Jump to content
Dogomania

Adoptuje sunie shih tzu


paula_biel

Recommended Posts

witam jestem tu nowa. całkowicie trafiłam tu przez przypadek wyszukując swojej wymarzonej suni shih tzu i dokładnie nie wiem jak korzystać z forum. od kilku lat bardzo marzę o zakupie suczki ale jakoś nie mogę spełnić swojego marzenia ;( jeszcze jak byłam dzieckiem mama się nie zgadzała na psiaka ;( teraz kiedy jestem dorosła i mieszkam sama niestety koszty zakupu są dla mnie za wysokie ;( dlatego zwracam się z prośbą o pomoc gdyby ktoś wiedział o możliwości adopcji suni na dolnymśląsku bądź w jakimś sąsiednim województwie o informację. jestem w stu procentach pewna że sunia będzie miała wspaniały dom dużo miłości z mojej strony ponieważ podchodziła bym do niej wyjątkowo nie jak do zwierzęcia tylko jak do najlepszej przyjaciółki bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję za każdą informację udzieloną przez innych użytkowników. pozdrawiam Paula

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Trafiłaś w dobre miejsce. Koszt zakupu fakt jest spory, ale musisz liczyć się z tym,że wbrew pozorom shih-tzu to wymagająca rasa i koszt utrzymania często jest jeszcze większy niż cena zakupu. Mówię to na swoim przykładzie, przykładzie przyjaciół, dalszych i bliższych znajomych. Musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: czy jeśli aktualnie nie masz pieniędzy na zakup psa to czy będziesz miała pieniążki na comiesięczne wizyty u psiego fryzjera (koszt około 70zł), dobrą karmę ( dzisiaj okazało się,że moja suczka jest alergikiem, karmy hypoalergiczne mają na prawde wysokie ceny, szczepienia, odpowiednie kosmetyki to też spory koszt, no a w przypadku nagłego przypadku jesteś w stanie zagospodarować np. 1000zł na leczenie psiaka? wiadomo, nikt z nas nie jest w stanie przewidziec wielu sytuacji,ale jeśli na wszystkie pytania twoja odpowiedź brzmi "tak" to myślę, że nie powinnaś mieć problemu z odkładaniem miesięcznie np. 200zł miesięcznie by już za pół roku twój wymarzony psiak zamieszkał z Tobą. Ewentualnie zajrzyj na wątek shih tzu w potrzebie, wiele starszych psiaków w typie shih-tzu szuka domków.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że posiadanie shih nie różni się aż tak bardzo od posiadania innego psiaka. To o czym piszesz, karmy, weci, nagłe przypadki - moga zdarzyć się u każdego psa, a fryzjer wcale nie jest obowiązkowy. Kosmetyki również można znaleźć tanie,a dobre.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, napisałam, że trudno przewidzieć, są różne sytuacje na które nikt nie jest przygotowany. Ogólnie każdy pies to ogromna odpowiedzialmość. Rasa sama w sobie jest wspaniala,ale pielęgnacja, opieka jest wymagająca. To musisz sama przyznać. Jeśli ktoś nie ma w planach chodzić do fryzjera, to automatycznie musi zdawać sobie sprawę,jak wiele czasu trzeba poświęcić na pielęgnacje psa i wtedy potrzebne są dobre kosmetyki, a to są koszta. Jestem zdania: nie mam pieniędzy,ochoty kupować rasowego psa z rodowodem to adoptuje psiaka i to popieram,dlatego zapraszam do wątku shih-tzu do adopcji, gdzie są psiaki w typie shih-tzu szukające nowych domków.

Link to comment
Share on other sites

wiem jakie są koszty utrzymania takiej rasy ale to że napisałam że nie mogę wydać od ręki na suczkę nie znaczy że mnie nie stać na zakup jej bądź na utrzymanie. niestety sama mieszkam i muszę płacić wszystkie rachunki sama także wydać ok 700zł na suczkę nie jest odpowiedzialne a co do utrzymania myślę że na wszystko by starczyło. pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dwa shih tzu, mam dla nich najzwyklejsze szampony, maszynkę za 80 zł i sama zajmuję się ich pielęgnacją. I to naprawde nie sa wielkie koszty - więc można tak. Ale można również kupować drogie kosmetyki, chodzić do fryzjera i wydawać na to kasę. Zależy na co kogo stać. A shih w typie też będzie potrzebował kosmetyków - nie wazne czy drogich czy nie. Moje zdanie jest takie jak napisałam wyżej - posiadanie shih nie jest dużo droższe niż posiadanie psa krótkowłosego. I sama jak najbardziej popieram adopcje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_biel']wiem jakie są koszty utrzymania takiej rasy ale to że napisałam że nie mogę wydać od ręki na suczkę nie znaczy że mnie nie stać na zakup jej bądź na utrzymanie. niestety sama mieszkam i muszę płacić wszystkie rachunki sama także wydać ok 700zł na suczkę nie jest odpowiedzialne a co do utrzymania myślę że na wszystko by starczyło. pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź[/QUOTE]

Za 700 zł. będziesz mogła kupić psa co najwyżej w pseudohodowli. Jeżeli zależy co na rasowcu, to odkładaj 100-200 zł miesięcznie (które normalnie przeznaczyłabyś na utrzymanie suni ) i po kilku-kilkunastu miesiącach będziesz mogła kupić wymarzonego psa. Pamiętaj też, że jedyny prawdziwy związek kynologiczny należy do fci. Reszta to związki pseudohodowców.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=713023812091921&set=ms.712907538770215.712907582103544.712907475436888.713023812091921.713045272089775.bps.a.619635908097379&type=1&theater[/IMG] witam ;) przedstawiam moją księżniczkę poszukiwania zakończone ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...