Jump to content
Dogomania

Mała TILA za TM:(


Ewa Marta

Recommended Posts

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Ewa Marta']Tila rozpoczyna naukę dobrego zachowania. Prawdopodobnie ze strachu wyskakuje na inne psy groźnie warcząc i pokazuje zęby. Wczoraj ruszyła na onkę Kirę, która na szczęście jest dobrze wyszkolona i natychmiast dała się odwołać, bo byłaby zadyma. Teraz, kiedy nic jej już nie grozi, zaczniemy od niej wymagać posluszeństwa i dobrego wychowannia:-) Poza tym wszystko u niej doskonale. Czuje się dobrze, apetyt dopisuje i mogłabby jeść i jeść.[/QUOTE]

Ewuś, a może jakieś złe energie krążą? ;)
Ovka zrobiła się bardzo zaczepna - niby powarkuje "do zabawy", ale widzę zjeżony kark i mam wątpliwości, co do zabawowych intencji ... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Ewuś, a może jakieś złe energie krążą? ;)
Ovka zrobiła się bardzo zaczepna - niby powarkuje "do zabawy", ale widzę zjeżony kark i mam wątpliwości, co do zabawowych intencji ... :shake:[/QUOTE]

Dobra, dobra... nie ma usprawiedliwienia:-) Panienka czuje się dobrze, to i nauki pobrać musi, wyjścia nie ma;-) Moja Barsa - suczydło chwilami wredne potrafi nagle podskoczyć do jakiegoś psa i mu nawrzucać. Po nej najbardziej widać moje porażki wychowawcze, na szczęście tylko straszy i nigdy nikogo nie ugryzła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Dobra, dobra... nie ma usprawiedliwienia:-) Panienka czuje się dobrze, to i nauki pobrać musi, wyjścia nie ma;-) Moja Barsa - suczydło chwilami wredne potrafi nagle podskoczyć do jakiegoś psa i mu nawrzucać. Po nej najbardziej widać moje porażki wychowawcze, na szczęście tylko straszy i nigdy nikogo nie ugryzła.[/QUOTE]

I z mojej Luki (6 lat) wylazło teraz okropne, wredne suczydło.
Potrafi nagle podbiec do przechodzącej suki z jazgotem, zatrzymując się w bezpiecznej odległości.
A ja muszę świecić oczami. Wcześniej tego nie robiła.
Nie wiem czy to porażka wychowawcza czy kwestia wieku ?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to raczej kwestia charakteru.:shake: Przed laty, byla u nas w domu ratlerkowata sunia i pies bokser. Żaba poniewierała Lorda, tak, jak wredna baba potrafi poniewierać chłopa.:mad: Żadne metody wychowawcze nie skutkowaly, ona rządziła i koniec.

Link to comment
Share on other sites

O to! to!
Ovka jest dominantką - zdecydowanie
Np nie wlezie pod kołdrę, nie przytuli - wali się na nogi tak, że obrócić
nie sposób, ze o wstawaniu nie wspomnę
Na kolana wskakuje tylko wtedy, gdy chce zwąchać bliżej co na stole,
a usadawia się tak, że o najmniejszym ruchu nie ma mowy ....

Link to comment
Share on other sites

Tila czuje się znakomicie. Zjadłaby konia z kopytami, na spacerach coraz silniejsza. W domu postanowiła zacząć ustawiać Asterka, który biedny boi się wejść do kuchni, kiedy Tila tam idzie za Bożenką. Stanowczo poprosiłam o zdecydowane "Nie" na takie zachowanie Tili. W niedzielę chciałabym porobić jej na spacerze zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie wyglądała już dużo lepiej niż ostatnio. Apetyt dopisuje więc sunieczka wypełnia nam się pięknie:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borderterrier'][url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252291-licytacja-sesji-zdjęciowych-bazarek-dla-tili-do-23-04?p=22045984#post22045984[/url]
zapraszam na bazarek dla tili. Jesli ktos ma jakies propozycje do zmian i poprawek to smialo :) bo ja dawno nie robilam bazarkow i cos moze byc nie tak[/quote]

zapraszamy!

