Jump to content
Dogomania

Sklep


Wiza

Recommended Posts

Jest jakis paragraf czy coś że :
-pies nie ma prawa wejść do sklepu
-pies może wejśc do sklepu jeśli pracownicy sobie rtego życzą
-pies bez względu na prawowników moze wjeśc do sklepu

Bo zawsze wchodzę do Aimexu z Kiarą zostawiam ją przy wózkach i nikt nie wrzeszczy, wręcz ekspedientki zawsze przychodzą głaskać :razz:
Do Lewiatanu też często ale ostatnio wchodze a baba
-ale do sklepu nie można z psami :angryy::mad:

Pfff, słyszałam kiedyś ze yto ze nie wpuszczają psow do sklepu to łamanie prawa, ale nie wiem ile w tym prawdy...

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Co sie dotyczy zakazu wprowadzania psow do roznych placowek np: szpitale, sklepy, banki, hotele, restauracje itd. Nigdy nie było i nie ma takiej Ustawy Prawnej . Zakaz taki narzuca i ustala sobie dana placowka i gdy bedzie miala dobre checi to wpusci osobe z psem ( to zalezy od podejscia i szczescia).mozna sie bronić tym aby przedstawili gdzie jest napisane takie prawo itd--- i tu nie beda wiedzieli co odpowiedzieć i jak sie tłumaczyć.
Pozdrawiam
ANULUS

Link to comment
Share on other sites

Co sie dotyczy osob niewidomych i niepelnosprawnych z psem przewodnikiem ,to dana placowka ma obowiązek aby wspomagać takie osoby a nie utrudniać.
W Maju uczestniczyłam na Miedzynarodowej Konferencji ,,20 lat dogoterapii w POLSCE,, organizowaną przez Fundacje CZE-NE-KA p. Mari Czerwinskiej, trwała ona 2 dni.
Były tam rowniez osoby z innych panstw ktorzy sie wypowiadały co do swoich doswiadczeń i organizacji. Musze przyznać że konferencja byla na bardzo wysokim poziomie. Filmy oraz recenzje przedstawione przez uczestnikow pokazywaly ich ciezką prace i doswiadczenia w kierunku dogoterapii. Bardzo to miłe jesli ktoś dzieli sie takimi informacjami z kims innym, rowniez Lekarze medycyny podzielili sie swoim doswiadczeniem wspolpracujac z psami w swoich placowkach szpitalnych itd.
Mozna duzo pisać, lecz ja naprawde dowiedziałam sie duzo i bede rowniez udzielać tych informacji innym.

Pozdrawiam
ANULUS

Link to comment
Share on other sites

W sprawie ustawy, że nie ma zakazu wprowadzania psów do sklepów - nie ma również zakazu wjeżdzania konno, czy przepędzania stada owiec. Pewne rzeczy wynikają z przestrzegania tzw. zasad niepisanych. Prawo to nie tylko ustawy i inne "paragrafy", ale tzw. prawo zwyczajowe. Jest przyjęte, że się czegoś nie robi i to powinno wystarczyć.
Natomiast pies opiekun osoby niepełnosprawnej (nie tylko niewidomej) powinien mieć możliwość wejścia wszędzie. I tak jest. Nie wiem czy w Polsce, ale w większośći krajów zachodnich psy w ramach akcji dogoterapii wpuszczane są nawet do szpitali (oczywiście po uprzednim przygotowaniu np: wcześniejszej kąpieli w odpowiednich środkach dezynfekcyjnych).

Link to comment
Share on other sites

Nie ma zadnej ustawy, ze nie wolno, to kwestia wlascicieli sklepu, a znajomi, co maja sklep, powiedzieli mi, ze sanepid nie ma nic do tego ;) To podobno tylko taka wymowka...

A w najnowszych psich gazetach [P.Pies i Moj Pies] jest o psach-przewodnikach w Polsce... Normalnie tragedia... Nie chca ich nigdzie wpuszczac... :(

[Ja w ogole nie chodze z psem do sklepow, bo za duzo nerwow mnie to kosztuje, po prostu... Czy mnie wpuszcza, czy nie, czy jakis *** dzieciak chamsko zwroci mi uwage, ze jest tabliczka, ze bez psow, a ja mam psa w sklepie znajomych... Phi, po co mi to... Ewentualnie na poczte biore psa, bo mam mozliwosc zostawienia go przed ni w takim miejscu, ktore widze :]]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']A w najnowszych psich gazetach [P.Pies i Moj Pies] jest o psach-przewodnikach w Polsce... Normalnie tragedia... Nie chca ich nigdzie wpuszczac... :([/quote]
A to moim zdaniem to juz chamstwo bo rozumiem ze wpelni sprawnego czlowieka mogo nie wposcic do sklepu bo sobie nie zycza ale osobe z psem przewodnikiem powinni wszedzie wposcic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...