Jump to content
Dogomania

Sfilcowany , zwyczajny kundel ...


elaja

Recommended Posts

Długo się zastanawiałam czy jest sens zakładać mu watek. I co to da .... Psu nie dzieje się krzywda , nie ma żadnej tragedii i , przynajmniej na razie , nic mu nie grozi . Jeden z wielu , który czeka na dom .... tylko kto zechce takiego psa ? Jest niby młody ale już nie szczeniak , ani ładny , ani brzydki , ani duży , ani mały , w dodatku sfilcowane dredy uroku mu nie dodają . Innych psów nie lubi i dlatego ma na wyłączność duży wybieg . Dla ludzi podobno jest miły i raczej poza zaniedbaniem nie spotkała go ze strony człowieka żadna krzywda . Najprawdopodobniej dyndał po prostu na kawałku łańcucha jak tysiące jego pobratymców :-(
Ma około 2-4 lat , te dredy nie zrobiły się w ciągu roku :shake:
Jak takiemu pomóc ?

[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1613925_618391804904929_1651262108_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-iad.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/1509880_618391854904924_17884898_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien'][B]A gdzie jest piesek w tej chwili?[/B]Może trzeba zafundować mu fryzjera w pakiecie startowym i znajdą się chętni.Dla mnie jest piękny!
Pod tymi dredami kryje się cierpienie i królestwo insektów.[/QUOTE]

W okolicach Niepołomic , Zręczyce chyba nazywa się ta miejscowość . Przebywa w tej zlikwidowanej dziupli .... wiadomo czyjej ...., jednak podobno trafił tam jakiś czas temu i nie jest psem należącym do fundacji. Psy jeszcze tam będą przez parę tygodni , potem chyba mają trafić do schroniska , z którym gmina ma umowę .
W tych warunkach chyba raczej nie da się go ostrzyc , tym bardziej , że poza fatalnym wyglądem te filce nie powodują innych dolegliwości .


[quote name='karusiap']Jest szansa go obciac? Jeśli juz nie ma, to zaraz beda odparzenia, bedzie cierpiec z tymi filcami....[/QUOTE]
Byłaby gdyby pozwolił na zrobienie czegokolwiek w tych warunkach. Trzeba pamiętać , że to zwykły , nieokrzesany wiejski burek nieprzyzwyczajony do jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem , czy Gmina się wypnie , w ostateczności przecież od dawna utrzymuje te psy . Nie znam sytuacji więc nie mogę na ten temat zabierać głosu . Pies jako bezpański jest własnie pod opieką gminy , nie ma innego właściciela .
Zdaję sobie sprawę , że gdyby wyciąć te kołtuny , wyczesać futro i zrobić fajne foty to szanse na dom zdecydowanie by wzrosły . No i gdyby to była suka , to pewnie nawet nie zakładałabym wątku ;)

Link to comment
Share on other sites

W sprawie psów z Woli Batorskiej trzeba rozmawiać z KTOZ. Znajoma była tam w zeszłym roku w maju bo szukały z jeszcze jedna dziewczyna jej suczki Misi, która zaginęła.. Anna K zadzwoniła do tej dziewczyny że widziała ogłoszenia i że właśnie trafił do niej taki pies. Ale jak pojechały to było już po całej akcji i nikt nie chciał ich do psów wpuścić. Taka wolontariuszka od Anny K powiedziała, ze im psa nie może wydać bo jej tam KTOZ nie wpuści, a w gminie też im kazali rozmawiać z KTOZ.Więc elaja jak znasz kogoś fajnego z KTOZ to z nim pogadaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Piękny , uwielbiam takie .
Tylko co z nimi robić :( Jakiś dt by się przydał, cierpliwy co to z wiejskiego burka zrobi psa przystosowanego do normalnego życia .[/QUOTE]

Wiem Rudziu , tylko chyba teraz łatwiej wygrać w lotto niż znaleźć dt:-( Ja samca nie mogę zabrać do siebie :shake: byłaby wojna niestety . Z suczkami nie ma problemu .

