Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

[quote name='Grey']Świetny sprzęt dla amatorów ? Działanie bardzo w wąskim zakresie.Jest opis furminatora "Furminator umożliwia w łatwy i szybki sposób pozbycia się podszerstka oraz wypadającej sierści u psow i kotów" .Jest to nie prawda , usunięcie podszerstka jest dość trudne, pracochłonne, zwłaszcza u kota.Nie jest to sprzęt profesjonalny.Stal nierdzewna łatwo się tępi na włosach.[/QUOTE]

Tu praktycznie sami amatorzy. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Grey']To nie oto chodzi.Asia sfilcowanych uszu u swojego spanielka furmiratorem nie zrobilabyś.[/QUOTE]
Żadnego filcu furminatorem się nie zrobi, bo to nie filcak ani nożyczki.
Tylko martwe kłaczki i podszerstek można wyczesać lepiej niz zwtkłą szczotką.


Poza tym nie dopuszczam do filcowania włosów u mojej spanielki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Asia na pewno u twojej spanielki uszy są super wyczesane.
Ja napisałem,że sfilcowane uszy spaniela nie można odfilcować takim furminatorem,bo się do tego nie nadaje.[/QUOTE]

czemu sie uczepiles jak rzep psiego ogona?

o tych uszach czytalam w inym watku - Grey to jest INNY watek, nikt tu nikomu nie udowadnia, ze czesze sfilcowana siersc furminatorem...litosci:roll:

Ja mam taka suke [IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/IMG_1315.jpg[/IMG]

Tu jescze foto z vivogiem...jak nie duzo wychodzi klakow to do furminatora dolaczam wyciaganie siersci palcami - z miejsc z ktorych suka nie daje sie za bardzo czesac. Ale bede powtarzac do bolu - ten sprzet jest najlepszy, ja nie jestem groomerem (co juz kiedys tlumaczylam) i pomyliles watki jesli chcesz kogos tu przestawiac.

[B]mala_czarna[/B] ja niestety nie pomoge

Link to comment
Share on other sites

Nie ma uniwersalnej szczotki/przyrządu do czesania, każde takie urządzenie służy do czegoś innego, furminator ma na celu ułatwić życie osobom, które mają już po dziurki w nosie sierści swoich psów, która wszędzie lata, kiedy czworonóg linieje. Ja na przykład nie używam tylko furminatora, mam też inne przyrządy do czesania psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy dla mojej szorstkowłosej Frotki sprawdziłby się furminator? Frotka jest mixem terriera walijskiego.[/QUOTE]


nie, to urzadzenie nie nadaje sie do tego typu siersci-szorstkiej i twardej. Lepiej uzyc poprostu Trymera ;)

Vivogi itp nadaja sie dla psow krotkowlosych typu dalmatynczyk, posokowiec. Z mala iloscia podszerstka-owczarek niemiecki, czy labrador, lub dluzszowlosych ale z mniejsza iloscia podszerstka- seter, flat coated retriever

natomiast nie nadaja sie do typu siersci bardzo puchatych pirenejski pies górski, kaukaz. Takze nie mozna ich uzyc do chow-chow, afganow czy yorkow ;) no i oczywiscie do szortskowlosych.

[B]grey[/B] przestan- czy ktos napisal ze odfilcowuje psa vivogiem?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Pamiętacie ile było dyskusji na temat grzebieni Spratta.
Teraz jest cicho.
Mnie chodzi tylko, żeby każdy miał jak najlepszy sprzęt, a nie szczotki druciaki.[/QUOTE]

GDZIE byla dyskusja

TU?

TU piszemy o FURMINATORZE - niech dojdzie do ciebie w koncu to, ze nie laczymy watkow. Jak dyskutowales z kims na jakis temat to nie kontynuuj go w innym watku. PO CO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Pamiętacie ile było dyskusji na temat grzebieni Spratta.
Teraz jest cicho.
Mnie chodzi tylko, żeby każdy miał jak najlepszy sprzęt, a nie szczotki druciaki.[/QUOTE]
Ale nie każdy takiego potrzebuje :placz: Tak trudno ci to zrozumieć? :angryy:
Nie mam zamiaru wydawać 100zł na jakiś grzebień skoro mogę kupić z dingo/ trixie za 15 zł :razz: nie czeszę super rasowych psów które idą na wystawę tylko mojego burego kundla :shake: i zapewniam, że przez to mu się krzywda nie dzieje a ty Grey skoro masz taki potencjał do wciskania pierdół to zostań lepiej politykiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']A powiedzcie ,czy Wasze psiaczki lubia byc czesane furminatorem?
Moj Bruno tego nie znosi.. Grzebyk jest taki ostrawy wiec staram sie czesac go bardzo delikatnie,Bruno ma krotka,gladka siersc.[/QUOTE]


to chyba właśnie zależy od rodzaju siersci i ilości podszerstka. Tosca nie ma nic przeciwko. Ale jak zcesalam dalmata to sie troche wyrywala.drapalo ja mysle. To tak jakby sobie po rece tym przejechac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']A powiedzcie ,czy Wasze psiaczki lubia byc czesane furminatorem?
Moj Bruno tego nie znosi.. Grzebyk jest taki ostrawy wiec staram sie czesac go bardzo delikatnie,Bruno ma krotka,gladka siersc.[/QUOTE]

moja nie lubi - ale ja mam taki sam stosunek do jej siersci na dywanie wiec nie ma wyjscia:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie Brunek ma krotka i gladka siersc ,nie sadze ,ze czesanie sprawia mu bol.Zwyklej szczotki tez nie za bardzo lubil ..moze inaczej jak ma sie psa od szczeniaka -mozna go do wszystkiego przyzwyczaic ,Bruno byl juz dorosly jak go adoptowalismy i na takie cuda jak szczotka czy obcinacz do pazurkow reaguje panika.. Ale musze przyznac ,ze furminator sie sprawdza,smiejemy sie z tz ,ze po wyczesaniu Brunus wyglada jak po wizycie u fryzjera ,taki gladziutki,nic nie odstaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...