Jump to content
Dogomania

Whippet - wady/zalety?


`ola`

Recommended Posts

Tilia

Szorstkie whippety, to juz byly - odeszly w zapomnienie, ale tak jeszcze ze 30 lat temu whippety mogly na miedzynarodowych wystawach otrzymywac dwa CACiB-y w obydwu odmianach wlosa. Niestety nigdy szorstkiego na zywo nie spotkalam, a ten gatunek wlosa byl wynikiem krwi terierow, ktore braly udzial w powstaniu tej rasy. Na zdjeciach wyglada to podobnie do wlosa szorstkowlosego galgo. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ita- czytałam, że pojawiały sie szorstkie, ale je golono, bo uważano, że są wolniejsze niż gładkie. No i wyginęły. Chodzi mi o to, że teraz pracuje się nad dugowłosymi chartami średniej wielkości a nikt nie chce pomyśleć nad niewielkim szorstkim, brodatym chudzielcem :( Masz może fotki szorstkich whippetów?

Link to comment
Share on other sites

chart wielkosci whippeta potrafi uwalic coope niczym "stary chlop" na srodku goscinnego oczywiscie

Piszesz oczywiście o charcie polskim, który jest w tej chwili wielkości whippeta?

Whippety robią śliczne małe kupki - sam mniód :lol: .

Natomiast greye - oooooooooo, jak stare chłopy, na dodatek nie robią tego w jednym miejscu, tylko kroczą w pozycji kangura i kitują - aż czasem się zastanawiam, ile tego "shita" w psie może się zmieścić :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Rottiś jak ma krzaki to też wali w, a raczej na krzaki, byle wyżej :lol: A minę ma przy tym taką jakby się wstydził tej czynności. Nie patrzy na nikogo i nie życzy sobie patrzenia na niego. Jak biega luzem to już w ogóle idzie gdzies daleko, bo to przecież hrabia pieprzony jest :lol:

Borys nie ma takich skłonności. Jemu najlepiej robi sie siusiu i inne sprawy w kanał albo na jezdni tuż przy krawężniku. Nie wiem skąd mu sie to wzięło :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...