Jump to content
Dogomania

Nadziąślak (?)


mandy

Recommended Posts

Mój pies od zawsze miał problemy z zębami, a dokładnie z odkładaniem kamienia nazębnego i współtowarzyszącymi stanami zapalnymi. Około 2 miesięcy temu miał usunięty kamień, później podany Stomorgyl ale nie przyniosło to poprawy. Pies ma nadal problemy z jedzeniem, nie chce kłaść się na lewym boku, wyciera pyszczkiem po dywanie, popisukuje. Myślę, że przyczyną tego stanu jest narośl na dziąśle przy zębie trzonowym. Byłam u weterynarza. Stwierdzono, że to nadziąślak i nic nie można zrobić poza wycięciem... Czytałam jednak, że nadziąślaki nie bolą, a tu wyraźnie widać że pies cierpi. Podczas czyszczenia nie daje nawet dotknąć tego miejsca. Dodam, że za 2 tygodnie Rambuś skończy 15 lat. Jak można mu pomóc?
[attachment=3185:11243.attach]

Link to comment
Share on other sites

Chyba poza wycięciem nic nie można zrobić. Mój pies miał usuwanego nadziąślaka, ale miał wtedy około roku. Też nie dał się do niego dotykać i często urażał go sobie przy jedzeniu. Zabieg był w pełnej narkozie, nie wiem czy w przypadku tak wiekowego psa, nie jest to za duże ryzyko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój piesio ma takie nadziąślaki dwa, powstały po usunięciu kłów. Jestem przekonana, że one nie powodują bólu. pies bez problemów spożywa suchą karmę, bawi się patykami etc. Jedynie czasami przy zabawie przygryza nadziąślaki i wtedy sporadycznie pojawia się krwawienie. Weterynarz wspominał, że można je usunąć, ale nadziąślaki maja tendencję do nawracania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...