Jump to content
Dogomania

Pies boi sie innych psów


mika534

Recommended Posts

Witam. Mam 10 miesieczną suczke ( kundelka) .
Chodzimy prawie codziennie wieczorem do parku gdzie zbieraja sie psy.
Na poczatku dogadywała i bawiła sie z psami.
Były dwa psy przed którymi uciekała do domu ( chyba z 6 razy).
3 miesiace temu dostała pierwszej cieczki i nie przychodziliśmy przez ponad miesiac do parku.
Przez ten czas troche zdziczała. Nie chciała sie bawic z innymi psami tylko cały czas biega za piłką.
Teraz zaczyna uciekac i kulic sie przed psami. Psy zauwazyły ze ona sie boi i zaczynaja za nia biegac jak za zwierzyną.
Niektóre nawet zaczynaja ją podgryzac. Próbowałam oswajac ja podchodzac z nia do psów ale to nic nie daje.
Zastanawiam sie nad zapisaniem jej do jakiejs szkoły dla psów ale dopiero w wakacje.Co zrobić? Nie mam juz siły za nia biegac.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co zrobić? unikać skupisk psów i znajdować psu inne zadania. Bawić się piłką, spróbować frisbee, elementow posłuszeństwa. Naprawdę, nie wszystkie psy są "towarzyskie" i bawią się z innymi psami przez całe życie. to tak jakbyś chciala zmusić nastolatka czy dorosłego aby całe życie spędził w piaskownicy robiąc babki i naparzając się łopatką. U suk zazwyczaj ta pierwsza "dorosla" cieczka w okolicach pierwszego roku życia to granica wieku "dziecięcego" kiedy rozbawiona małolata zamienia się w poważną damę, pojawiają się też wtedy zachowania terytorialne - znaczenie terenu, niechęć do zabaw z elementami dominacji tj. wskakiwania na plecy itp., ukierunkowanie na człowieka czyli pełna gotowość "pracy". Wykorzystaj to, że twój pies aportuje, może nawet spróbuj aportu z wody to super zabawa dla ciebie i psa, dużo lepsza niż stanie i obserwowanie jak sfora psów poluje na twoją sukę.
Jeśli chcesz aby twój pies miał kontakt z innymi psami to dobierz mu odpowiednie towarzystwo o zbliżonym temperamencie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...