Jump to content
Dogomania

Czy mogę jeszcze nauczyć mojego psa chodzenia na smyczy?


PaniDziwna

Recommended Posts

Hejka :)
A więc, mój pies ma 4 lata. Jest ze schroniska i jest wykastrowany. Niestety nie umie chodzić na smyczy, nie umie chodzić przy mojej nodze, ciągle mnie ciągnie, a ja za nim ledwo na spacerach nadążam. Nwm ile pies waży, ale 40 kg na pewno, a ja mam 12 lat, a na dodatek na końcu 13 r. złamałam rękę (prawą...), więc może być jeszcze trochę osłabiona. No a chciałabym chodzić z nim na normalne spacerki, bo praktycznie na każdym muszę biegać po rowach xd Czy jest jeszcze możliwość, że się nauczy chodzić przy nodze na smyczy? Jeśli tak, to w jaki sposób mam go uczyć? Albo czy da się go oduczyć ciągnięcia?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da się nauczyć, ale przy 40 kg psie i nie do końca sprawnej ręce, będzie duzy problem :shake:
Za każdym razem kiedy pies ciągnie, trzeba ściągać go z powrotem do nogi; po każdych kilku krokach, które przejdze przy nodze na luźnej smyczy - nagradzać.
Inny sposób: pies zaczyna ciągnąć, zatrzymujemy się. Idziemy dopiero, gdy się uspokoi.
inna: pies ciągnie, wtedy gwałtownie zmieniamy kierunek spaceru.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi na obroży, pomyślałabym o szelkach. Amortyzują siłę ciągnięcia. I na pewno zastosowałabym metody podane przez flytoys.

Życzę cierpliwości - wiadomo, że efekty nie przyjdą z dnia na dzień, ale praca opłaci się w przyszłości ;)

Link to comment
Share on other sites

To naprawdę nie jest takie proste - zatrzymaj się, ściągnij psa i gotowe ;)
Nieciągnięcie na smyczy wychodzi naprawdę w większości przypadków samo (a przynajmniej zmniejszenie ciągnięcia), po prostu wyżyty pies nie potrzebuje odchodzić na sto metrów, wystarczają mu te dwa przed nami.

[url]http://prosteszkoleniepsa.weebly.com/14-chodzenie-na-lu378nej-smyczy.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...