i efekt jest super tak w wadze,zdrowiu i wyglądzie. Ostatnio kupiłam również w zooplusie 5 kg Black Angusa,ale je go ze znacznie mniejszym entuzjazmem niż MM więc póki co mieszam te karmy i następne zamówienie zrobię jednak na MM. Kiedyś próbowałam też dawać jej Lukullusa ale nawet nie chciała podejść do miski,coś jej nie pasowało.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Najbardziej mnie chyba w tej chwili Black Angus przekonuje. Zastanawiam się jeszcze na karmą Purizon puppy.

Skład:
[COLOR=#333333][FONT=Arial]17 % mięsa z kurczaka bez kości, 17 % suszone mięso drobiowe, suszone bataty, suszone ziemniaki, 7% suszonych jajek, 7% łososia bez kości, 5% suszonego śledzia, 5% suszonego mięsa kaczki, groszek, 4 % tłuszczu drobiowego, 3% hydrolizatu kurczaka 3% z suszonego łososia, lucerna, 2% świeże mięso kaczki bez kości, skrobia z grochu, białko grochu, białko ziemniaczane, minerały, witaminy, 0,5% oleju łososia, nasiona babki śródziemnomorskiej, jabłka, marchew, szpinak, fruktooligosacharydy (FOS), algi morskie, rumianek, mięta, anyż kozieradka, nagietek, suszone zioła (tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia), żurawina.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

lulullus oraz proponowany wyżej[COLOR=#000000] Marcus Muhle [/COLOR]zdecydowanie odpadają- są przeznaczony dla psów dorosłych, zawierają za małą ilość białka i tłuszczy jak dla rosnącego psa a za dużo węglowodanów. co do pozostałych karm:

większość karm bez zbożowych ma dość mały granulat, purizon może nie być wyjątkiem. pamiętaj jednak że mały granulat nie musi być jakąś przeszkodą. mam dużego psa który gryzie nawet małe granulki i miałam takiego który łykał nawet te duże. po za tym nie wierz że sucha karma w jakikolwiek sposób czysci zęby czy ogranicza powstawanie kamienia. lepiej będzie wrzucić mu dwa-trzy razy w tygodniu jakąś surową, mięsną kość do obgryzienia.

co do karm zimno tłoczonych są super, mają mase pozytywnych opinii ale są psy którym po prostu szkodzą (moje im dłużej jadły karmę zimno tłoczoną tym gorzej się czuły, choć na początku nie było problemów)

na zakończenie dodam że jeżeli obecnie nie karmiłaś psa wyżej wymienionymi karmami (zimno tłoczone, bez zbożowe) koniecznie musisz zastosować okres przejściowy aby zminimalizować ryzyko problemów typu gazy, wymioty, biegunka.

ja od siebie polecam taste of the wild, to chyba najtańsza wartościowa karma z duzą ilością mięsa, białka, małą węglowodanów. za większe pieniądze masz jeszcze lepszego orijena. purizon to nowość wyprodukowana dla zooplusa, ja bym poczekała aż karma zostanie przetestowana przez większą ilość psów za nim w nią zainwestujesz.
[h=1][/h]

Edited by 89ola
Link to comment
Share on other sites

[quote name='89ola']lulullus oraz proponowany wyżej[COLOR=#000000] Marcus Muhle [/COLOR]zdecydowanie odpadają- są przeznaczony dla psów dorosłych, zawierają za małą ilość białka i tłuszczy jak dla rosnącego psa a za dużo węglowodanów. co do pozostałych karm:

większość karm bez zbożowych ma dość mały granulat, purizon może nie być wyjątkiem. pamiętaj jednak że mały granulat nie musi być jakąś przeszkodą. mam dużego psa który gryzie nawet małe granulki i miałam takiego który łykał nawet te duże. po za tym nie wierz że sucha karma w jakikolwiek sposób czysci zęby czy ogranicza powstawanie kamienia. lepiej będzie wrzucić mu dwa-trzy razy w tygodniu jakąś surową, mięsną kość do obgryzienia.

co do karm zimno tłoczonych są super, mają mase pozytywnych opinii ale są psy którym po prostu szkodzą (moje im dłużej jadły karmę zimno tłoczoną tym gorzej się czuły, choć na początku nie było problemów)

na zakończenie dodam że jeżeli obecnie nie karmiłaś psa wyżej wymienionymi karmami (zimno tłoczone, bez zbożowe) koniecznie musisz zastosować okres przejściowy aby zminimalizować ryzyko problemów typu gazy, wymioty, biegunka.

ja od siebie polecam taste of the wild, to chyba najtańsza wartościowa karma z duzą ilością mięsa, białka, małą węglowodanów. za większe pieniądze masz jeszcze lepszego orijena. purizon to nowość wyprodukowana dla zooplusa, ja bym poczekała aż karma zostanie przetestowana przez większą ilość psów za nim w nią zainwestujesz.
[/QUOTE]

Myślę,że czytałaś w jednym z tematów że TOTW zawiera mączkę nie mięso,więc troszkę wprowadzasz Niszkę 8 w błąd. Poza tym za TOTW jeszcze długo będzie ciągnęła się afera z salmonellą.
Jeżeli piszę że pies raczej musi pogryźć granulki to chodzi mi nie tylko o zęby ale i o trawienie. Połykanie granulek w całości powoduje,że pies musi potem pić niesamowite ilości wody,żeby karma nie zalegała w żołądku,powodując czasami zaburzenia gastryczne. Moim zdaniem dla psa Niszki 8 najodpowiedniejsza będzie karma Black Angus Junior. Jeżeli chodzi o Purizon kupiłam w zooplusie dwa opakowania próbne o różnych smakach,ale moja labka nie chciała ich nawet ruszyć,co nie znaczy że innemu psu też by karma nie smakowała.

