Jump to content
Dogomania

Upławy 8-12 dzień po kryciu ?


Kreska-K5

Recommended Posts

Mam nadzieje ze nie powielam tematu i w dobrym dziale pisze ale nie moglam nic znalezc...
Suka ma delikatne uplawy (nie leje sie z niej tylko pojawiaja sie wydzieliny w pochwie w ilosci kropelki) o konsystencji śluzowatej ale kolor nie jest przezroczysty czy bialy tylko raczej bardziej idzie w kolor jasnego beżu lub mleko z odrobiną żołtego...no mi sie kojarzy troche z ropą :( . Sciany pochwy maja zdrowy kolor nie sa zaczerwienione a uplawy sa wydoczne w swietle pochwy...poza tym suka je, pije jest w dobrej kondycji, nie ma temperatury. Na ropomacicze to mi nie wyglada. Jutro idziemy do weta bo dzis nie byl wstanie nas przyjac a nie che isc do pierwszego lepszego:shake:
Moze ktos mial podobne doswiadzczenia? bo martwie sie o ciaze, czy nie jest juz po wszystkim :sad: wet przez telefon powiedzial ze sa trzy mozliwosci zapalenie pochwy/macicy (nie pytalam jakie to moze miec skutki na ewentualna ciaze) fizjologiczne formowanie sie czopu (ale mi sie ten kolor nie zgadza) no i poczatki ropomacicza...
Czytalam ze czasem takie stany zapalne sie pojawiaja na skutek zmiany flory bakteryjnej po kryciu i same przechodza i nie ma to wplywu na ciaze ale sama nie wiem....
Mial ktos podobne doswiadczenia???
pozdr

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka była kryta dwa razy i miała taką wydzielinę za każdym razem. Za pierwszym razem miałam weta konowała, który stwierdził, że jest to ewidentnie ropomacicze i nie mowy o żadnej ciąży. Urodziło się dziewięć zdrowychm maluszków. Za drugim razem, byłam już spokojniejsza i tym razem urodziła się siódemka.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam w grudniu podobną sytuację. Dwa tygodnie po kryciu było już rozwinięte ropomacicze. Suka jednego dnia zachowywała się normalnie a na drugi dzień ledwie stała na nogach. Nie wolno lekceważyć takich objawów i od razu robić USG.

Link to comment
Share on other sites

mozarcik dziekuje:) ja mam dwoch wetow i obydwoje sa od rozrodu przy pierwszym skutecznym kryciu nie przypominam sobie takich uplawow a przy kolejnym pustym te uplawy pojawily sie w tym samym momencie , co oczywiscie moglo nie miec zwiazku z tym ze maluszkow nie bylo . Poprzednio wet powiedzial mi ze mam nie panikowac i samo przejdzie tylko obserwowac i samo przeszlo... teraz konsultowalam z drugim wetem i mam przyjsc sie pokazac ale jak dla mnie tez to wyglada "malo" groznie. Gdyby nie krycie to bym poprostu przemyla od czasu do czasu tantum rosa i sobie głowy nie zawracala ;)uplawy sa na tyle skąpe ze od godziny 12 do tej pory jest czysto...nic musze wytrzymac do jutra wieczor i jakoś przestac panikowac;)
sabra dziekuje :) nie lekcewaze, obserwuje te uplawy sa jasniutkie i nie maja zapachu...gdybym mogla poszlabym dzis do weta ale wole isc do tego co sie zna jutro niz dzisiaj do kogos kto jak kiedys poszlam z suka ,ktora miala zapalenie korzonkow i bezwladny ogon to uslyszalam bez RTG ze na bank jest zlamany (a poinformowalam ze pies sie kapal, bylo chlodno i czy go przypadkiem nie zawialo;) )

