Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[quote name='Rumi.']najtaniej w krakvecie, lecz tam z obsługą kiepsko. w zooplusie dobra obsługa, szybko i tanio[/QUOTE]

TOTW najtaniej kupisz w na e-karma, jeśli jesteś hodowcą dostaniesz dodatkowo zniżki. Od dawna tam kupuję i mogę polecić. Wysyłka i obsługa super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ultra']TOTW najtaniej kupisz w na e-karma, jeśli jesteś hodowcą dostaniesz dodatkowo zniżki. Od dawna tam kupuję i mogę polecić. Wysyłka i obsługa super.[/QUOTE]

w tym momencie porównując totw z bizonem-najtańszy normalnie 193zł za 13,6kg w e-karma a w zooplus(dziś obniżka-154,80zł) a normalnie 169zł, różnica jest.... nie będąc hodowcą to słabo w e-karma. patrzę obiektywnie, bo sama szukałam najtańszego, solidnego i z szybką wysyłką sklepu.

EDIT: sklep fodogs 178zł też nie rewelacja... więc proszę tu reklamy nie robić...

nie łudźmy się, zooplus jest firmą niemiecką, to wielki sklep, który może zorganizować sobie wielkie dostawy, a co za tym idzie dobre ceny... mało który sklep może sobie pozwolić na takie obniżki

Edited by Rumi.
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE

nie łudźmy się, zooplus jest firmą niemiecką, to wielki sklep, który może zorganizować sobie wielkie dostawy, a co za tym idzie dobre ceny... mało który sklep może sobie pozwolić na takie obniżki[/QUOTE]

A to wyżej to nie jest reklama???
Fakt duży może więcej ale tez podejście do klienta i obsługa nieraz pozostawia wiele do życzenia. Nie jedna osoba się przejechała na dużych sklepach
Co do sklepu fordogs.pl to każdy kto się zarejestruje dostaje rabat a wtedy cena bizona to 169,10 a kupując regularnie można liczyć na dodatkowe rabaty. Jak ktoś będzie zainteresowany możemy na priv podesłać dodatkowy kod rabatowy.
Poza tym Zooplus ma tylko 3 rodzaje Totw dla dorosłych w fordogs jest ich 5 + 2 rodzaje karm dla szczeniąt których zooplus w ogóle nie ma

Edited by psia psota
Link to comment
Share on other sites

Juz na kolejnym wątku widzę waszą reklamę... Żadnych argumentów, do tego tylko 13 postów... No niezbyt to wiarygodne... Ja mam opinie jako klient, po porównaniu wielu ofert... Choć zgadzam się, jeśli chciałoby się nowy rodzaj TOTW to zooplus słabą ma różnorodność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi.']Juz na kolejnym wątku widzę waszą reklamę... Żadnych argumentów, do tego tylko 13 postów... No niezbyt to wiarygodne... Ja mam opinie jako klient, po porównaniu wielu ofert... Choć zgadzam się, jeśli chciałoby się nowy rodzaj TOTW to zooplus słabą ma różnorodność.[/QUOTE]

A od kiedy to wiarygodność jest mierzona ilością postów????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia psota']A od kiedy to wiarygodność jest mierzona ilością postów????[/QUOTE]

Od kiedy na forum wchodzą osoby aby tylko reklamować swój sklep, produkt lub oczyścić się z zarzutow które dość często tutaj padają ;) są to osoby które nic nie wnoszą najczęściej, bardzo często trolle

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[SIZE=2]Zmienię na chwilę wątek. Gdzie można sprawdzić skład tej karmy? widziałam, że teraz mają nową dla puppy, ale nie ma składu np. Mamy 70% mięsa z kurczaka itd. Zastanawiam się, czy nie pozostaje mi napisać do producenta? [COLOR=#57595A][FONT=Trebuchet MS]Zastanawiałam się nad taste of the wild albo Wilderness Real Nature[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiakmeister'][SIZE=2]Zmienię na chwilę wątek. Gdzie można sprawdzić skład tej karmy? widziałam, że teraz mają nową dla puppy, ale nie ma składu np. Mamy 70% mięsa z kurczaka itd. Zastanawiam się, czy nie pozostaje mi napisać do producenta? [COLOR=#57595A][FONT=Trebuchet MS]Zastanawiałam się nad taste of the wild albo Wilderness Real Nature[/FONT][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]


