Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenia poza ZKwP


atha_maris

Recommended Posts

Piszę pracę zaliczeniową na temat planowanych i faktycznych skutków zmiany ustawy o ochronie zwierząt z 2012, dokładniej tego, jak nie udało się rozwiązać problemu pseudohodowli, a jeszcze bardziej go pogłębić. Przydałaby mi się lista paru takich "organizacji", ale na razie znalazłam tylko SWKIPR. Znacie jeszcze jakieś? Temat przy okazji może się przydać i potem, do sprawdzenia skali zjawiska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='atha_maris']Piszę pracę zaliczeniową na temat planowanych i faktycznych skutków zmiany ustawy o ochronie zwierząt z 2012, dokładniej tego, jak nie udało się rozwiązać problemu pseudohodowli, a jeszcze bardziej go pogłębić. Przydałaby mi się lista paru takich "organizacji", ale na razie znalazłam tylko SWKIPR. Znacie jeszcze jakieś? Temat przy okazji może się przydać i potem, do sprawdzenia skali zjawiska.[/QUOTE]

Te, o których słyszałam oraz te które wyszukałam w necie:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Psa Rasowego OSPR "Kennel Club
Klub Hodowców Rasowych Psów I Kotów Pies I Kot
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Hodowców Psów i Kotów Rasowych "Cztery Łapy"
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Psa Rasowego Pies Przyjaciel Człowieka
Polskie Stowarzyszenie Psa Przyjaciela
Polskie Zrzeszenie Przyjaciół Zwierząt
Polski Związek Hodowców Psów Rasowych
Profesjonalne Stowarzyszenie Hodowców Psów i Kotów Rasowych
Stowarzyszenie Czworonożni Przyjaciele
Stowarzyszenie Hodowców Rasowych Psów i Kotów
Stowarzyszenie Klub Psa i Kota Rasowego Ogólnokrajowa Organizacja Społeczna
Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych
Stowarzyszenie Wspierające Właścicieli Zwierząt Rasowych SWWZR

Są też takie, które niestety wydają nic nieznaczące "rodowody" tym samym bezczelnie nabijając kupujących w butelkę. Nie pamiętam dokładnie, które więc nie chcę wprowadzać w błąd. Musisz poszperać w google i zajrzyj również na wątek o rodowodach stowarzyszeń, który jest na tym forum, bo tych stowarzyszeń jest niestety multum, o wiele więcej niż podałam.

Edited by Melissa1987
literówki
Link to comment
Share on other sites

Temat tych rodowodów też poruszyłam, oraz to, że przeciętny człowiek nie rozróżnia rodowodu ZKwP a np SWKiPR (na to się wszędzie na allegro nadziewam). Ponoć nie jestem pierwszą osobą, która ten temat porusza, więc jak dobrze pójdzie, może jakaś publikacja o tym pójdzie i się ktoś wreszcie zainteresuje tematem :)
Dzięki wielkie, zaraz poobczajam, co to za paskudztwa są ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='atha_maris']Temat tych rodowodów też poruszyłam, oraz to, że przeciętny człowiek nie rozróżnia rodowodu ZKwP a np SWKiPR (na to się wszędzie na allegro nadziewam). Ponoć nie jestem pierwszą osobą, która ten temat porusza, więc jak dobrze pójdzie, może jakaś publikacja o tym pójdzie i się ktoś wreszcie zainteresuje tematem :)
Dzięki wielkie, zaraz poobczajam, co to za paskudztwa są ^^[/QUOTE]

Oj bardzo bym chciała, żeby ludzie dzięki takiej publikacji się uświadomili :). Łatwe to nie będzie, ale trzeba mieć nadzieję.
Ja uświadamiam ludzi w moim otoczeniu i idzie niestety bardzooo ciężko. Nawet nie udało mi się odwieść od pomyslu kupna szczeniaka z pseudo mojej znajomej (umarł na parwowirozę 2 tyg., póżniej) i mimo tak negatywnego przeżycia następnego psa też wzięła z pseudo. Są ludzie, którym ciężko coś przetłumaczyć :/. A brak wiedzy w dobie internetu, kiedy można wszystko sprawdzić nie jest wytłumaczeniem. Ja miesiąc temu kupiłam pierwszego psa z rodowodem z ZKwP w moim życiu, więc nawet jak się nie jest doświadczoną osobą to można nie popełnić błędu :).
PS. chciałabym móc przeczytać publikację po jej powstaniu, gdyż jestem ciekawa efektu Twojej pracy nad tym tematem :)

Edited by Melissa1987
literówki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='szanelka']Czemu ostatnio Kennel Club ogłasza się, że jest organizacją FCI?! Myślałam, że do FCI należy tylko zkwp ;o
Np tutaj [URL="http://olx.pl/oferta/mops-reproduktor-CID103-ID5d4t1.html#e33a9e89d0"][KLIK][/URL].[/QUOTE]
To nie Kennel Club się ogłasza, tylko właściciel tego "reproduktora", pies ma metrykę FCI, więc trzeba się tym pochwalić.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

To tylko dowód iż jesteśmy mistrzami w obchodzeniu przepisów prawa. Niestety całe lata było to konieczne by życ. Obecnie też mamy wiele takich prawnych bubli,że niech ustawodawców piekło pochłonie i w wielu wypadkach trzeba go obchodzić, Ale tu akrat wyątkowy przyklad tego ktorego nie warto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...