Jump to content
Dogomania

Jak pomóc mojemu psu?


Marta1990

Recommended Posts

Witam piszę ten post, bo już nie wiem gdzie szukać pomocy. Mam suczkę shih tzu ,już jak ją wzięłam miała liczne problemy ze zdrowiem. Mam ją 4 lata. Od jakiegoś okresu suczka ma straszne problemy ze skórą. Drapanie 24 godziny na dobe, strupy na sierści, wydrapane do krwi. Uszy pełne wydzieliny , dziwny zapach, ogolna apatia. Dostawała antybiotyki-zastrzyki-płyny do uszu ,problem ustąpił ale po jakimś czasie znowu zaczęło się to samo. Wzięłam ją do ,,lepszego weta,, i ten poradził jej zrobić badania na grzyby i bakterie, żeby wiedział na co ją leczyć . Tak więc zrobiłam jej te badania- wyszło ,że grzybów nie ma , są tylko liczne namnożone bakterie. Początkowo dostała zastrzyki i jakieś białe tabletki , jednak problem nie ustąpiŁ. Weterynarz przepisał jej encorton ,po którym problem ustąpił . Jednak, gdy odstawiam go, to problem nawraca. Pani powiedziała, że niestety będzie musiała brać leki do końca życia. Jednak ostatnio dowiedziałam się, że encorton na dłuższą metę powoduje dużo skutków ubocznych. Na razie suczka ich raczej nie ma- oprócz wilczego apetytu, a nadawagę ma .Sunia sie ożywiła i sie nie drapie. Czy naprawdę jest skazana na ten encorton do końca życia? Przecież te sterydy wypłukują z witamin, a problem ze stawami też ma. Nie da sie jej pomóc inaczej? Do jakiego weta mam sie zwrócić ,takiego co sie zna na alergiach skórnych? Mieszkam koło Wrocławia, Świdnicy ,Świebodzic.

Link to comment
Share on other sites

Witaj na pewno zacznij od zmiany weterynarza!!!! Nie wiem gdzie w okolicach wrocławia są dobre lecznice,ale z pewnością któraś z Cioteczek jest z tamtych okolic i pomoże znaleźć dobrego weta.Encorton to steryd,który sieje spore spustoszenie w organiźmie.Wydaje mi się,że dobry wet raz jeszcze przebada psa tj zeskrobiny plus ewentualnie wymaz z ucha,a może i testy alergiczne,żeby ustalić na co pies jest uczulony.Ja osobiście mam suczkę,która jest uczulona na białko kurczaka,wystarczyło wyeliminować z diety kuraki i wszystko jest ok.Trzymam mocno kciuki,za Twoją psinkę.

Link to comment
Share on other sites

oj[B] Marta[/B] podobnie jak [B]daśka[/B]-poszukaj pomocy równiez gdzieś indziej.encorton nie wypłukuje witamin,ale potrafi narobić wiecej szkody.fakt czasami jest niezbedny,konieczny,ale jeśli bedzie taka mozliwośc to dobrze z niego zrezygnowac.
pisałas że wyszły jakieś bakterie na posiewie.ze dostawała jakieś tabletki-moze za krotko były stosowane.leki k/suplementy diety które stosujemy do uszu czy skóry trzeba podawac bardzo długo -jeśli trzeba nawet i trzy miesiace,żeby pojawiły sie rezultaty.inna wazną sprawa jest zachowanie higieny:wnętrza uszu-jęsli jest nadmiar włosów w kanale słuchowym to nalezy te włosy pousuwać,skóry-czeste kapiele w szamponach leczniczych weterynaryjnych np.p/świądowych czy tez łagodząch lub/i p/bakterryjnych moga wspomóc i skrócic terapię.
rozumiem że zeskrobina ze skóry w kierunku pasozytów była brana.a pies jest regularnie zabezpieczany przed p.skórnymi(pchły_)
a czym karmisz tego pieska?

Link to comment
Share on other sites

Pies do tej pory jest kąpany w szamponach leczniczych bardzo często. Dostaje też prreparat do uszu i wyrywam w środku włosy. Wet co miesiąc daje jej na skóre advocate. Jeśłi chodzi o jedzenie to teraz dostaje brit light a czuje sie po nim bardzo głodny że potrafi nawet gó**no zjeść na spacerze , to gotuje mu warzywa jeszcze. Wcześniej jadł gotowane jedzenie ryż z mięsęm. Badania były w kierunku grzybów i bakterii.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka miała identyczne problemy, ciągłe problemy z zapaleniem uszu, kołnierz na szyji, a i tak dziury w łapach. Badania wykazały alergię pokarmową na zboża, brak alergii na kurczaka a po testowym podaniu wystarczyło kilka minut aby suka dostał szału z bólu.
Po długiej walce i diecie eliminacyjnej suka czuje się już dobrze, zarosła futrem i prawie się nie drapie. Jak było bardzo źle dostawała steryd w zastrzykach, a w domu mam w zapasie encorton gdyby gdzieś coś dorwała.
W tej chwili suka dostaje suchą karmę z ryb morskich bez dodatku zbóż. Uczula ją wszystko z drobiu tak białko jak i tłuszcz.
Proponuję zmienić karmę na taką bez kurczaka on najczęściej uczula. Środki przeciwpasożytnicze też potrafią uczulać.

