Jump to content
Dogomania

TTA RAPID a zerwane więzadło krzyżowe


LALUNA

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Bylabym wdzieczna za napisanie cokolwiek o stanach bolowych lapy po TTA Rapid.  Moj staruszek po polozeniu sie do spania mruczy...mruczy i czesto zmienia pozycje. Boli czy Mu cos przeszkadza? Lapa to tylna prawa i jest ok ale u samego konca lapiny jakby byla bardziej nabita i wieksza. Jest po zabiegu rowno 6 miesiecy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Operacja mojej suki trwała około godziny
Pies został oddany po znieczuleniu miejscowym. Po paru godzinach znieczulenie puściło. Wróciło czucie w tylnej partii ciała. Pies dobrze zniósł czas po operacji, nie piszczał, była bardzo spokojna. W pierwsza dobę dużo

Czytam i czytam i nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.. Piszesz, że pies został oddany po znieczuleni miejscowym. Tzn że nie miał narkozy do tego zabiegu?

Czyli że narkoza nie jest w tym zabiegu konieczna?

 

Ok- przeczytałam cały wątek i kilka art na necie, teraz wiem:)

In + że można bez narkozy.. Serce mi pęka jak widzę jak ona od wczoraj chodzi.

A wet jakiś jednak nieobeznany z tego całego wywiadu wywnioskowałam.

 

Dodam że mój pies utykał, a wczoraj coś się stało i nagle zapiszczała i od tego czasu prawie tej łapy nie stawia, pojechaliśmy do weta a on mówi że "może zerwała", nigdy wcześnie jo tym nie czytałam, więc nie byłam zorientowała ani o to "może", ani o co pytac. Teraz już wiem.

W nadchodzącym tyg będę intensywnie działać w tym kierunku .

Link to comment
Share on other sites

Czytam i czytam i nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.. Piszesz, że pies został oddany po znieczuleni miejscowym. Tzn że nie miał narkozy do tego zabiegu?

Czyli że narkoza nie jest w tym zabiegu konieczna?

 

 

 

Wioletko,Laluna wyraziła się nieprecyzyjnie.NIE MA takiej mozliwości,żeby zabiegi ortopedyczne takiego kalibru wykonywac w zniecz.miejscowym.(moze być co najwyzej stosowane do nacięcia ropnia,np.)

Znieczulenie do zabiegu chirurgicznego moze być dozylne - bez intubacji  I wziewne - z intubacją,oraz zewnątrzoponowe - lek podawany do kanału kręgowego.

Sądząc z tego,co pisze Laluna,myślę,że chodzi o zewnątrzoponówkę.

Link to comment
Share on other sites

No to właśnie miałam na myśli- zewnątrzoponowe (czyli środek miejscowo znieczulający podany do kanału kręgowego) Czyli pies jest uśpiony jak przy narkozie, czy na tzw "głupim jasiu" z znieczulonym tyłem -znaczy łapami, zadkiem itd?

Wet chirurg u którego byłam wcześniej ,podobnie jak kardiolog mówili, że narkoza wziewna jest bezpieczniejsza od dożylnej i pies szybciej dochodzi do siebie, to prawda?

Na mój zupełnie niemedyczny rozum wydaje się, że skoro nie obciąża się wątroby, nerek i wew narządów ogólnie, to chyba lepiej - mając wybór .

 

Natomiast to zewnątrzoponowe chyba z tych wszystkich jest najmniej inwazyjne ( chyba że źle coś interpretuję).

 

** w piątek jdziemy do Wrocławia do dra Bieżyńskiego i wówczas zapadnie ostateczna diagnoza i decyzja co dalej. Dr mówił, by nie wykonywać nigdzie RTG bo jeśli uzna, że będzie niezbędne, to wykona sam po swojemu. Oby do piątku, do pokonania blisko 500 km, o jej....

Link to comment
Share on other sites

Mój pies miał TTA w na początku kwietnia 2015. Operacja u dr. Bissenika, znieczulenie zewnątrz oponowe. Łapę obciążał już w pierwszą noc po zabiegu, ale z początku bardzo delikatnie. Pies duży, waży koło 62 kg. Wszystko poszło bardzo dobrze i póki co (odpukać) psiak śmiga jak nówka sztuka. Także polecam :)

 

Czy są jakieś suplementy wzmacniające więzadła? Tak profilaktycznie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

O jaka to dobra wiadomosc ze w Warszawie można zrobić ten zabieg. Bo niestety nas to nie minie, a wycieczka na  poludnie to duży kłopot.  Problem się robi z kontrolą itp.  Widziałem filmik z operacji i psy na fb lecznicy bokserska.  Czy ktoś wie czy w Warszawie ktoś ma większe doświadczenie?