[quote name='Dorotean']W sprawie psów z Woli Batorskiej trzeba rozmawiać z KTOZ..[/QUOTE]

Pies jest do adopcji , nie ma problemu z zabraniem go z przytuliska . Pytanie dokąd :-( Chyba , że zaryzykuję ogłoszenia i będę liczyć na cud :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']A gdzie jest piesek w tej chwili?Może trzeba zafundować mu fryzjera w pakiecie startowym i znajdą się chętni.Dla mnie jest piękny!
Pod tymi dredami kryje się cierpienie i królestwo insektów.[/QUOTE]

Ale przede wszystkim ten pies jest w strasznym stanie. Wszystko jedno czy to pies gminy czy KTOZ . Powinni go zabrać do weta i do fryzjera i pozbawić tych dredów. W tym stanie nie ma szans na adopcję. A czy KTOZ albo gmina ogłasza w ogóle gdzieś te psy? I jak to możliwe , że oni nie dosyć , że dalej trzymają psy w takich strasznych warunkach, to jeszcze NOWE PRZYWOŻĄ ? Przecież cała akcja w zeszłym roku była po to żeby wyrwać psy z tych warunków. To jeśli gmina i KTOZ przywożą tam nowe psy i jeszcze trzymają je w takim koszmarnym stanie to ja tego całkiem nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie tego się obawiałam - zamiast jakiejś konstruktywnej myśli rozwinie dyskusja o tym , kto jest dobry a kto zły , kto ma obowiązek zrobić psiaka na bóstwo i na koniec szukanie sposobu komu tu by dokopać :cool3: Bez sensu :-(
Pies wizualnie wygląda źle ale fizycznie nic mu nie jest . On tylko szuka domu , jak setki innych w podobnej sytuacji w całej Polsce .

Link to comment
Share on other sites

Pies nigdy nie był i nie jest pod opieka KToz ,jest pod opieka gminy Niepołomice i czeka w Woli Batorskiej do momentu przewiezieni do schroniska . A warunki jakie tam panuja nie można przyrównać do warunków jakie panowały za pani Anny K. Ludzie tam pracują i opłacani są przez gmina Niepołomice, karmy również tym psa nie brakuje .Sa tez pod stał opieka weta.
Pies taki zdredowany został znaleziony i taki pewnie wyjedzie do schroniska .U nas na kwarantannie też nie robi sie psa zabiegów pielęgnacyjnych bo może odnaleźć sie właściciel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIGA']Ja bym ryzykowała jakies fajne, ściskające za serce ogłoszenia.
Jestem w stanie zafundować mu pakiet ogłoszeń, jeśli w ogole teraz taki bazarek ogłoszeniowy "egzystuje"[/QUOTE]

Funkcjonuje , ja mam nawet wolny co najmniej jeden pakiet bo więcej wykupiłam , a wycofałam kandydaturę mojej tymczasowiczki bo domek chyba będzie miała " po znajomościach " . Tylko żaden mądry tekst nie przychodzi mi do głowy .....

Link to comment
Share on other sites

A coś takiego ?

[B]Człowieku , nie przechodź obok mnie obojętnie ...[/B]

Nie znamy jego przeszłości ale wygląd pozwala się domyśleć , że nigdy nie miał odrobiny prawdziwej opieki . Dom .... oglądał go pewnie z perspektywy dziurawej budy i metrowego łańcucha , a może za schronienie musiała mu wystarczyć tylko spróchniała deska oparta o ścianę ? Mogło być i tak , że nawet domu nie oglądał pilnując samotnie buraczanego pola ? Nie wiemy również , czy pewnego dnia zardzewiały łańcuch pękł darując skazańcowi wolność , czy "gospodarz" postanowił wymienić więźnia na inny model ?
Wiemy , że pies ma około 3 lat , dla ludzi jest miły ale nie przepada za towarzystwem innych psów . Jest trochę bardziej niż średniej wielkości , waży około 20-25 kg . Zadbany , wyczesany na pewno będzie zwracał uwagę . Dom z ogrodem jest szczytem jego psich marzeń .
Pies nie zostanie oddany do kojca a tym bardziej na łańcuch - szukamy DOMU a nie więzienia . Obowiązuje umowa adopcyjna .
Kontakt ...............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kilka fotek kudłacza

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1966723_625454777531965_399227084_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10151264_625455200865256_680756632_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/10155075_625455224198587_919314558_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10001523_625455097531933_435842883_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10013976_625455064198603_90203429_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...