Link to comment
Share on other sites

Ale jesteście zaradne Dziewczyny! Naprawdę podziwiam. Tę historię przeczytałam kilka dni temu, ale ciężko było mi się odezwać. Cieszę się, że Tilka wraca do zdrowia. Niezależnie od bazarku chcę dorzucić parę groszy w ramach wsparcia - mogę prosić o nr konta?
Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie też jest lepsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiula_d']Ale jesteście zaradne Dziewczyny! Naprawdę podziwiam. Tę historię przeczytałam kilka dni temu, ale ciężko było mi się odezwać. Cieszę się, że Tilka wraca do zdrowia. Niezależnie od bazarku chcę dorzucić parę groszy w ramach wsparcia - mogę prosić o nr konta?
Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie też jest lepsze.[/QUOTE]

A to niespodzianka:-) Bardzo dziękujemy Asiula_d za dobre myśli, za odwiedziny i za chęć pomocy Tili:-) To się nazywa mieć szczęście do ludzi... Nie dość, że Gaja (dawniej Tosia) ma super domek, to jeszcze Tila dostanie wsparcie:-) Zaraz wyślę numer konta i serdecznie dziękuję za pomoc!
Siedzę właśnie i usiłuje popchnąć choć troszkę bazarek dla naszych podopiecznyc, ale przegrywam ze zmęczeniem, a rano musze być sprawna, żeby przywieźć Abi na sterylkę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiula_d']W razie czego po południu służę pomocą i transportem. O 18:30 muszę być w domu.[/QUOTE]

Będę pamiętać, gdybym nie dała rady wyrwać się z pracy;-) Mam jednak nadzieję, że uda mi się sprawnie przewieźć suczydełko do Ani z Ursynowa. Troszkę się boję, że ten fisio podobnie jak Gaja zacznie szaleć w samochodzie, ale jakoś dam radę:-) Gaja byla pierwszą sunią, która odebrana po sterylce usilowała wiać mi z kolan. Musiałam trzymać ją naprawdę mocno, bo była silna:-) Mam nadzieję, że Abi przytuli się do mnie i pozwoli zanieść do samochodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiula_d']Ale jesteście zaradne Dziewczyny! Naprawdę podziwiam. Tę historię przeczytałam kilka dni temu, ale ciężko było mi się odezwać. Cieszę się, że Tilka wraca do zdrowia. Niezależnie od bazarku chcę dorzucić parę groszy w ramach wsparcia - mogę prosić o nr konta?
Mam nadzieję, że Wasze samopoczucie też jest lepsze.[/QUOTE]

[quote name='Gusiaczek']Myślami jestem z Wami :)[/QUOTE]

[IMG]http://www.pomocdlajustynki.pl/wp-content/uploads/2013/11/Dziękujemy3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tila została dzisiaj po raz drugi w domu tylko z Asterkiem. Bożenka poszla do pracy. Poprzednim razem wszystko było w porządku, mmy więc nadzieję, że i tym razem tak będzie. Chciałabym jutro spotkać sie jakoś z nimi po południu i porobić troszkę zdjęć Tili, a przede wszystkim przytulić tę kochaną sunię:-)

Link to comment
Share on other sites

Byłam w odwiedzinach u Tili. Jaka to jest kochana sunieczka:-) Ucieszyła się bardzo z odwidzin, przybiegala sie przytulać i biegała wesoło po całym mieszkaniu. Wygląda pięknie, schowal się już jej wystający kręgosłup, choć pupinka nadal bardzo kanciasta z kostkami na wierzchu. Trochę potrwa odżywienie jej, ale wszystko jest na dobrej drodze:-) Mam kilka zdjęć i filmiki, ale cięzko było zrobić zdjęcia, bo ten pershing ciągle był w ruchu:-)
Bożenka uczy jej podstawowych komend, na jednym filmiku zaprezentowały nam nabyte umiejętności:-)
Przy następnym badaniu pokażemy też oczko, bo jednak wetka Ula miala rację, że coś tam jest nie tak. Przez prawe oczko przebiega jakby blizna. Nie przeszkadza to Tili w dokazywaniu i szaleństwach, ale sprawdzić trzeba co to jest i już.

Wgrywam już filmiki, niedługo powinny się pojawić.

Edited by Ewa Marta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...