Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
aaliw

Furminator

Recommended Posts

W pierwszej chwili myslalam ze to grad na tych zdjeciach :cool3:

Polcio bardzi lubi czesanie, mozna i 1,5 godziny :cool3: O ile moja reka i plecy tyle wytrzymaja :lol: Pies sobie spi, musze go budzic aby jasnie pan raczyl obrocic sie na drugi bok ;)
Nasze stanowisko pracy i co tygodniowa porcja klakow :eviltong:
[IMG]http://i187.photobucket.com/albums/x127/aaliw1/0905150079.jpg[/IMG]

[IMG]http://i187.photobucket.com/albums/x127/aaliw1/0905150084.jpg[/IMG]

[quote name='Toller']nieźle :razz:
Wczoraj na wystawie oglądałam te cudo, kto wie, może się skuszę[/quote]

kupuj:multi::evil_lol: nie ma co myslec, bo im dluzej myslisz, tym dluzej meczysz sie z klakami:evil_lol:

Z Nera już miejscami wyczesuję vivogiem, na grzbiecie już nie ma, co przy vivogu daje efekt serpentyny z sierści :evil_lol: i wyrywania.

Bardzo dobra sprawa w trakcie najgorszego linienia.

cześć, możecie mi proszę poradzić, gdzie w miarę tanio mogę dostać taki furminatorek? Mam foxa gładkowłosego, który nie przepada za swoja wyczesywaczką gumową... a sypie się z niego to fufro jak szalone! będę bardzo wdzięczna ;)

[quote name='grrrond']cześć, możecie mi proszę poradzić, gdzie w miarę tanio mogę dostać taki furminatorek? Mam foxa gładkowłosego, który nie przepada za swoja wyczesywaczką gumową... a sypie się z niego to fufro jak szalone! będę bardzo wdzięczna ;)[/quote]
widziałam jakiś czas temu na Allegro, czy jeszcze są, trza sprawdzić

[quote name='Toller']widziałam jakiś czas temu na Allegro, czy jeszcze są, trza sprawdzić[/quote]

Vivoga nie ma - te inne bywaja

generalnie - szukac w internecie;) google nie boli

A z jakiej firmy macie Wasze FURminatory?
Bo chcę taki kupić, ale nie wiem jakie są dobre.. ;)
Myślicie, że można je dostać na wystawie?
I jaką długość ostrza polecacie dla Siberiana Huskiego?

[quote name='Toller']myśłałam o oryginalnym, bo takie na Allegro widziałam :cool3:[/quote]

a tu to nie pomoge - ja planuje oryginalny, ale z USA - bo wtedy wiem, ze to na prawde jest furminator:evil_lol:

ja wczoraj mialam gosci z mixem pita ktory wlasnie mial ten okres lnienia i lecialo strasznie duuuzo. moje dywany zostaly zasypane iglami
wiec sprobowalam go uczesac furminatorem i eureka :lol:
czesalam z 30 min non stop wyszlo tyle siersci ile z psa z dluzszym wlosem , pelno igielek :cool3:

a wlasnie czytalam na tym watku ze ktos probowal asta robic i ni nie wyszlo wiec nie mam pojecia o co tu chodzi :crazyeye:

[quote name='Agnes']Vivoga nie ma - te inne bywaja

generalnie - szukac w internecie;) google nie boli[/quote]

wiem, że google nie bolą i bardzo nie lubię takich wypowiedzi.
pytam was po prostu, bo wiem, że macie i orientujecie się w tym temacie, ot co.

[quote name='Agnes']tak ja rozumiem, nikt nie lubi,ale tu ciagle pojawiaja sie te same pytania - albo do jakiej siersci, albo gdzie kupic, albo jakiej firmy - przeciez nie mozemy w kolko macieju odpowiadac na to samo non stop;) to i sie nie dziw, ze taka odpowiedz;)[/quote]
To może zrobić oddzielny temat ze spisem ras w 1szym poście na które działa, a na które nie :cool3:

[quote name='grrrond']wiem, że google nie bolą i bardzo nie lubię takich wypowiedzi.
pytam was po prostu, bo wiem, że macie i orientujecie się w tym temacie, ot co.[/quote]

tak ja rozumiem, nikt nie lubi,ale tu ciagle pojawiaja sie te same pytania - albo do jakiej siersci, albo gdzie kupic, albo jakiej firmy - przeciez nie mozemy w kolko macieju odpowiadac na to samo non stop;) to i sie nie dziw, ze taka odpowiedz;)

