Jump to content
Dogomania

złośliwe sikanie starego psa


bezowydiabel

Recommended Posts

Zaraz mnie szlag trafi. Mam 12letniego psa, który sprawia problem a mianowicie sika w domu wieczorem a najczęściej w nocy nad ranem. Mieszkam w domu, pies ma otwarty balkon na ogród od rana do wieczora, a w ziemie wystarczy że zakomunikuje że chce wyjść jest wypuszczany, bądź zabierany na spacery. Ten diabeł sika po całym domu. zdarza mi się nie spać całą noc(praca) siedzę w jednym pokoju a ten skubaniec przychodzi popatrzeć co robię a później słyszę jak wyciera łapy po sikaniu(rasa chin japoński). Cały dom śmierdzi, od kanap po narożnik w kuchni, boazeria dywany, łazienki, drzwi, załatwił się już chyba wszędzie oprócz piętra domu gdzie nie wchodzi bo ma zastawione wejście bramką ponieważ notorycznie robił kupę na przedpokoju. mimo intensywnego czyszczenia powoli nie da się wyeliminować zapachu. nie raz go złapałam na sikaniu na meble mimo iż wejście na ogród miał otwarte, mało tego przyłapany nie przestawał ani nawet nie okazywał skruchy potrafi warczeć i rzucać się z zębami na domowników(najczęściej na mnie). Jest uparty, złośliwy. Mam nie raz wrażenie że robi to specjalnie. Niech mi ktoś pomoże bo mam go już serdecznie dość mimo tych 12lat razem, próbowałam już chyba wszystkiego, spacery przed snem, czyszczenie chemiczne zasikanych rzeczy, kary, nagrody za sikanie na ogrodzie, gazetki, kuwety. Pies jest zdrowy, szczepiony, dobrze odżywiany, ma swoje zabawki a my domownicy poświęcamy mu czas na zabawę. Co robić? Nerwy mnie wykańczają a słysząc po raz kolejny wycieranie łap mam ochotę go ... Pomocy !:-(

Edited by bezowydiabel
Link to comment
Share on other sites

Hej, to że pies jest złośliwy można włożyć miedzy bajki.

A teraz garść pytań. Piszesz że pies jest zdrowy. OK. Robiliście mu badania krwi? Moczu? Usg nerek/pęcherza?
Może być tak i czesto się to zdarza tak u ludzi, jak i starszych psów, że pies może nie czuć, że za 30 sekund będzie mu się chciało sikać. Otwarte drzwi raczej nic tu nie zmienią, jeśli w jednym momencie mu się nie chce, a w drugim musi...

Radzę zainwestować i przyzwyczaić psa do pieluch. Może to być na początku trudne, ale powinno wyeliminować przykry dla Was problem brudu i zapachu.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam psa samca ale za to starszawą suczkę koło 10 lat,mix jamnika która też podsikuje po domu a czasem nawet zalewała się przez sen, na legowisku i na tapczanie córki. Wygotowywania pościeli codziennie miałam już naprawdę dosyć.
Też przez pewien czas myślałam, że to przez złośliwość, bo ona jest dominująca a mam jeszcze 3 bullmastiffy, którymi ona chce rządzić, choć suka jest po sterylizacji już kilka ładnych lat. Ale problem się nasilał.
W końcu zaczęłam zwalać winę na sterylizację a w końcu podejrzewać nerki, poszłam do weta, zrobiłam badania moczu i krwi, USG. Była trochę odwodniona i miała infekcję dróg moczowych. Dostaje teraz urosept i ditropan ( ten ostatni to już chyba dożywotnio)jest to lek dla ludzi dostępny na receptę ale jak widać w przypadku zwierząt też może być skuteczny. Pomaga jej to, więc jestem przekonana, że sikanie nie było złośliwe.
Myślę bezowydiable, że powinieneś pójść z psem do lekarza,porobić mu badania morfologię , mocz i usg jamy brzusznej, poradzić się weta w sprawie tego ditropanu a także zbadać psa pod kątem przerostu prostaty (?) jeśli dobrze mówię. Być może on się nie wysikuje do końca na dworze ?
Na problemy z otępieniem to radziałabym wprowadzić konsekwentną dietę dla seniorów i wzbogacić o dadatkowe źródła kwasów omega 3 i omega 6.

Edited by althaearosea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...