Jump to content
Dogomania

Gracja za TM. Spij bez bólu, maleńka.


dziuniek

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='farmerka63']Proszę o dołączenie mojego zwrotu do przelewu na rzecz sznaucerów w potrzebie. [/QUOTE]
Dołączyłam do przelewu dla malawaszki, bo z jej konta otrzymałam pieniądze. Mam nadzieję, że będzie w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek'][SIZE=4][B][COLOR=#800080]Dziś rano Gracja odeszła.[/COLOR][/B][/SIZE]
Byłyśmy z Iwonką przy niej do końca, dziękuję Iwonko, że nie zostałam z tym sama.
Niedługo napiszę obszerniej, wkleję opis wizyty u onkologa i jego opinię oraz wczorajszy opis mojego lekarza.
Cierpiała bardzo, nie mogłyśmy na to pozwolić. Śpij bez bólu, Maleńka. Byłaś ze mną niepełne cztery tygodnie, dwie ostatnie noce spędziłyśmy koło siebie.[/QUOTE]
To ja Tobie dziękuję za miłość i trud jaki okazujesz tym biednym zapomnianym, schorowanym psiakom. Widziałam ile Cię kosztowało podjęcie tej decyzji. :-(

Link to comment
Share on other sites

poproszę o przelanie pieniążków po Gracince dla Bartusia, małej starowinki z Palucha:-(
dziękuję
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252779-BARTŁOMIEJ-pies-który-nie-rozumie-co-sie-z-nim-dzieje-!!-dt-na-cito-i-deklaracje[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek'][SIZE=4][B][COLOR=#800080]Dziś rano Gracja odeszła.[/COLOR][/B][/SIZE]
Byłyśmy z Iwonką przy niej do końca, dziękuję Iwonko, że nie zostałam z tym sama.
Niedługo napiszę obszerniej, wkleję opis wizyty u onkologa i jego opinię oraz wczorajszy opis mojego lekarza.
Cierpiała bardzo, nie mogłyśmy na to pozwolić. Śpij bez bólu, Maleńka. Byłaś ze mną niepełne cztery tygodnie, dwie ostatnie noce spędziłyśmy koło siebie.[/QUOTE]

Bardzo Ci współczuję -Grace odeszla:(
Dziękuję za wspaniałą opiekę i naprawdę wielkie serce dla zwierzaków

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłabym zamknąć tego wątku bez opinii onkologa. Wszyscy zainteresowani losem Gracji muszą wiedzieć, że zrobiłam dla niej wszystko, co możliwe. Opis ostałam dopiero dziś, wklejam.

[QUOTE]Opis badania:
* Gracja w bardzo złym stanie klinicznym - znacznie utrudniony kontakt z otoczeniem,nieobecna, leży głównie na
boku - każda wymuszona zmiana pozycji wywołuje atak paniki; silne przerzedzenia sierści, wychudzona
* t. 37,2, błony śluzowe blado-różowe, wilgotne, zapadnięte gałki oczne, przekrwione i rozpulchnione spojówki
* znaczny kamień nazębny, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej
* w osłuchiwaniu klatki piersiowej słyszalny znaczny szmer wewnątrzsercowy, słyszalny z obu stron klatki piersiowej
* jama brzuszna w badaniu palpacyjnym miękka, niebolesna, brak wyczuwalnych deformacji
* w okolicy lewej pachy wyczuwalny tłuszczak o śr. ok. 3 cm
* w okolicy lewej pachwiny wyczuwalna przepuklina pachwinowa
* nieregularny guz sutka L5, stosunkowo miękki
* w uproszczonym badaniu neurologicznym:Strona 2
- znacznie osłabiony odruch źreniczny
- brak odruchu z fafli i małżowin usznych
- napięcie mięśni karku i szyi prawidłowe
* w uproszczonym badaniu neurologiczno-ortopedycznym:
- zachowane czucie bólu głębokiego
- odruchy poprawcze znacznie osłabione
- wyczuwalna krepitacja w obu stawach łokciowych
* w uproszczonym badaniu neurologiczno-ortopedycznym:
- czucie bólu głębokiego
- odruchy poprawcze znacznie osłabione, zwłaszcza w lewej kończynie miednicznej
- brak odruchu rzepkowego w lewej kończynie
* niski poziom ACTH w surowicy wskazuje na wtórną niedoczynność kory nadnerczy, choć zazwyczaj przy tej
chorobie jest obecna hiperkaliemia, hiponatremia, hipocholermia, a także pomniejszone serce i obniżenie ciężaru
właściwego moczu, ale brak tych objawów nie wyklucza choroby Addisona
* [B]ze względu na brak zmian w obrębie nadnerczy najprawdopodobniej problem dotyczy przysadki - niefunkcjonalny [/B]
[B]guz przysadki, co ze względu na niski poziom ACTH oraz objawy neurologiczne, wskazuje na rozrost na terenie [/B]
[B]centralnego układu nerwowego[/B]
* ze względu na pogarszający się stan kliniczny Gracji, silne objawy neurologiczne, brak poprawy po podawanych
lekach, a także możliwe bardzo silne bóle głowy ze względu na podniesione ciśnienie śródczaszkowe wynikające z
obecności rozrostu na terenie mózgowia, zadecydowano o eutanazji
Diagnoza: susp. niefunkcjonalny guz przysadki
Zabiegi
KONSULTACJA ONKOLOGICZNA pierwsza
Zastosowane leki:
Morbital inj. 6 ml
Xylapan 2% inj. 1 ml
Bioketan inj. 50 ml 0,5 ml.
materiały 1 szt.
Zarejestrował: Lek. wet. Urszula Jankowska O.[/QUOTE]

[SIZE=4]ŻEGNAJ MALUTKA GRACJO!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Chciałam serdecznie podziękować za wsparcie moich staruszków paluszczaków,
pieniążki w kwocie 287 zł zabezpieczą w niezbędne leki przede wszystkim Florke, która była w ogromnej potrzebie.
Bardzo, bardzo dziękuje, jestem ogromnie wdzięczna, dziękujemy i pozdrawiamy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...