Jump to content
Dogomania

Furminator


aaliw

Recommended Posts

W pierwszej chwili myslalam ze to grad na tych zdjeciach :cool3:

Polcio bardzi lubi czesanie, mozna i 1,5 godziny :cool3: O ile moja reka i plecy tyle wytrzymaja :lol: Pies sobie spi, musze go budzic aby jasnie pan raczyl obrocic sie na drugi bok ;)
Nasze stanowisko pracy i co tygodniowa porcja klakow :eviltong:
[IMG]http://i187.photobucket.com/albums/x127/aaliw1/0905150079.jpg[/IMG]

[IMG]http://i187.photobucket.com/albums/x127/aaliw1/0905150084.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 993
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cześć, możecie mi proszę poradzić, gdzie w miarę tanio mogę dostać taki furminatorek? Mam foxa gładkowłosego, który nie przepada za swoja wyczesywaczką gumową... a sypie się z niego to fufro jak szalone! będę bardzo wdzięczna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']cześć, możecie mi proszę poradzić, gdzie w miarę tanio mogę dostać taki furminatorek? Mam foxa gładkowłosego, który nie przepada za swoja wyczesywaczką gumową... a sypie się z niego to fufro jak szalone! będę bardzo wdzięczna ;)[/quote]
widziałam jakiś czas temu na Allegro, czy jeszcze są, trza sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

ja wczoraj mialam gosci z mixem pita ktory wlasnie mial ten okres lnienia i lecialo strasznie duuuzo. moje dywany zostaly zasypane iglami
wiec sprobowalam go uczesac furminatorem i eureka :lol:
czesalam z 30 min non stop wyszlo tyle siersci ile z psa z dluzszym wlosem , pelno igielek :cool3:

a wlasnie czytalam na tym watku ze ktos probowal asta robic i ni nie wyszlo wiec nie mam pojecia o co tu chodzi :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Vivoga nie ma - te inne bywaja

generalnie - szukac w internecie;) google nie boli[/quote]

wiem, że google nie bolą i bardzo nie lubię takich wypowiedzi.
pytam was po prostu, bo wiem, że macie i orientujecie się w tym temacie, ot co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']tak ja rozumiem, nikt nie lubi,ale tu ciagle pojawiaja sie te same pytania - albo do jakiej siersci, albo gdzie kupic, albo jakiej firmy - przeciez nie mozemy w kolko macieju odpowiadac na to samo non stop;) to i sie nie dziw, ze taka odpowiedz;)[/quote]
To może zrobić oddzielny temat ze spisem ras w 1szym poście na które działa, a na które nie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']wiem, że google nie bolą i bardzo nie lubię takich wypowiedzi.
pytam was po prostu, bo wiem, że macie i orientujecie się w tym temacie, ot co.[/quote]

tak ja rozumiem, nikt nie lubi,ale tu ciagle pojawiaja sie te same pytania - albo do jakiej siersci, albo gdzie kupic, albo jakiej firmy - przeciez nie mozemy w kolko macieju odpowiadac na to samo non stop;) to i sie nie dziw, ze taka odpowiedz;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja wczoraj mialam gosci z mixem pita ktory wlasnie mial ten okres lnienia i lecialo strasznie duuuzo. moje dywany zostaly zasypane iglami
wiec sprobowalam go uczesac furminatorem i eureka :lol:
czesalam z 30 min non stop wyszlo tyle siersci ile z psa z dluzszym wlosem , pelno igielek :cool3:

a wlasnie czytalam na tym watku ze ktos probowal asta robic i ni nie wyszlo wiec nie mam pojecia o co tu chodzi :crazyeye:[/quote]


ja robiłam asta i nie działał. minimalnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']To może zrobić oddzielny temat ze spisem ras w 1szym poście na które działa, a na które nie :cool3:[/quote]

myslalam ew o dopisaniu na poczatek strony jakie sa fur. i na co dziala:eviltong: ale ja tam nie mam wstepu:eviltong: chociaz i tak pewnie nikt na pierwsza strone nie bedzie zerkal;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']no wlasnie wiec o co tu chodzi :razz:
rodzaj siersci jest ten sam a na jednego dziala na innego nie :roll:[/quote]

ten sam i nie - jeszcze zalezy od tego czy dany pies akurat linieje czy nie, kto jak czesze a przede wszystkim czego "wymaga" - z asta nie bedzie raczej sie tak sypac jak z ONa jak sadze;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzis zakupiłam to cudo (tj furminator). jest absolutnie fantastyczne. Najlepsze co kupiłam od dawna:lol:
mam juz cala siatke podsierstka. Wyczesałam tym 3 psy. Labradorke (pol siatki z samego grzbietu i ud, 10 minut czesania), berneńke (troche mniej, ale ona i tak juz była łysa, chociaz i tak wychdozi garsciami) i borderke rough coated, z której za jakies 15 minut zrobi się smooth coated, bo wracam do czesania:diabloti:
W kazdym razie mam przekroj na 3 długosciach siersci, od krótkiej i dosyc ostrej (labradorka), do takiej medium i deliaktnej (nerneczyk), po długowłosą i tez delikatną (borderka) i działa na kazda idealnie. A jaka jest faza na to czesanie, jak w transie:evil_lol:
i jeszcze dodam, że to chyba psa nie szrapie jak grzebien czy pudlówka, bo moja bernenka-panikara zawsze uciakajaca przed szczotka sama zadek nadstawia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick']Dzis zakupiłam to cudo (tj furminator). jest absolutnie fantastyczne. Najlepsze co kupiłam od dawna:lol:
mam juz cala siatke podsierstka. Wyczesałam tym 3 psy. Labradorke (pol siatki z samego grzbietu i ud, 10 minut czesania), berneńke (troche mniej, ale ona i tak juz była łysa, chociaz i tak wychdozi garsciami) i borderke rough coated, z której za jakies 15 minut zrobi się smooth coated, bo wracam do czesania:diabloti:
W kazdym razie mam przekroj na 3 długosciach siersci, od krótkiej i dosyc ostrej (labradorka), do takiej medium i deliaktnej (nerneczyk), po długowłosą i tez delikatną (borderka) i działa na kazda idealnie. A jaka jest faza na to czesanie, jak w transie:evil_lol:
i jeszcze dodam, że to chyba psa nie szrapie jak grzebien czy pudlówka, bo moja bernenka-panikara zawsze uciakajaca przed szczotka sama zadek nadstawia:evil_lol:[/QUOTE]


Dla krótko- i średniodługowłosych to jest ok, ale z borderkiem to uważaj, bo możesz poszaarpać mu szatę. Ja mam wyżłodalmatyńczyka i uważam, że jak dla niej jest super, no normalnie rewelka. Ale znajomoma poszarpała belga i pocieła mu sierść. Więc uważaj, jeśli psies jest wystawowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie jest i nie bedzie wystawiany:p troche chyba za długo ja czesalam, bo jak sie w jednym miejscu juz rozgarnie siersc to ma łyse placki... Ale zostaly mi tylko spodnie, których ma straaasznie duzo i jest tam masa tego puszku, bede to musiala pudlówka przeczesac i rozgarniac siersc, zeby jej nie ciągnąc. Ale ogólnie psy wyczesane za wszystkie czasy, teraz spokój na miesiac chociaz mam nadzieje, ze tyle czesania wystarczy i juz nie beda gubic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...