Jump to content
Dogomania

Od Czego Zacząć?!


Paula&Goofi

Recommended Posts

Wtajcie!
"Zwiedzając" wystawe w Szczecinie (2007) tak rozmyślałam czy nie spróbować Handlingu... Więc postanowiłam was zapytać od czego zacząć by wejść wprawe. Posiadam nie rodowodowego pudelka, z którym troszęczkę ćwiczyłam. Zadaje pytanie profesjonalistą w Handlingu z Dogo...
Od Czego Zacząć?!

Link to comment
Share on other sites

Handlingu nie da sie tak "hop siup". Na początku ważna jest umiejętność pracy i "dogadania się" z psem. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe - tylko obcując z różnymi psami można poznać ich różne zachowania. Każdy pies jest inny. Musisz poznać doskonale wzorce ras, które masz zamiar wystawiać, co jest u nich porządane, a co nie. Nauczyć się oceniać psa, zauważać i maskować jego wady.. Oj to naprawde nie jest takie proste!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Handlingu nie da sie tak "hop siup". Na początku ważna jest umiejętność pracy i "dogadania się" z psem. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe - tylko obcując z różnymi psami można poznać ich różne zachowania. Każdy pies jest inny. Musisz poznać doskonale wzorce ras, które masz zamiar wystawiać, co jest u nich porządane, a co nie. Nauczyć się oceniać psa, zauważać i maskować jego wady.. Oj to naprawde nie jest takie proste![/quote]

Dzięki za wskazówki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='justys95']Czyli nie masz pudelka tylko psa w typie rasy...;) a wystawiać psy można (na szczęście) tylko rodowodowe, więc...:)[/quote]
Wystawia się psy tylko rodowodowe, ale nikt jeszcze nie zakazał we własnym zakresie np. pod blokiem ćwiczyć sobie ze swoim nierodowodowym psem. Mój bokser też nie ma papierów (dobra może być pies w typie boksera, mi to wsio równo),a i tak sobie z nim truchtam po kółeczku, ustawiam, itp. Przynajmniej można sobie same ruchy "własne" poćwiczyć, żeby potem na ringu być pewnym tego co chce się robić :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Wystawia się psy tylko rodowodowe, ale nikt jeszcze nie zakazał we własnym zakresie np. pod blokiem ćwiczyć sobie ze swoim nierodowodowym psem. Mój bokser też nie ma papierów (dobra może być pies w typie boksera, mi to wsio równo),a i tak sobie z nim truchtam po kółeczku, ustawiam, itp. Przynajmniej można sobie same ruchy "własne" poćwiczyć, żeby potem na ringu być pewnym tego co chce się robić :p[/quote]

Ja mam też drugiego pieska w typie Alaskana Malamuta i sobie z nim ćwicze :)
Ale będe ćwiczyć teraz z rodowodową labką :)

Pzd!

Link to comment
Share on other sites

Zaraz, zaraz.
Chcesz mieć psa do handlingu czy na wystawy??? Bo na wystawy musi mieć rodowód, ale słyszałam że do MP mogą być kundelki.
Kooikerko (przepraszam jeśli źle napisałam nick) masz rację!!! Ćwiczenia czynią cuda.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Kooikerka']Ćwicze ;) A ćwiczenia czynią cuda :eviltong:[/quote]
To tak jak ja :) Wiem to po sobie, że ćwiczenia czynią cuda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']Zaraz, zaraz.
Chcesz mieć psa do handlingu czy na wystawy??? Bo na wystawy musi mieć rodowód, ale słyszałam że do MP mogą być kundelki.
[/quote]
Hmm...napewno? to chyba bez sensu:shake:. To czemu jego numer trzeba w zgłoszeniu wpisać? I jak ocenia się czy pies jest pokazany w sposób właściwy dla rasy, skoro nie jest rasowy?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kooikerka']Dobrze napisałaś nick :)
Agato wiesz że [U]trzeba należeć[/U] do związku Kynologicznego by wziaść udział w MP!?[/quote]


Jeśli masz ukończone 16 lat, a jeśli nie to rodzic bądź prawny opiekun musi być w ZK zapisany.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='marymek']Jeśli masz ukończone 16 lat, a jeśli nie to rodzic bądź prawny opiekun musi być w ZK zapisany.[/quote]
co? :crazyeye:
Czyli ja nie mogę?:-( :placz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='marymek']No ale możesz poprosić rodziców/ opiekunów, żeby sie zapisali. Nie trzeba mieć psa z rodowodem żeby być w ZK.[/quote]
Nie trzeba mieć psa? :-o
ja aktualnie nie mam wcale psa, będę miała za 4 mies.
Yorkshira z rodowodem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Nie trzeba mieć psa? :-o
ja aktualnie nie mam wcale psa, będę miała za 4 mies.
Yorkshira z rodowodem :)[/quote]

No to albo któryś z Twoich rodziców już się zapisze do ZK, albo jak będziecie rodowód wyrabiać malcowi ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...