Link to comment
Share on other sites

Dawno mnie nie było na dogo i szczerze mówiąc nawet zapomniałam o tym wątku... Hero miał powtórzony (już nie pamiętam po jakim czasie) test szufladowy i wyszło, że z więzadłem wszystko w porządku. Przy okazji znieczulenia zrobiony też rentgen pod kątem dysplazji. Od tamtej pory (od lipca) do mniej więcej października/listopada zdarzało mu się czasem lekko "zakuleć" przez dosłownie chwilę, ale i to przeszło z czasem. Oczywiście nie wiem, co to wtedy było, możemy jedynie gdybać - może młodzieńcze zapalenie stawów i pod wpływem urazu nasilił się ból? Grunt, że jest zdrowy :)

Link to comment
Share on other sites

O 27.02.2016o01:37, Melka napisał:

Dawno mnie nie było na dogo i szczerze mówiąc nawet zapomniałam o tym wątku... Hero miał powtórzony (już nie pamiętam po jakim czasie) test szufladowy i wyszło, że z więzadłem wszystko w porządku. Przy okazji znieczulenia zrobiony też rentgen pod kątem dysplazji. Od tamtej pory (od lipca) do mniej więcej października/listopada zdarzało mu się czasem lekko "zakuleć" przez dosłownie chwilę, ale i to przeszło z czasem. Oczywiście nie wiem, co to wtedy było, możemy jedynie gdybać - może młodzieńcze zapalenie stawów i pod wpływem urazu nasilił się ból? Grunt, że jest zdrowy :)

O 26.02.2016o14:28, pawello napisał:

O jaka to dobra wiadomosc ze w Warszawie można zrobić ten zabieg. Bo niestety nas to nie minie, a wycieczka na  poludnie to duży kłopot.  Problem się robi z kontrolą itp.  Widziałem filmik z operacji i psy na fb lecznicy bokserska.  Czy ktoś wie czy w Warszawie ktoś ma większe doświadczenie?

Odpowiem i tu, choć chyba się spotkaliśmy na inny forum.  Wg wujka google są chyba w Warszawie jedyni.  Fajnie, ze można obejrzeć efekty operacji na fb. Psy faktycznie prawie od razu stają na łapy. Osobiście z tą lecznicą mam jak najlepsze doświadczania z poprzednimi psami (jeszcze pod starym adresem). 

 

O 27.02.2016o01:37, Melka napisał:

Dawno mnie nie było na dogo i szczerze mówiąc nawet zapomniałam o tym wątku... Hero miał powtórzony (już nie pamiętam po jakim czasie) test szufladowy i wyszło, że z więzadłem wszystko w porządku. Przy okazji znieczulenia zrobiony też rentgen pod kątem dysplazji. Od tamtej pory (od lipca) do mniej więcej października/listopada zdarzało mu się czasem lekko "zakuleć" przez dosłownie chwilę, ale i to przeszło z czasem. Oczywiście nie wiem, co to wtedy było, możemy jedynie gdybać - może młodzieńcze zapalenie stawów i pod wpływem urazu nasilił się ból? Grunt, że jest zdrowy :)

Dobre wiadomości :-)

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Aimez_moi napisał:

Co jak chodzi? Piesio? Zabieg miał robiony w kwietniu ubiegłego roku w wieku 11 lat. Teraz ma prawie 12 lat i pomyka całkiem nieźle. 

O jak miło to słyszeć. Elewet robi TTA czy TTA Rapid?  Wg strony www to TTA, o TTA Rapid nie wspominają.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie...my mielismy operacje tta rapid w grudniu 2015 i do maja 2016 moj 2letni Australijczyk smigal jak rosyjska maszyna az pewnwego dnia zerwal  sie ze smyczy do psa (strzelilo koleczko w smyczy)i wrocil z kulawizna. Wizyta u dr. BIEZYNSKIEGO obmacal go bez zdjecia i uznal ze z lapa jest ok implant i kosc cale wiec jest ok. Niby cos sobie nadwyrezyl....ale mamy lipiec a lapa coraz gorzej...dostawal blokady dostawowe...byly zdjecia robione...znowu ograniczenie ruchu...i aktualnie po wiekszym wysilku odciaza lape...zaczyna zanikac miesien znowu w lapie....jestem zalamana....co teraz...?dr nie odbiera a jak juz sie z nim uda umpwic to nigdy nie ma za duzo czasu...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 28.02.2016 o 19:20, pawello napisał:

Przepraszam za post pod postem.Też mi wyszło z poszukoliwan ze to jedyne miejsce w wawie z doświadczenie.  Szwajcar na fb chodzi super. Nie będę już kombinować.

I jak zrobiliście? Bo sporo psów się już pokazało na nowym Fb  :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...