Jump to content
Dogomania

Sunia owczarka niemieckiego 8 lat


Kora Gdańsk

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='brazowa1']bo jest durna krową?[/QUOTE]

jest to jedna z opcji.
pozostałe:

1. bo wyjeżdza za granicę, a tam, wiadomo, zwierząt nie ma
2. bo okazało się, że dziecko ma alergię (dostało wysypki, lekarz twierdzi, że kategorycznie należy się pozbyć wszystkich zwierząt z domu, bo to one są wszystkiemu winne)
3. bo nie zaakceptowało nowonarodzonego członka rodziny, patrzy na niego, podchodzi, dotyka nosem (sic!)
4. bo chce półknąć w całości yorka, który właśnie został zakupiony za 400 zł z ogłoszenia na trójmiasto.pl
5. bo zmarł jej dotychczasowy opiekun i ubóstwianym do tej pory przez wszystkich psem nie ma się kto zająć
6. bo ma czelność gubić sierść, załatwiać się, jeść i w ogóle oddychać

Pominęłam któryś z ważnych powodów, dla którego zdradza się swojego przyjaciela....?

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że czasem może się zdarzyć że szuka się domu dla psa -bo przecież my też szukamy domów dla zwierzaków ( obecnie ogłaszam trzy koty i tez czasem słyszę - dlaczego sie pani znudziły?)
ale
w porządnym ogłoszeniu powinny być zdjęcia i opis psa; zdrowia, charakteru, stosunku do świata.

A to ogłoszenie jest takie jakby ktoś chciał oddać komodę. Ma 8 lat. Koniec informacji. I chyba to jest przerażające najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze? nie wiem, co musiałoby się stać, żebym oddała swoje koty. Nic mi do głowy nie przychodzi.
Naprawdę dramatyczne sytuacje bez wyjścia to może 5% wszystkich sytuacji życiowych. Reszta to lenistwo, brak chęci, poczucia odpowiedzialności, przyzwoitości i głupota.

Link to comment
Share on other sites

Nie mówię konkretnie o tobie. Moja odp dotyczy twojego stwierdzenia, że czasem może się zdarzyć, że szuka się domu dla swojego zwierzęcia. No to ja z kolei nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co musiałoby się stać, żebym oddała swoje koty.
Jasne, założycielka wątku może akurat nie szuka domu dla swojego psa, ale jednak większość ogłaszających chce oddać swoje własne zwierzęta. Jeśli siedzisz od jakiegoś czasu w wolontariacie na rzecz zwierząt (domniemam, że tak) to powinnaś znać rzeczywistość i wiedzieć, że może jeden przypadek na 20 to uzasadniona potrzeba oddania swojego zwierzęcia. Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje oczywiscie, ale moim zdaniem nawet jeśli ludzie nie mają uzasadnionych powodów dla oddania psa czy kota, to ja nie odbieram samej chęci oddania w takie sytuacji za naganną. Rożne powody mogą się ludziom wydawać istotne .

Według mnie ważne jest w takiej sytuacji na ile przykładają się wtedy, żeby znaleźć dobry, nowy dom dla zwierzaka. Najczęściej wcale się nie przykładają i to jest dla mnie przerażające. Nie chce im się robić zdjęć ani opisac psa.
Moja córka nastolatka chodzi na spotkania takiej organizacji zwierzęcej (nazwa niesitotna) i często przychodzą dorośli ludzi (40, 50 lat) z psem kilkuletnim - [I]bo chcą go oddać.[/I]
Ostatnio takim właśnie koło 40 lat tłumaczyła, że trzeba zdjęcia zrobić, ogłoszenia wklejać itd - pies taki przeciętny, duży, 8 letni.
A oni byli oburzeni -[I]ale oni nie maja tego czasu przecież robić [/I]-[I]oni tylko przyszli zgłosić, ze chcą oddać psa[/I]- [I]to niech ona sobie to robi jak chce[/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...