Jump to content
Dogomania

Kleszcze


Parysio

Recommended Posts

[quote name='Bandyta']Kropelek użyłam raz. Na suce. Po dwóch dniach miała 3 wbite kleszcze a wyciąganie było nieprzyjemne. Od tamtego czasu tylko obroża. Przez ostatnie lata Beaphar i zero kleszcza. W tym roku wycofali niestety. Od jakiegoś czasu psy maja obroże Sabunol i ani jednego kleszcza a po łące i lesie chodzimy co najmniej raz dziennie.[/QUOTE]

Ja zawsze używałam obroży Beaphar dla psów moich rodziców - przez 10 lat żaden z nich nie złapał kleszcza. Strasznie ubolewam że je wycofali. Natomiast mój 11 tygodniowy Niko ma teraz krople Fypryst, bo na obroże był jeszcze za mały, a jak skończy się ich działanie to zamierzam kupić obrożę Kitlix, czytałam dużo pozytywnych opinii o niej tu na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola-lbn']Ja zawsze używałam obroży Beaphar dla psów moich rodziców - przez 10 lat żaden z nich nie złapał kleszcza. Strasznie ubolewam że je wycofali. Natomiast mój 11 tygodniowy Niko ma teraz krople Fypryst, bo na obroże był jeszcze za mały, a jak skończy się ich działanie to zamierzam kupić obrożę Kitlix, czytałam dużo pozytywnych opinii o niej tu na forum.[/QUOTE]Ja byłem zadowolony z Ektoparu i wkońcu zakupiłem właśnie kropelki. Słyszałem o Beapharze i wiele osób z Mojego otoczenia też załuje że go wycofali bo sobie chwalili. 2 lata temu kupowałem Ektopary dwa 2 ml za 28zł dziś kupiłem uwaga zaaaa 37zł. Albo tak podrożały albo sobie taką marżę panie narzuciły.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Foresto jest świetne,moja sucz nosi drugi rok i przez ten czas zero kleszczy,poza tym jest bezzapachowa,pies po kilkudniowym okresie karencji może sie kąpać,no i jeszcze fakt,że działa na klaszcze 8 miesięcy,żadna inna obroża tak nie ma

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='devoner']Foresto jest świetne... działa na klaszcze 8 miesięcy,żadna inna obroża tak nie ma[/QUOTE]

Sezon kleszczowy w pełni, więc warto odświeżyć temat. To Foresto działa 8 miesięcy na ulotce, teoretycznie, czy na psie, w praktyce? Bo na ulotce to może działać nawet 8 lat, a my na psie znajdujemy kleszcza na drugi dzień po założeniu obroży i to akurat pod obrożą. :p

Link to comment
Share on other sites

U moich foresto działa te 8 miesięcy, może działałaby i dłużej ale ją zdejmuję po tym czasie. To jest praktycznie jedyny środek (u moich) który tak dobrze działa na kleszcze:) Jedyny minus - jest brzydka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Rozwazania odnosnie kleszczy,skutecznosci obrozek p.kleszczowych znajdziecie w dziale weterynaria,pasozyty.moim zdaniem nie ma co ciagnac tu tematu dalej[/QUOTE]

Od przybytku głowa nie boli. Jeden trafi na temat o kleszczach na Weterynarii, a drugi tu - na Wszystko o psach. Tam i tu na pohybel kleszczom. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...