[quote name='gops']ja wczoraj mialam gosci z mixem pita ktory wlasnie mial ten okres lnienia i lecialo strasznie duuuzo. moje dywany zostaly zasypane iglami
wiec sprobowalam go uczesac furminatorem i eureka :lol:
czesalam z 30 min non stop wyszlo tyle siersci ile z psa z dluzszym wlosem , pelno igielek :cool3:

a wlasnie czytalam na tym watku ze ktos probowal asta robic i ni nie wyszlo wiec nie mam pojecia o co tu chodzi :crazyeye:[/quote]

ja robiłam asta i nie działał. minimalnie

[quote name='an1a']To może zrobić oddzielny temat ze spisem ras w 1szym poście na które działa, a na które nie :cool3:[/quote]

myslalam ew o dopisaniu na poczatek strony jakie sa fur. i na co dziala:eviltong: ale ja tam nie mam wstepu:eviltong: chociaz i tak pewnie nikt na pierwsza strone nie bedzie zerkal;)

[quote name='Kasia&Rika']ja robiłam asta i nie działał. minimalnie[/quote]

no wlasnie wiec o co tu chodzi :razz:
rodzaj siersci jest ten sam a na jednego dziala na innego nie :roll:

[quote name='gops']no wlasnie wiec o co tu chodzi :razz:
rodzaj siersci jest ten sam a na jednego dziala na innego nie :roll:[/quote]

ten sam i nie - jeszcze zalezy od tego czy dany pies akurat linieje czy nie, kto jak czesze a przede wszystkim czego "wymaga" - z asta nie bedzie raczej sie tak sypac jak z ONa jak sadze;)

Dzis zakupiłam to cudo (tj furminator). jest absolutnie fantastyczne. Najlepsze co kupiłam od dawna:lol:
mam juz cala siatke podsierstka. Wyczesałam tym 3 psy. Labradorke (pol siatki z samego grzbietu i ud, 10 minut czesania), berneńke (troche mniej, ale ona i tak juz była łysa, chociaz i tak wychdozi garsciami) i borderke rough coated, z której za jakies 15 minut zrobi się smooth coated, bo wracam do czesania:diabloti:
W kazdym razie mam przekroj na 3 długosciach siersci, od krótkiej i dosyc ostrej (labradorka), do takiej medium i deliaktnej (nerneczyk), po długowłosą i tez delikatną (borderka) i działa na kazda idealnie. A jaka jest faza na to czesanie, jak w transie:evil_lol:
i jeszcze dodam, że to chyba psa nie szrapie jak grzebien czy pudlówka, bo moja bernenka-panikara zawsze uciakajaca przed szczotka sama zadek nadstawia:evil_lol:

[quote name='prittstick']Dzis zakupiłam to cudo (tj furminator). jest absolutnie fantastyczne. Najlepsze co kupiłam od dawna:lol:
mam juz cala siatke podsierstka. Wyczesałam tym 3 psy. Labradorke (pol siatki z samego grzbietu i ud, 10 minut czesania), berneńke (troche mniej, ale ona i tak juz była łysa, chociaz i tak wychdozi garsciami) i borderke rough coated, z której za jakies 15 minut zrobi się smooth coated, bo wracam do czesania:diabloti:
W kazdym razie mam przekroj na 3 długosciach siersci, od krótkiej i dosyc ostrej (labradorka), do takiej medium i deliaktnej (nerneczyk), po długowłosą i tez delikatną (borderka) i działa na kazda idealnie. A jaka jest faza na to czesanie, jak w transie:evil_lol:
i jeszcze dodam, że to chyba psa nie szrapie jak grzebien czy pudlówka, bo moja bernenka-panikara zawsze uciakajaca przed szczotka sama zadek nadstawia:evil_lol:[/QUOTE]

Dla krótko- i średniodługowłosych to jest ok, ale z borderkiem to uważaj, bo możesz poszaarpać mu szatę. Ja mam wyżłodalmatyńczyka i uważam, że jak dla niej jest super, no normalnie rewelka. Ale znajomoma poszarpała belga i pocieła mu sierść. Więc uważaj, jeśli psies jest wystawowy ;)

Nie jest i nie bedzie wystawiany:p troche chyba za długo ja czesalam, bo jak sie w jednym miejscu juz rozgarnie siersc to ma łyse placki... Ale zostaly mi tylko spodnie, których ma straaasznie duzo i jest tam masa tego puszku, bede to musiala pudlówka przeczesac i rozgarniac siersc, zeby jej nie ciągnąc. Ale ogólnie psy wyczesane za wszystkie czasy, teraz spokój na miesiac chociaz mam nadzieje, ze tyle czesania wystarczy i juz nie beda gubic.