Link to comment
Share on other sites

tak racja, ale jak napisałam w cytowanym przez ciebie poście: są zwierzęta które gryzą nawet drobny granulat a są takie które łykają nawet ten naprawdę duży. do tego dziewczyna ma szczeniaka- a w tym wypadku każda karma dla szczeniąt ma drobny granulat.

co do innego wątku o totw to nie oszukujmy się w tym przedziale cenowym (a może bez wpływu na cene?) nie kupisz super karmy wypchanej po brzegi mięsem prosto z lady. w końcu gdzieś musi trafiać stare mięso lub odpady nie nadające się dla ludzi. jeżeli na opakowaniu pisze łosoś to nie liczmy na filety z ryby ale na głowy, ogony, kręgosłupy lub to co nie sprzedało sie w sklepie. i wg mnie nie ma w tym żadnej tragedii, tak po prostu jest i juz.
psu nie zaszkodzi to w większym stopniu niż podawanie suchej karmy w ogóle jako czegoś przetworzonego o nie wiadomym pochodzeniu.
z tą salmonellą to też zabawnie, na jednym forum piszą że zabiła ileś tam zwierząt w stanach na innym że jej zawartość w worku była tak znikoma że pies zjadając trefną karmę nawet tego by nie odczuł.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='89ola']tak racja, ale jak napisałam w cytowanym przez ciebie poście: są zwierzęta które gryzą nawet drobny granulat a są takie które łykają nawet ten naprawdę duży. do tego dziewczyna ma szczeniaka- a w tym wypadku każda karma dla szczeniąt ma drobny granulat.

co do innego wątku o totw to nie oszukujmy się w tym przedziale cenowym (a może bez wpływu na cene?) nie kupisz super karmy wypchanej po brzegi mięsem prosto z lady. w końcu gdzieś musi trafiać stare mięso lub odpady nie nadające się dla ludzi. jeżeli na opakowaniu pisze łosoś to nie liczmy na filety z ryby ale na głowy, ogony, kręgosłupy lub to co nie sprzedało sie w sklepie. i wg mnie nie ma w tym żadnej tragedii, tak po prostu jest i juz.
psu nie zaszkodzi to w większym stopniu niż podawanie suchej karmy w ogóle jako czegoś przetworzonego o nie wiadomym pochodzeniu.
z tą salmonellą to też zabawnie, na jednym forum piszą że zabiła ileś tam zwierząt w stanach na innym że jej zawartość w worku była tak znikoma że pies zjadając trefną karmę nawet tego by nie odczuł.......[/QUOTE]

Tyle tylko że psy bardzo szybko rosną i nie zawsze będą szczeniakami,zresztą szczeniaki też powinny gryźć sucha karmę, a nie połykać zresztą one pasjami lubią gryźć,nawet buty,wykładziny itp. Cokolwiek piszą o TOTW, afera z salmonellą miała miejsce i w wielu krajach wycofywano całe serie tej karmy w Polsce też.

Link to comment
Share on other sites

Może warto dodać, że afera z salmonellą miała miejsce 2 lata temu, od tej pory z karmą nie było żadnych problemów, a wręcz wiele osób chwali ją za jakość. Moje psy jadły ją przez ponad 2 lata, wyglądały po niej świetnie, miały super kondycje i były zdrowe.
Wracając do tematu, dobrym rozwiązaniem byłoby poprosić o próbki karm, które Cię interesują, wtedy zobaczysz, która psu posmakuje. W podobnym przedziale cenowym, o bardzo dobrym składzie jest Exlusive of Gosbi.

Link to comment
Share on other sites

Można jeszcze rozwazyć Simpsons ( jest na stronie zooplus ) , skład też mączkowy , ale jakże przyzwoity :) , dla szczeniaków jest na przykład z rybą. Wisiałam długo nad tą karmą , i w końcu , przeklinam ten moment ,zamówiłam inną , która przewróciła nasz swiat do góry nogami . Ale tego Simpsonsa jestem bardzo ciekawa .

Edited by dominoxs
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominoxs']Można jeszcze rozwazyć Simpsons ( jest na stronie zooplus ) , skład też mączkowy , ale jakże przyzwoity :) , dla szczeniaków jest na przykład z rybą. Wisiałam długo nad tą karmą , i w końcu , przeklinam ten moment ,zamówiłam inną , która przewróciła nasz swiat do góry nogami . Ale tego Simpsonsa jestem bardzo ciekawa .[/QUOTE]

Tez zamawiałam mojej kapryśnej labie małe opakowanie Simpsona, znowu małpa nie chciała nawet ruszyć.I co w końcu zamówiłaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...