Jump to content
Dogomania

Preparaty na zacieki pod oczami - OPINIE


Patisa

Recommended Posts

Cześć, myślę, że warto stworzyć wątek, gdzie będziemy dzielić sie opiniami na temat stosowanych przez nas środków do pielęgnacji oczu i ich okolic.
Temat mnie "poruszył", gdy w uszach mojej bokserki zagnieździły się drożdżaki, ponieważ towarzyszącym objawem było również zakażenie kanałów łzowych, ropna wydzielina z oczu i brunatne zabarwienie. Uszy już czyste, oczy zdrowe, a zabrudzenia pozostały. :shake:
Nie moge ich usunąć woda utlenioną, jak niektórzy sobie radzą, ze względu na to, że zaraz obok białej sierści suka ma czarna maskę - a woda utleniona odbarwia czarny włos.

Obecnie stosuje homeopatyczne krople "Świetlik", ale to w ramach rekonwalescencji po antybiotykoterapii oczu.

Zastanawiam się nad zakupem preparatu [B]Show Tech No More Tears Stains 200 ml - Preparat do usuwania przebarwień pod oczami[IMG]http://www.groomershop.pl/userdata/gfx/c1056916cd9beffb2f450bfeaba370bc.jpg[/IMG]
Tutaj ma nawet przystepną cenę - [/B][url]http://www.groomershop.pl/pl/p/Show-Tech-No-More-Tears-Stains-200-ml-Preparat-do-usuwania-przebarwien-pod-oczami/1011[/url][B]
[SIZE=3][FONT=times new roman]Podobno jest rekomendowany do ras o głowie brachycefalicznej, której towarzyszy skrócony nos.
Bokser jest największą z nich.
Podobno rasy te mają problem z zatykającymi się kanałami łzowymi, stąd problemy z zaciekami.

Wprawdzie moja półroczna suka do tej pory nie miała stałych zabrudzeń, ale mimo to - chyba zaryzykuję i wypróbuję produkt.

Czy ktoś już go używał?
[/FONT]
[FONT=times new roman]A może stosowaliście inne preparaty, które okazały się bardzo skuteczne? Najlepiej coś co bezpiecznie można uzywać równiez przy sierści ciemnej. [/FONT][/SIZE][/B]

Edited by Patisa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja męczyłam się ponad 2 lata, aby jakoś pozbyć się zacieków. Teraz używam :

Borasol- sam dawał jakieś tam efekty, ogólnie często był polecany, nie może być stosowany codziennie, więc radzę coś do niego dokupić

Pretty eyes - Jakiś tam efekt widzę od razu nie ma co liczyć, że po jednym razie zejdzie, ale jest naprawdę dobry ☺

sól fizjologiczna - sama efektów większych nie dawała, ale z resztą stosowanych przeze mnie produktów widać sporą różnicę

Od czasu do czasu świetlik ;)zacieki.png

Nigdy nie kombinowałam z wodą utlenioną, nie wyobrażam sobie żeby ktoś mi przy oczach coś robił z wodą utlenioną więc...

Sama woda nie wielkie efekty dawała, a rumianek... hmm niby dobry ale nie warto ryzykować, bo może powodować, że sierść będzie żółtawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...