Życzę powodzenia w tej ciężkiej walce. ;) Nam się udało.

Doraźnie załóż mu kołnierz i skarpetki na łapy- u nas to się sprawdzało. Rany i uszy-przemywaliśmy środkiem antybakteryjnym od weta, dzięki niemu zmniejszał się stan zapalny i nie trzeba było pakować w psa antybiotyków.

Link to comment
Share on other sites

[B]marta[/B] jeśłi twój psiak zjada nieczystości na dworze to na pewno nie jest to spowodowane "żarłocznością"a brakiem niektórych witamin i/lub substancji mineralnych.
czy wet mówił o podawaniu suplementów na ochrone watroby przy tym encortonie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GANG CZIKI']Moja suka miała identyczne problemy, ciągłe problemy z zapaleniem uszu, kołnierz na szyji, a i tak dziury w łapach. Badania wykazały alergię pokarmową na zboża, brak alergii na kurczaka a po testowym podaniu wystarczyło kilka minut aby suka dostał szału z bólu.
Po długiej walce i diecie eliminacyjnej suka czuje się już dobrze, zarosła futrem i prawie się nie drapie. Jak było bardzo źle dostawała steryd w zastrzykach, a w domu mam w zapasie encorton gdyby gdzieś coś dorwała.
W tej chwili suka dostaje suchą karmę z ryb morskich bez dodatku zbóż. Uczula ją wszystko z drobiu tak białko jak i tłuszcz.
Proponuję zmienić karmę na taką bez kurczaka on najczęściej uczula. Środki przeciwpasożytnicze też potrafią uczulać.

Życzę powodzenia w tej ciężkiej walce. ;) Nam się udało.

Doraźnie załóż mu kołnierz i skarpetki na łapy- u nas to się sprawdzało. Rany i uszy-przemywaliśmy środkiem antybakteryjnym od weta, dzięki niemu zmniejszał się stan zapalny i nie trzeba było pakować w psa antybiotyków.[/QUOTE]

dziękuje, podniosło mnie na duchu ,że psiak moze z tego wyjść

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]marta[/B] jeśłi twój psiak zjada nieczystości na dworze to na pewno nie jest to spowodowane "żarłocznością"a brakiem niektórych witamin i/lub substancji mineralnych.
czy wet mówił o podawaniu suplementów na ochrone watroby przy tym encortonie?[/QUOTE]

nic nie mówił. Na początku nie wiedziałam ,że to encorton, dał mi to w woreczku. Bez opakowania i ulotki. Dopiero niedawno dostałam w opakowaniu, stąd wiem ,że to ten lek

Link to comment
Share on other sites

jak bedziesz z nim rozmawiała to go podpytaj co mogłabysmewentualnie wspomagajacego na watrobe podawać.
mojemu psu się "upiekło"od podawania encortonu długotrwale-stosujemy szamponoterapie w alervecie(uczulenie na roztocza kurzu domowego i magazynowe)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj o jednym podawanie sterydu tylko łagodzi objawy, ale nie usuwa przyczyny alergii.
Do zakończenia leczenia sterydem nie możesz przeprowadzić badań w kierunku alergii, a i później musisz odczekać ok.2 miesięcy aż lek w całości zostanie usunięty z organizmu.

Jak chcesz to na priv wyślę ci nazwę płynu do przemywania zmian ropnych, ranek.

Życzę wytrwałości i powodzenia.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czasami niestety jest tak, że encorton jest niezbędny, bo nic innego nie działa. W przypadku alergii, jeżeli już jest podawany to należy go odstawiać stopniowo. Czyli zaczynacie z dawki którą przepisał lekarz, a potem powinien zalecić łagodne schodzenie z dawki, tak, aby organizm powoli przyzwyczajał się do braku leku.
Jezeli chodzi o alergię to tez trzeba pamiętac, żeby nie zmieniać za często karmy, dac jej czas na zadziałanie. Czasem na efekty trzeba czekać kilka tygodni.
A jeśli chodzi o szampony łagodzące to są i tańsze, nawilżające, łagodzące, i droższy, który świetnie radzi sobie z grzybami i bakteriami, jest to Malaseb. Bardzo dobrze działa sudocrem, łagodzi objawy i zawiera cynk, który przyspiesza gojenie się skóry. I nie ubieraj psu skarpet, skóra musi oddychać, a żeby się nie lizał zastosuj olejek z drzewa herbacianego, który ma bardzo gorzki smak i psy się nie liżą po łapkach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mam sukę alergiczkę, wcześniej chodziłam do weterynarza, który co wizyta dawał jej zastrzyk ze sterydem, po 10 dniach znów się drapała, zmieniłam weterynarza, zrobiłam w końcu porządek z gruczołami okołoodbytowymi (wcześniej miała raz na m-c oczyszczane, teraz dostała antybiotyk miejscowo w odstępach co 7 dni dawka), karmę zmieniłam na wolfsbluta z koniną (wcześniej royal hypoallergenic, droga jak nie wiem co, a i tak się drapała), kąpię w hexodermie i odpukać jest ok. do karmy dostaje jeszcze olej z łososia lub gammmolen oraz algi w proszku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...