Karmy Taste of The Wild nie zawierają mięsa, są to karmy mączkowe, a informacja polska o mięsie w karmie w ilości 70% jest zwykłym nieuczciwym marketingowym chwytem. Nie czytaj tego, co pisze polski importer czy dystrybutor, wejdź na stronę producenta [url]www.tasteofthewildpetfood.com[/url], otwórz zakładkę z produktami, wybierz jakąkolwiek karmę klikając na worek i przeczytaj "ingredients": nigdzie nie znajdziesz określenia "meat", czyli mięso.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiakmeister']No to mnie zatkało... Na stronie producenta jest np. "Bison, lamb meal, chicken meal..." czyli rozumiem, że chodzi o mączkę z jagnięciny i kurczaka?[/QUOTE]


Tak, ale nie tylko, bo określenie "bison" to również mączka, choć nieco innej kategorii. Jeśli producent używa mięsa do produkcji karmy, wówczas pisze: "mięso z bizona, kurczaka" i t.p., bo taki zapis lokuje jego produkt w segmencie karm najwyższej jakości (jeśli oczywiście ilość tego mięsa w postaci suchej jest odpowiednia!).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiakmeister']To nie rozumiem dlaczego ta karma ma takie wysokie notowania? Niestety nie mam jeszcze doświadczenia w świecie psich karm. Mogę tylko wspomagać się artykułami (i zastanawiać się, czy nie są sponsorowane) i forum.[/QUOTE]

Karma według mnie i moich psów jest bardzo dobra i zasługuje na wysokie noty.
To pierwsza karma po której moja alergiczka się nie wydrapuje do krwi /wersja Pacific stream/. Wadą dla dużych ras są małe chrupki nie zachęcające do gryzienia i konieczność podawania suplementów na stawy.
Mój 9 letni bokser kończy 3 worek i wygląda super waga utrzymuje się na stałym poziomie mimo zmniejszonej dawki w stosunku do poprzedniej karmy, je wersję Sierra Mountain.
Nie znam wersji szczenięcych, ale myślę, że one też są bardzo dobrej jakości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GANG CZIKI']Karma według mnie i moich psów jest bardzo dobra i zasługuje na wysokie noty.
To pierwsza karma po której moja alergiczka się nie wydrapuje do krwi /wersja Pacific stream/. Wadą dla dużych ras są małe chrupki nie zachęcające do gryzienia i konieczność podawania suplementów na stawy.
Mój 9 letni bokser kończy 3 worek i wygląda super waga utrzymuje się na stałym poziomie mimo zmniejszonej dawki w stosunku do poprzedniej karmy, je wersję Sierra Mountain.
Nie znam wersji szczenięcych, ale myślę, że one też są bardzo dobrej jakości.[/QUOTE]

Własnie największym mankamentem TOTW jest fakt,że ma maleńkie granulki które psy zwłaszcza duże połykają zamiast gryźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psia psota'][QUOTE

nie łudźmy się, zooplus jest firmą niemiecką, to wielki sklep, który może zorganizować sobie wielkie dostawy, a co za tym idzie dobre ceny... mało który sklep może sobie pozwolić na takie obniżki[/QUOTE]

A to wyżej to nie jest reklama???
Fakt duży może więcej ale tez podejście do klienta i obsługa nieraz pozostawia wiele do życzenia. Nie jedna osoba się przejechała na dużych sklepach
Co do sklepu fordogs.pl to każdy kto się zarejestruje dostaje rabat a wtedy cena bizona to 169,10 a kupując regularnie można liczyć na dodatkowe rabaty. Jak ktoś będzie zainteresowany możemy na priv podesłać dodatkowy kod rabatowy.
Poza tym Zooplus ma tylko 3 rodzaje Totw dla dorosłych w fordogs jest ich 5 + 2 rodzaje karm dla szczeniąt których zooplus w ogóle nie ma[/QUOTE]

