Jump to content
Dogomania

Tytuł: Dino - szczęśliwy w swoim domku:)


kudlataja

Recommended Posts

Witam wszystkich i bardzo proszę o wsparcie i pomoc dla Dino!!!

DINO
,którego dotyczy ten wątek poznałam/spotkałam niedawno, zupełnie przypadkiem w lecznicy weterynaryjnej w Zamościu, gdzie przebywa od grudnia 2013r.
Mocno poruszyła mnie jego historia, a przede wszystkim ciągle mam w głowie te smutne,ufne i łagodne oczy...Dlatego postanowiłam jakoś pomóc i zaangażować się w los tego psiaka, czego wyrazem jest ten wątek.

Sytuacja Dino jest niełatwa, został znaleziony pod zamojskim szpitalem w fatalnym stanie. W pomoc szybko zaangażowały się dziewczyny Handzia, Funia i Ala123, które tak relacjonowały mi całe wydarzenie:

Ala123:
"Wczoraj z płaczem zadzwoniła znajoma, że pod naszym papieskim szpitalem błąka się pies, podbiega do wszystkich ludzi, którzy go z odrazą przeganiają...:( Koleżanka w siódmym miesiącu zagrożonej ciąży,która właśnie opuszczała szpital!!!)Błagała ludzi o pomoc w umieszczeniu psa w samochodzie,ale nikt nie reagował na prośby,nie zważając na jej stan...
Sama więc jakoś zgarnęła psa do samochodu i zawiozła do weta..
Weci mówią, że psa z tak zaawansowaną nużycą jeszcze nie widzieli. Pies ma chipa,został jakiś czas temu wyadoptowany z naszego schroniska....Okazuje się, że właścicielem jest stary, schorowany człowiek, któremu pies uciekł...Nie mam pojęcia czy to prawda czy nie, chcę pomóc temu psu, bo byłemu właścicielowi już go nie oddamy. Najbardziej potrzebujemy dt, który mógłby zapewnić mu opiekę i leczenie.Postaramy się zebrać jakieś fundusze na ten cel. Piesek wg mnie i wetów jest w typie wyżła. Ma bardzo łagodny charakter, wszystkim zabiegom poddaje się bez najmniejszego sprzeciwu. Na zdjęciu wygląda na większego, w rzeczywistości jest mniejszy, waży 18 kg( w dniu przyjęcia do lecznicy ważył 16kg)."

Dino w dniu przyjęcia do lecznicy:

e6bq04.jpg

Dino w styczniu:
2v9xa12.jpg

Handzia:
Dostałam na maila opinię wetów z gabinetu w którym przebywa Dino:
"Pieszo stał przyjęty do gabinetu we wtorek 10.12.2013, z objawami
silnego świądu obejmującego prawie całą powierzchnię ciała zwierzęcia
z wyjątkiem grzbietu, obecne plackowate wyłysienia, liczne uszkodzenia
skóry, rumień, ropne zapalenie mieszków włosowych oraz zaskórniki,
stwierdzono wtórne zakażenie bakteryjne skóry powstałe wskutek jej
uszkodzenia spowodowanego silnym świądem, w pobranych zeskrobinach
znaleziono liczne nużeńce - Demodex canis oraz ich jaja,
w preparacie odciskowym znaleziono liczne ziarniniaki. W chwili
przyjęcia stwierdzono średni stopień odwodnienia oraz znaczne
wychudzenie
Oprócz zmian skórnych badanie kliniczne wykazało następujące nieprawidłowości:
- podwyższona ciepłota ciała
- powiększenie węzłów chłonnych podkolanowych oraz żuchwowych
- w kale obecność członów tasiemca
- zapalenie ucha zewnętrznego
zapalenie spojówek

Podjęto leczenie w celu wyeliminowania w/w pasożytów oraz poprawy stanu ogólnego"


Od tamtej pory, czyli już trzeci miesiąc Dino znajduje się pod opieką weterynarzy, stan jego zdrowia uległ poprawie na tyle, że mógłby i powinien opuścić już lecznicę.

Handzia napisała kilka dni temu:


Byłyśmy wczoraj u Dino w lecznicy. Weci mówią, żeby jak najszybciej szukać mu domu. Psiak bardzo przywiązał się do nich. Ciężko przeżył przeprowadzkę (zmianę lokalizacji gabinetu). Ale już jest dobrze. Pięknie porósł sierścią, tylko na tylnej części ciała widać jeszcze gołe placki...
Dino jest prze kochany,bardzo lgnie do ludzi, przytula się wręcz i ciągle podaje łapę

Niestety Dino nadal wymaga opieki,specjalnych kąpieli i podawania leków, co wiąże się z ponoszeniem kolejnych kosztów i mocno utrudnia jego adopcję.


Nie mamy pojęcia co dalej robić w jego sprawie i gdzie szukać dla niego miejsca. Jak wiadomo w naszych okolicach nie dysponujemy żadnym konkretnym tymczasem...


Najgorsze jest to,że im dłużej Dino przebywa w lecznicy tym bardziej będzie przeżywał ewentualną zmianę miejsca.