pozdr

bo te uplawy wygladaja mi na fizjologiczne zgodne z opisem ponizej...
[COLOR=#3F1805][FONT=Times New Roman]Należy podkreślić, że obecność ropopodobnych wypływów z pochwy nie wyklucza w 100% ciąży. Procesy regeneracyjne w obrębie błony śluzowej macicy przebiegają zarówno we wczesnym metoestrus fizjologicznego cyklu rujowego (faza porujowa), jak i w początkowym stadium ciąży. Do światła macicy przedostaje się wówczas duża ilość leukocytów a pojawiający się wypływ może imitować ropę. Jednocześnie na skutek narastania stężenia progesteronu we krwi w obu stanach dochodzi do intensywnego rozrostu gruczołów endometrialnych i wzmożenia ich funkcji sekrecyjnej, czego następstwem jest powiększenie całego narządu. W tym stadium macica odpowiednio „cieniuje” w badaniu RTG, jednak rozstrzygające znaczenie ma badanie ultrasonograficzne, które pozwala na wykluczenie charakterystycznego dla rozwijającego się ropomacicza zastoju wydzieliny w świetle narządu.[/FONT][/COLOR]

Edited by Kreska-K5
Link to comment
Share on other sites

Podłącze się :)

U nas było podobnie. Upławy o zabarwieniu lekko kremowym lub delikatnym szarawym kolorze.

Od kilku dni kolor zmienił się na ciemno szary. W zeszłym tygodniu było robione USG które miało wykazać czy suczka jest w ciąży. Okazało się że jest.

Wcześniej konsultowałam telefonicznie wydzielinę. Wet mówił że jak nie jest śmierdząca i temperatura w normie nie ma się czym martwić.

Suczydło w dobrej kondycji, apetyt super, temperatura w normie tylko kolor niepokojący.

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę, że wszystkie upławy to ropomacicze i oby Twoja suczka była zdrowa ale na suki po cieczkach, nie ważne czy były kryte czy nie, trzeba zwracać szczególną uwagę.
To, że upławy nie śmierdzą to nic nie znaczy. U mojej suki, kiedy już była leczona i lało się z niej na potęgę, to nie śmierdziało. Kiedyś miałam rottweilerkę chorą na ropomacicze i smród był straszny a teraz naprawdę nic nie było czuć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabra']Nie twierdzę, że wszystkie upławy to ropomacicze i oby Twoja suczka była zdrowa ale na suki po cieczkach, nie ważne czy były kryte czy nie, trzeba zwracać szczególną uwagę.
To, że upławy nie śmierdzą to nic nie znaczy. U mojej suki, kiedy już była leczona i lało się z niej na potęgę, to nie śmierdziało. Kiedyś miałam rottweilerkę chorą na ropomacicze i smród był straszny a teraz naprawdę nic nie było czuć.[/QUOTE]

Zgadzam sie w 100% że trzeba uważać :)ja chyba kontroluje zbytnio bo juz ma mnie dosyc ;)dziś o 20 mam weta wiec jak wroce to napisze jego opinie :)

pozdr

Link to comment
Share on other sites

My jedziemy do weta w czwartek. Niestety mam kawałek drogi do kliniki :( No ale wole jechać parę kilometrów dalej niż męczyć się z lokalnymi partaczami.

U mojej brudne upławy pojawiają się po siusiu.

Wcześniejsze USG nie wykazało żadnej nieprawidłowości. Ale jak widać wszystko może się zmienić w szybkim czasie.
Moje suczydło jest w 32 dniu ciąży. Mam nadzieje ze będzie dobrze bo to zagraniczne krycie ...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Caryca u nas tez zagraniczne krycie i jak tym razem nie wyjdzie to juz kolejnego razu nie bedzie ..:(
Na razie to nie wiem czy zaskoczyla bo to 13 dzień wiec nie ma o czym mowic.
Jesteśmy po wizycie u weta i niestety moje podejrzenia co do typu wycieku sie potwierdziły, to byla ropa:((. Na szczescie to "tylko" zapalenie pochwy, macica czyściutka ale w pochwie czop ropny:(. Miala tzw. lewarowanie pochwy, czyli wyplukiwanie tego ropnego gluta ,ktory calkiem latwo wyszedl a potem do pochwowo podana [COLOR=#3E454C]amoxycylina i mam obserwowac, jesli za 2-3 dni nadal beda ropne uplawy to wracamy do weta....a jak bedzie dobrze to za 10 dni USG .
Repro i suka mialy badania przed kryciem wszystko bylo czyste:(
pozdr[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...