Nie czarujmy się zooplus to faktycznie niemiecki i z niemiecką precyzją zorganizowany sklep. Daleka jestem od reklamy tego sklepu,ale ze wszystkich sklepów internetowych w których wczesniej kupowałam m.in.krakvet, zooexpress, cztery łapki,zooart,świat karm - z tego sklepu jestem najbardziej zadowolona i zamawiam tam już ponad 2 lata.
Przede wszystkim mają bardzo duży wybór karm,zabawek i innych akcesoriów,dostawa jest w ciągu 2 do 3 dni,dają 5% rabat na każde zamówienie,często mają ciekawe promocje i co bardzo ważne nigdy nie musiałam składać reklamacji na zamówiony towar czego niestety nie mogę napisać o niektórych wymienionych wyżej sklepach.Dla mnie bardzo ważna jest jakość towaru i solidność sklepu,a to własnie jest wizytówką zooplusa.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do TOTW, koniecznie uważajcie na ilość podawana psu czy kotu, te proporcje podane na worku trzeba obniżyć bardzo, czasem nawet o połowę... Koniecznie należy obserwować psa i jak zaczyna tyć to należy zmniejszyć dawkę, odchudzam psa i nie miałam zamiaru zmienić karmy na jakiś zbożowy light... Oczywiście zapewniona dodatkowa dawka ruchu itp. Co dziwne waga się nie ruszyła, dopiero jak zmniejszyłam dosłownie prawie o połowę dawkę karmy to pies zaczął chudnąć... A z kolei kot jak tylko zmieniliśmy na TOTW utył strasznie, teraz tez mu zmniejszyłam i dokładnie odważam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi.']Wracając do TOTW, koniecznie uważajcie na ilość podawana psu czy kotu, te proporcje podane na worku trzeba obniżyć bardzo, czasem nawet o połowę... Koniecznie należy obserwować psa i jak zaczyna tyć to należy zmniejszyć dawkę, odchudzam psa i nie miałam zamiaru zmienić karmy na jakiś zbożowy light... Oczywiście zapewniona dodatkowa dawka ruchu itp. Co dziwne waga się nie ruszyła, dopiero jak zmniejszyłam dosłownie prawie o połowę dawkę karmy to pies zaczął chudnąć... A z kolei kot jak tylko zmieniliśmy na TOTW utył strasznie, teraz tez mu zmniejszyłam i dokładnie odważam...[/QUOTE]

To prawda, ja Jupikowi też podaję mniej.

Co do mączki, to radzę o niej poczytać, bo nie takie diabeł straszny.
I jeszcze jedno, pierwszy lepszy skład ze strony TOTW: [url]http://www.tasteofthewildpetfood.com/products/dogs/dry_food/pacific_stream_canine_formula/[/url]
Na pierwszym miejscu jest łosoś, potem dopiero mączka z ryb oceanicznych (i wyraźnie jest zaznaczone, że to mączka: "meal"), więc nie wiem skąd wniosek, że w TOTW nie ma mięsa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']To prawda, ja Jupikowi też podaję mniej.

Co do mączki, to radzę o niej poczytać, bo nie takie diabeł straszny.
I jeszcze jedno, pierwszy lepszy skład ze strony TOTW: [URL]http://www.tasteofthewildpetfood.com/products/dogs/dry_food/pacific_stream_canine_formula/[/URL]
Na pierwszym miejscu jest łosoś, potem dopiero mączka z ryb oceanicznych (i wyraźnie jest zaznaczone, że to mączka: "meal"), więc nie wiem skąd wniosek, że w TOTW nie ma mięsa?[/QUOTE]


Ano stąd, że określenie "łosoś" nie jest równoznaczne z mięsem z łososia. Mączki dzielą się na różne odmiany i przez to ich nazewnictwo jest też zróżnicowane. W przypadku ToTW nawet cena powinna dawać powody do myślenia. Odsyłam do definicji mączek do AAFCO. I jeszcze pytanie: co, według Ciebie, jest dobrego w mączkach w porównaniu z karmami mięsnymi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...