Jump to content
Dogomania

Wyprawki czas!


Skyy

Recommended Posts

Cichutko powiem, że ja również powoli przygotowuję się do przybycia nowego domownika i chociaż mam jeszcze sporo czasu, to w sumie wszystkie najważniejsze rzeczy, oprócz klatki, już czekają w specjalnej, papisiowej szufladzie, w której powoli zaczyna brakować miejsca ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kupiłam jej szelki (dzisiaj kurier je przyniósł... i tak mnie kusiło, żeby zobaczyć jak będą na niej wyglądać, ale do jej urodzin jeszcze 15 dni, więc sobie poczekam :P), no i jeszcze dużo smaczków, co z pewnością ją najbardziej ucieszy, bo to obżarciuch taki ;) 
A dla papsa tak wyszło, że nic tym razem nie zamówiłam, bo jednak mój portfel za bardzo by ucierpiał :P

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co zrobiłam to kupiłam szelki na allegro, najtańsze. Nie robiłam wielkiej wyprawki, bo nie byłam 100% pewna czy pies znajdzie się w domu. U mnie zawsze wszystko jest na hura, w każdej chwili może coś się zmienić (sama decyzja o psie była przemyślana, ale czy samo kupno dojdzie do skutku nie było pewne). W schowku znalazłam 2 różowe dziecinne kocyki i jakiegoś miśka z paczek dla niemowląt z popularnego mleka. Tą karmę to wzięłam na promocji akurat, no i tak bardzo chciałam już psa w domu i nie mogłam się doczekać że przynajmniej sprawiłam sobie radość kupując dla niego coś. I wzięłam jeszcze przysmaki nie mogąc się doczekać kiedy go nakarmię (pamiętałam od dawna że w sklepach zoologicznych było tyle różnych kolorowych przysmaków, zwłaszcza atrakcyjne te na wagę, zawsze chciałam kogoś nimi nakarmić ale nie miałam kogo :D mam jeszcze 2 ptaszyska ale one to raczej nie zasmakują). U wet jednak moja radość nie trwała długo - szelki mega za duże (miał wtedy 8 tyg.) i jeszcze brak zębów do pogryzienia takich przysmaków.

W dniu zakupu psa (jak już przytaszczyłam potworka do domu) poleciałam do sklepu i apteki po 2 najprostsze (i wcale nie takie ładne) miski plastikowe, ten ring gumowy, szczotkę i podkłady.

Dopiero w następnych dniach zmierzyłam psa jak spał i kupiłam wypasioną kanapę na allegro, poszłam do 2 zoologicznego i kupiłam na wagę ciasteczka, piszczałkę, ucho do gryzienia, obrożę (nie znosi jej) i inne przysmaki.

I tak systematycznie coś mu dokupuję. W biedrą znalazłam później 2 ostatnie (!) ładniejsze miseczki z napisem dog i kosteczkami, więc je porwałam jak najszybciej, I w Pepco znalazłam podkładkę dla psa (chciałam niebieską ale albo róż albo czarny :[ )

W chińskim centrum znalazłam fajne ubranko, wojskowe i stosunkowo tanie bo ok 22-25zł gdzie w niektórych sklepach ceny od 50 a i za 108 znalazłam w jednej galerii a wcale nie było jakieś najpiękniejsze...

Mam jeszcze dla niego ucho, sznurkową kość i 1 piszczałkę taką jak ta żółta ale pomarańczową.

Mam wrażenie że mało tych zabawek, pewnie jeszcze coś się może chować pod łóżkiem albo gdzieś indziej... I tak mój but lub skarpetki najlepsze :D

W chińskim centrum kupiłam ostatnio najmniejsze spinki i gumki, sama je ozdobiłam i wyglądają całkiem całkiem. No sorry ale nie będę płacić 9-10 zł za jedną 1cm sztukę spinki tylko dlatego że to "firmowe" i dla psa = luksus. Mam 2 ręcę, trochę talentu :P, materiały, klej gorący, to do dzieła :D

DSCN0726[1].JPG

DSCN0728[1].JPG

DSCN0729[1].JPG

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Marmag napisał:

Co powinnam kupić dla szczeniaka yorka na pierwsze miesiące? Pies będzie suczka wystawowa. 

Ja jak kupowałam maltanka to wszystko na hura, jak już był u mnie i tylko 1 rzecz okazała się bez sensu: obroża. Używamy tylko szelek.

Ja kupiłabym:

- miskę, posłanie (na początek może być kocyk nawet!)

- szczotkę, szampon, szelki, smycz

- jakąś kość z tych miększych, ja kupiłam ucho u zaprzyjaźnionej pani - poleciła mi je wtedy bo nie było jeszcze tak twarde (Maksiu miał 8 tyg, więc zęby jeszcze takie nie bardzo były), miękkie smakołyki, Karmę !

