Jump to content
Dogomania

Guz u Yorka


Marika27

Recommended Posts

Witam mam pytanie ostatnio zauważyłam u mojej suczki Yorka mały guzek pomiędzy dwoma sutkami nie jest on na środku brzuszka ma on około centymetra jest miękki i łatwo go przesuwać pod skórą co to może być? Suczka ma niecałe 3 lata nie miała szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze , trzeba wysterylizować aby zmniejszyć ryzyko nowotworu .Teraz kiedy już pojawił się guzek to przy sterylce (jeden zabieg) nalezałoby wyciąć 1/2 listwy mlecznej z guzkiem a nie sam guzek , no chyba że wynik biopsji będzie pozytywny .
Trzymam kciuki , będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

może byc to tłuszczak .może guz ...przez net nikt jednoznacznie Ci nie odpowie ,psa trzeba zbadać i zmianę ocenić.Choć dla mnie miejsce (między dwoma sutkami -dwoma ostatnimi ?) jest miejscem "ostrożnym " Co do tłuszczaka , są bezpieczne ale je sie również usuwa , przynajmniej powinno ,a sam zabieg jest prosty i mało inwazyjny .

Link to comment
Share on other sites

No tak ...nie wyglada to jednoznacznie ..bo , nie wychodzi z samego sutka ,ale jest na drugim pakiecie , bo kazdy sutek ma pakiet .Na poczatku ani guz ani tłuszczak nie daje zmian skórnych więc w tej chwili nie nalezy sie tym sugerować . Zastanawiam sie nad przepuchliną (nie można tego w zupełności wykluczyć ) ale wtedy po jedzenie (pełny brzuch ) "guzek " by sie powiększał, a potem znowu zmniejszał.
Bedę monotematyczna ale psa musi zbadać lekarz .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...