Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


Recommended Posts

Naprawdę jest to bardzo dobra karma, mówią Ci to conajmniej kilkuletni psiarze(ja przesiedziałam kilkanaście godzin nad składami różnych karm i nad opiniami więc wiem jak to jest), którzy nie polecają pedigree jako super czy royala, piszemy z doświadczenia i wiedzy którą mamy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karma jest dobra bo bez zbóż, ja kupuję w Krakvecie ale ja karmy suchę traktuję jako przekąskę, swoje psy karmię przede wszystkim mięsem z dodatkami i od kilkudziesięciu lat mam zdrowe psy bez problemów żołądkowych i alergii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dwbem']Karma jest dobra bo bez zbóż, ja kupuję w Krakvecie ale ja karmy suchę traktuję jako przekąskę, swoje psy karmię przede wszystkim mięsem z dodatkami i od kilkudziesięciu lat mam zdrowe psy bez problemów żołądkowych i alergii.[/QUOTE]

Przy samodzielnym przygotowywaniu posiłków trzeba uważać na niedobory. Oczywiście że np. BARF jest najzdrowszy, ale to już tak jak mówię suplementacja, odpowiednie proporcje itp. aby później nie było jeszcze gorzej niż przy suchej karmie. Poza tym mam nadzieję że robisz odstępy czasowe odpowiednie między normalnym a suchym, każde inaczej wpływa na żołądek i powinny być odpowiednie przerwy.
Sorki za offik :roll:

Link to comment
Share on other sites

co do TOTW'a - karmię swojego wrażliwca już chyba parę lat i jest gitara :) wróciłam z podkulonym ogonem po próbie z RC sensitive. co prawda na RC kupy malutkie i brzuś zdrowy ale sierść masakra - śmierdzący pies z matową tłustą sierścią wypadającą na potęgę. nie, dziękuję :D
teraz karmię TOTW high praire, co drugi trzeci worek daję rybkę. niestety, z uwagi na kryształy w moczu po samej rybie nie mogę dawać tylko ryby choć była najlepsza.
po jagnięcinie o dziwo kłopoty żołądkowe, po wetlands chyba też - może za dużo surowego włókna w karmie?
tak czy siak - koniec eksperymentów. karma dla mnie tania a dobra, z brzuchem sporadyczne kłopoty, sierść piękna - wygląda jak foka wyjęta z wody ;)
p.s. nie pracuję dla TOTW'a ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']jakie przerwy? w ogóle psa nie karmić?[/QUOTE]

Przerwy kilkugodzinne ;) jedzenie różnie wpływa na zakwaszenie żołądka, danie np. Surowizny zaraz po suchym bardzo źle wpływa na żołądek(w akurat tym przypadku to musi być 8godz przerwy), nie zapominajmy ze pies ma kwasowe pH żołądka a suche karmy wpływają na to że jest ono neutralne czy zasadowe(dokładnie nie pamiętam przyznaje się). Na forum barfny świat można dokładnie o tym poczytać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']to normalna przerwa w karmieniu, przecież nie tuczy się psów w trybie ciągłym, jak gęsi na foie gras.[/QUOTE]

no jeśli jest to "przekąska" to nie wiem czy pies ma dłuższą przerwę czy po pół godz dostaje suche, no i są też właściciele psów niejadków którzy zostawiają w misce suche na cały dzień, interpretacji może być wiele, więc wolałam zaznaczyć że odpowiednia przerwa być powinna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi.'] nie zapominajmy ze pies ma kwasowe pH żołądka a suche karmy wpływają na to że jest ono neutralne czy zasadowe(dokładnie nie pamiętam przyznaje się)[/QUOTE]
Zasadowe pH żołądka po podaniu suchej karmy? :-o Chyba Bóg trzyma nasze psy w opiece, bo dawno by pozdychały.
Owszem, nie jest wskazane podawanie w jednym posiłku zarówno suchej karmy jak i świeżej, różny czas trawienia i te sprawy, ale trzeba przyznać - są psy które nic sobie z tego nie robią, zero reakcji ze strony układu pokarmowego, a są i takie, którym każda drobna zmiana w jadłospisie wywoła rewolucję w żołądku ;) Więc uważam, że to raczej kwestia osobnicza, jak dany pies reaguje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karoola']Zasadowe pH żołądka po podaniu suchej karmy? :-o Chyba Bóg trzyma nasze psy w opiece, bo dawno by pozdychały.[/QUOTE]
:) Wiesz, na jakichś stronach poświęconych barfowi spotykałam info o wartości ph nawet 9 u psów na suchej, ale nie sądzę, żeby to było możliwe - to raczej gorliwość jakiegoś neofity ;)
Zazwyczaj mowa jest o różnicy 1-1,5 na barfie do 3-4 na suchej, czyli bardziej lub mniej kwaśno.
Zasadniczo zgadzam się z tym, że niektóre psy są nie do zdarcia i mogą jeść wszystko i kiedy chcą. Z drugiej jednak strony - jeśli wziąć pod uwagę konkretnie trawienie kości i/lub ewentualne patogeny obecne w surowym pożywieniu (np. salmonella) - to nigdy nie wiadomo, o ile w tym więcej szczęścia niż rozumu. Jednak ph 1 zabije salmonellę, a 3 już niekoniecznie. Oczywiście można na nią nigdy nie trafić :) Podobnie z efektywnością trawienia kości.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam że dokładnie nie wiem ;) chemia nigdy nie była moją mocną stroną... Ale dokładnie jest tak jak pisze filodendron.

Widziałam właśnie promocję, niestety ja dopiero co otworzyłam cały wór... Poza tym zobaczcie sklep który się reklamuje na miau [url]http://www.bitiba.pl/[/url] ceny prawie takie jak w zooplus z totw(więc wg mnie się nie opłaca), ale może inne rzeczy można upolować, choć jak zrobiły dochodzenie dziewczyny z miau, okazało się że jest to druga strona zooplusa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...