Dino jest wspaniałym psem i bardzo potrzebuje prawdziwego domu, miłości i opieki, tylko nie mamy pojęcia jak mu to wszystko zapewnić :(Dlatego wszelkie pomysły i sugestie są mile widziane...


Gdyby natomiast ktoś chciał wesprzeć pieska prosimy o wpłaty na konto:


Stowarzyszenie Help Animals
85 9589 0003 0007 20232000 0010


Adres:
ul. Sienkiewicza 10A
55-320 Malczyce


z dopiskiem: DINO


IBAN PL 85 9589 00030007 2023 2000 0010


SWIFT: POLUPLPR


Mam nadzieję, że ten wątek otworzy nowe możliwości dla kochanego Dina, który:


Oczka ma smutne,bo swoje w życiu przeszedł,chociaż nie było ono jeszcze długie(weci dają mu ok. 3lat).I pewnie jeszcze cierpi.
Ale pomimo tego wszystkiego jest bardzo pogodnym psiaczkiem,kochanym i mądrym.Uwielbia towarzystwo ludzi,biega radośnie po lecznicy,
wpychając głowę pod każdą rękę,która się nawinie,aby go głaskała i dotykała.”

Myślę, że dziewczyny, które więcej wiedzą o historii Dino wkrótce dołączą i wspólnie uda nam się popchnąć do szczęśliwego finału sprawę tego nieszczęśliwego psiaka.
Jutro mam wolne od pracy i pojadę do lecznicy po nowe wieści. Edited by kudlataja
Link to comment
Share on other sites

Dołączam do kudlatej i dziękuję jej za założenie wątku Dinusiowi. Do tej pory wiedzieli o nim ludzie na facebooku,ale doszłyśmy do wniosku,że nie ma to jak dogomania;tutaj jest wiele wspaniałych,empatycznych osób,które - wierzę w to - zechcą nam pomóc w szukaniu domku lub dt dla Dina. W tej chwili Dino mógłby już pójść do domku,najlepiej wolnostojącego,gdzie mógłby sobie biegać do woli,no i przede wszystkim "wietrzyć" swoje futerko,które już pięknie porasta.
Dino wymaga teraz kąpieli raz na dwa tygodnie i raz na trzy tygodnie zabezpieczania przed kleszczami i nużeńcem.

 

Obrazek5__zpsn6qe7y4e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak mam na fb, ale teraz kilka dni nie będzie mnie na dogo, mam trochę problemów :(
Jak się ogarnę, wstawię niezwłocznie. Podam może link do wydarzenia na fb, tam są: [url]https://www.facebook.com/events/226995127471865/258504817654229/?notif_t=like[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Tak mam na fb, ale teraz kilka dni nie będzie mnie na dogo, mam trochę problemów :(
Jak się ogarnę, wstawię niezwłocznie. Podam może link do wydarzenia na fb, tam są: [URL]https://www.facebook.com/events/226995127471865/258504817654229/?notif_t=like[/URL][/QUOTE]

Handzia,nie wiedziałam,przykro mi bardzo...
Wróć do nas ,kiedy będziesz mogła...

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dinomarzec2_zps747dbf32.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dinomarzec1_zpsbe3a65f8.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dinomarzec_zps02223abc.jpg[/IMG]

Handzia na fb tak podpisała to zdjęcie:
Czy ktoś widział szczęśliwego psa?
[IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dinomarzec3_zpsd4e7bfbc.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.photobucket.com/albums/e343/alafert/dinomarzec4_zps06eb1afd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dineh']może by warto zrobić wydarzenie na fb ? nie wiem czy ma .. no i na pewno ogłaszać ale nie widzę żadnego tekstu do ogłoszeń[/QUOTE]
Dino ma wydarzenie na fb:[url]https://www.facebook.com/events/226995127471865/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular[/url]

Edited by handzia
poprawka
Link to comment
Share on other sites

Z Dinusiem nie jest dobrze;weterynarz mówi,że ma depresję,nie chce jeść,schudł już 1kg i siedzi smutny w tej swojej nieszczęsnej klatce:shake:.
Dwa razy zabrała go do siebie dziewczyna spod Zamościa,właśnie wczoraj tam był i tak strasznie rozpaczał po powrocie,że serce się krajało:-(.
Te zdjęcia z radosnym Dino w towarzystwie innego psiaka, to właśnie od niej;podczas pierwszego pobytu zostały zrobione.
Nie dość,że dług w lecznicy sięga już prawie 1000zł,to teraz jeszcze ta depresja. Jak psu siądzie psychika,to i na jego zdrowiu fizycznym się to odbije.Błagamy o dt!!!
Na ogłoszenia nikt nie odpowiada,bo kto by chciał psa wymagającego szczególnej troski :roll:. Może ktoś będzie mieć jakiś pomysł?Może jakaś fundacja by go przyjęła na tymczas? Ludzie, błagam o pomoc!
On jest trochę wyżłowaty,może ktoś zna ludzi od podobnych ras??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...