Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to ja z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że furminator zupełnie nie nadaje się dla owczarków podhalańskich :shake:
Nie jest w stanie przedrzeć się przez włos okrywowy do podszerstka. Ślizga się po powierzchni i nie wybiera ani jednego kłaka :cool1:
Kompletna klapa.
Mam oryginał rozmiar large.

Żeby nie było, że nie ma co wyczesywać, to czesanie zakończyłam zgrzebłem z obrotywymi szpilami. Efekt - worek 35 kg nabity sierścią (z jednego psa) :roll:

Link to comment
Share on other sites

My (znaczy moje psy) używamy furminatora z vivoga drugi tydzień i na 2 egzemplarzach wyżłów i 1 egzemplarzu basseta mogę stwierdzić iż:
- u bardziej kudłatego wyżła działa super i po 2 czesaniach ubyło tony zbędnego podszerstka, z którym nie mogłam sobie poradzić
- u wyżła mniej kudłatego nie widać takich efektów (mimo, że na podłodze pełno jasnej sierści tegoż osobnika) i muszę powiedzieć, że nie jest to szczotka dla "delikutaśnych" psów... gładszy osobnik chyba pierwszy raz w życiu wykazywał niechęć do czesania (tak jakby sprawiało mu to ból)
- u basseta rewelacja!!

na koniu także próbowałam, ale tak eksperymentalnie bo ostrzem 4,5 cm nie zdziałam cudów

pozdrawiam
ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewan']gładszy osobnik chyba pierwszy raz w życiu wykazywał niechęć do czesania (tak jakby sprawiało mu to ból)[/quote]

bo to moze sprawiac bol - sprawdz skore jak czeszesz czy nie jest zaczerwieniona. Ja co kilka pociagniec furminatorem sprawdzam stan skory i jak juz jest lekko czerwona to przestaje - a duzo nie czesze w jednym miejscu

Link to comment
Share on other sites

Dziś coat/furmminatorowałam, wsio ryba ;) I znowu wyszło od groma :multi:
Gdzie to się wszystko mieści to ja nie wiem :evil_lol:
A najśmieszniejsze jest to że tam gdzie powinno być najmniej i gdzie nie widać że jakiś podszerstek tam siedzi, to wychodzi najwięcej :evil_lol:
A jest to miejsce po boczkach, tam gdzie żeberka się kończą :cool3:

Po dzisiejszej sesji Uszaty jakby chudszy się robił :hmmmm: :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewan']My (znaczy moje psy) używamy furminatora z vivoga drugi tydzień i na 2 egzemplarzach wyżłów i 1 egzemplarzu basseta mogę stwierdzić iż:
- u bardziej kudłatego wyżła działa super i po 2 czesaniach ubyło tony zbędnego podszerstka, z którym nie mogłam sobie poradzić
- u wyżła mniej kudłatego nie widać takich efektów (mimo, że na podłodze pełno jasnej sierści tegoż osobnika) i muszę powiedzieć, że nie jest to szczotka dla "delikutaśnych" psów... gładszy osobnik chyba pierwszy raz w życiu wykazywał niechęć do czesania (tak jakby sprawiało mu to ból)
- u basseta rewelacja!!

na koniu także próbowałam, ale tak eksperymentalnie bo ostrzem 4,5 cm nie zdziałam cudów

pozdrawiam
ewa[/quote]

Ewcia, wbij mi na GG link do sprzedawcy tego cuda (proszę:diabloti:)
[SIZE=1]i się odezwij do mnie małpo, bo w nowym "kompjuterze" nie mam starych kontaktów:roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']to sprobuj wyczesac zgrzeblem gumowym dalmatynczyka, ...nie wyczeszesz tej mini krotkiej siersci. Furminatorem owszem(wyprobowane na żywym modelu).[/quote]Albo buldoga francuskiego. Nic na te igiełki nie skutkuje (chyba że woskowanie :evil_lol::evil_lol::evil_lol:)
Ja chyba zaryzykuję i kupię furminatora dla mojej bestii. Mam dośc tych igiełek wszędzie:placz:



[quote name='Agnes']za duze:eviltong:

dooobra - kto ma oryginal furminator M?:evil_lol:[/quote]
[SIZE=2][B]
Orginalny S - część robocza o szerokości 1,75" , czyli 4,45 cm
Orginalny M - część robocza o szerokości 2,65 " , co odpowiada 7 cm
Orginalny L - część robocza o szerokości 4.00" , czyli 10,16 cm [/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris'][SIZE=2][B]
Orginalny S - część robocza o szerokości 1,75" , czyli 4,45 cm
Orginalny M - część robocza o szerokości 2,65 " , co odpowiada 7 cm
Orginalny L - część robocza o szerokości 4.00" , czyli 10,16 cm [/B][/SIZE][/quote]

dzieki!:multi: rodzina bedzie w USA chyba w wakacje to moze ich wykorzystam:cool3::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wczoraj otrzymalam spowrotem swojego vivoga-bo pozyczyłam koleżance,żeby przetestowała na swoim psiaku-była zachwycona:diabloti:a że "odstawiła" mi go do szafki w stajnii,to dopadłam naszego stajennego Killera-bo juz nie mogłam na niego patrzeć!:angryy:taki piękny pies-'wilczurowaty' ciemno szary-piekny!a w kłakach masakrycznych-jakby byl bezdomny,lub schroniskowy-wszędzi pełno wystających zbitych kłaków-takie wiecie,sterczące jasne,martwe włosy miedzy normalnym włosem(no wiecie o co cho:eviltong:)tragedia!
Ile z niego wyfruneło-szok!nigdy tyle włosa na raz nie widziałam:crazyeye:pozbyłam się tych "szyszek" :eviltong:spod nich wyszedł pies!szary,chyba pare kg lżejszy pies:evil_lol: wyczesane klaki wyglądały jak śnieg,albo babie lato:evil_lol:a jaki Kilu był zadowolony??:loveu:zasnął-jakby na prochach był:diabloti: dziś dorwę znowu swoją-bo już się sypie:eviltong:

Agnes,ja zauważyłam podobne objawy-stwierdzilam,że chyba przesadziłam za 1 razem:cool1: bo na udach,przed portkami zamiast czarnej sierści ma poprzetykane takie szaro-brązowe,takie jakby prześwity

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']za duze:eviltong:

dooobra - kto ma oryginal furminator M?:evil_lol:[/quote]

ja mam :cool3:
ale uprzedze pytanie i odpowiadam od razu, ze nie sprzedam za zadne skarby swiata :evil_lol:

mojej suce tez z okolic slabizny wychodzi najwiecej no i z zadu :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...