Jump to content
Dogomania

12 dni po sterylizacji - nadal opuchlizna na linii cięcia


splinter

Recommended Posts

Witajcie.

Moja suczka (8 miesięcy, 4 kg) jest obecnie 12 dni po zabiegu sterylizacji (owariohisterektomia). Szwy będą ściągane za 2 dni. Ranę przemywam 2 razy na dobę Rivanol'em 0,1 %.

Niepokoi mnie sposób gojenia się rany pooperacyjnej - na załączonych poniżej zdjęciach widać, że na dole jest spuchnięte miejsce. Nie wywołuje u suczki bolesności. Nic z niego nie wycieka.
Suczka 2 dni po zabiegu wylizała sobie to miejsce ze "sreberka" (alu spray) pomimo założonego kołnierza. Kołnierz od razu został zmieniony na kaftanik pooperacyjny, ale przez kolejne dni ze spuchniętego miejsca wydostawała się niewielka ilość świeżej krwi. Teraz jest cały czas zaczerwieniona linia z boku, co widać na zdjęciach.

Ktoś miał podobną sytuację?

Czy to może być wewnętrzne uszkodzenie zszycia?

Czy złe (np. niecałkowite) zaszycie rany pooperacyjnej?

Czy to mogą być początki przepukliny pooperacyjnej?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[B]gryf80[/B] dzięki za odpowiedź.

Wet wyraźnie powiedział, żeby 10-14 dni po zabiegu przyjechać na ściągnięcie szwów.

Pisząc o "miejscowej reakcji na nitki" masz na myśli zwykły proces wchłaniania się szwów rozpuszczalnych (czyli że opuchlizna zniknie z czasem) czy podejrzewasz reakcję alergiczną na użyte nici?

Link to comment
Share on other sites

Wet na wizycie precyzyjnie wyciągnął nitkę, posmarował jakmś żółty środkiem dezynfekującym i powiedział, że jakiekolwiek opuchnięcia powinny zniknąć z czasem oraz że rana pooperacyjna zagoiła się bardzo ładnie. Rzeczywiście po ściągnięciu szwów opuchlizna powoli znika - na potwierdzenie przesyłam zdjęcie. : )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...