- kilka zabawek, np. misia możesz wziąć z lumpeksu i wyprać, polecam też zwierzątka z takim "sznurkiem" gumowym, piszczałki. Nie kupowałabym na początek za dużo, bo nie wiadomo jakie będzie lubiła twoja nowa futrzasta przyjaciółka :P np. Maksiu nie lubi piłek.

- podkłady z apteki (niekoniecznie!) - od ciebie zależy jak będziesz uczyła ją czystości

- kliker (to też niekoniecznie) - od ciebie zależy jak będziesz go wychowywała. Ja na razie nie kupiłam i dobrze się mamy, ale każdy pies jest inny.

- niektórzy też kupują cążki (?) do pazurków. Ja jednak wolę pójść na obcinanie do weta lub psiego fryzjera. Nie umiem obcinać i nie chcę zrobić psu krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Marmag napisał:

Co powinnam kupić dla szczeniaka yorka na pierwsze miesiące? Pies będzie suczka wystawowa. 

Dodałabym do tego ringówke z miękkim podgardlem jeśli suczka ma być wystawiana to lepiej jak najszybciej zacząć :) do tego może jakiś olejek do natluszczania włosów, transporter,małe gumeczki. 

Sama jeździłam ze swoim yorkiem na wystawy więc jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem na pw :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
2 hours ago, Xernes said:

Czemu wątek już nieaktywny? Nikt nie spodziwewa się papisia w niedługim czasie? Ja dopiero MOZE na wiosne 2018 kupie szczeniaka a już się zastanwiam nad wyprawką:D a nawet nie wiem co to będzie za rasa dokładnie;).

Ja się spodziewam :) szczeniak w niedziele będzie miał 4 tyg .

zakupy zaczęłam od kupowania zabawek :) teraz ma już kilka innych rzeczy . 

Legowisko , zabawki , matę pod miski , miski ( hodowca polecił słoik lub wysoka miskę na wodę dla mojego spaniela , żeby  podczas picia nie moczyły mu się uszy ) , koszyk na różne akcesoria i zabawki , szczotke i chusteczki ...

IMG_1891.JPG

IMG_1892.JPG

IMG_1893.JPG

IMG_1894.JPG

IMG_1895.JPG

IMG_1896.JPG

Link to comment
Share on other sites

Tak zarka , obroża i smycz , jeszcze klatkę chciałabym kupić . Korzystne ceny klatek dla zwierząt maja sklepy internetowe i dlatego zamówię online . Jedynie czego nie jestem pewna to rozmiar klatki dla mojego spaniela . 

Producent poleca klatkę o długości 76 cm , boje się ze może być za mała i nosze się z zamiarem 91cm .

wiem , przeżywam to wszystko , ale chciałam mieć psa przez 15 lat i w końcu się doczekałam 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam , ale kompletnie wyleciało mi z głowy jak po polsku nazywa się taka blaszka , która zawiera numer telefonu w razie jak pies się zgubi . Przyczepia się ja do obroży . 

Chce ja również zamówić przez i internet . Czy można z tym poczekać ,czy lepiej od razu przyczepić do obroży . wiem , ze i tak trzeba odczekać czas kwarantanny zanim , gdzie kolejek z nim wyjść . 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Finn17 napisał:

Przepraszam , ale kompletnie wyleciało mi z głowy jak po polsku nazywa się taka blaszka , która zawiera numer telefonu w razie jak pies się zgubi . Przyczepia się ja do obroży . 

Chce ja również zamówić przez i internet . Czy można z tym poczekać ,czy lepiej od razu przyczepić do obroży . wiem , ze i tak trzeba odczekać czas kwarantanny zanim , gdzie kolejek z nim wyjść . 

Adresówka, identyfikator, albo niektórzy kupują nieśmiertelniki. Mnie osobiście bardzo denerwuje hałasowanie tego metalu, więc zainwestowałam w obroże z haftem (imię i nr telefonu)i to była jedna z lepszych inwestycji :) I pies chodzi u mnie w obroży 24/7 :)

Ps. u nas w mieście kiedyś znaleziono szczeniaka, bo poszedł za Pańciem do pracy. Mój też się wybrał na spacer na drugi dzień po przyjeździe. Jako mała kulka przecisnął się przez szczebelki w płocie i ahoj przygodo :D

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, kalyna said:

 

Ps. u nas w mieście kiedyś znaleziono szczeniaka, bo poszedł za Pańciem do pracy. Mój też się wybrał na spacer na drugi dzień po przyjeździe. Jako mała kulka przecisnął się przez szczebelki w płocie i ahoj przygodo :D

Ojej to lepiej od pierwszego dnia założyć mu ta adresowke , bo pewnych sytuacji nie można przewidzieć .

pomimo , ze przez pierwsze tyg. moja psina będzie miała okres kwarantanny , hodowca zalecił ,żebym zabierała go wśród ludzi w w specjalnej torbie/ plecaku  z której bezpiecznie oglądać sobie będzie świat . 

 

Oh No i takim sposobem do listy dołączyć muszę te plecak / torbę :) 

IMG_1923.JPG

IMG_1922.PNG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...