Jump to content
Dogomania

Tania karma w wersji LIGHT


Marta !!!

Recommended Posts

Witajcie.

Dziś piszę niejako w imieniu mojej babci.. Otóż jej 10 letnia jamiczka jest strasznie otyła.. Jest w tym dużo winy babci,która źle pojętą troską o dobro psa rozpasła go strasznie (ze mną zreszt robi to samo.. hehe Co do niej przyjdę to podsuwa mi pod nos słodycze, bułeczki itp. :) )..

Od dawna namawiam ją by wreszcie odchudziła psicę bo napewno doda jej to zdrowia i sił.. No i chyba wreszcie przemówiłam jej do rozsądku..

Chciałabym was prosić o polecenie jakichś karm w wersji Light własnie.. Ogranicznikiem jest niestety cena.. Chodzi raczej o te najtańsze karmy.. Myslałam nad Puriną Dog Chow.. Podobno robią Lighta.. Ale najpierw zdecydowałam sie spytać was o radę..

Czekam na sugestie odnośnie wyboru.. :)

Link to comment
Share on other sites

My naszą Sabę ostatnio odchudzaliśmy.

Karmiliśmy ją Nutra Nuggets Lite/Senior (fioletowe opakowanie). Sunia schudła i ma się b.dobrze :D

Cena tej karmy: 3 kg worki - 44 zł, 7,5 kg worki - 87 zł oraz 15 kg worki - 160 zł. Jeżeli trafisz na wyższe ceny to znaczy, że sklep zdziera z klienta.

:D

Link to comment
Share on other sites

Dla babci to niestety nadal będzie za dużo.. :( Jej sunia karmiona jest Pedigree ( i to w dodatku Juniorem-bo tylko tam są dla niej odpowiedniej wielkosci granulki) Szukamy karmy w podobnej, ewentualnie ciut wyzszej cenie.. Babcia jest emerytką i na zbyt duże wydatki nie moze sobie pozwolić.. :(

Link to comment
Share on other sites

Marta, jak masz kupic Dog Chow to lepiej kup jednak Bewi albo Belcando, bo Dog Chow jest na maczce (a od tego tez sie tyje), natomiast Bewi i Belkando na miesie.

Musialabys spytac pania Kasie (albo na Kilinskiego wziac probke) jakie duze sa kulki tego Lighta (bo np Juniora Belcando sa malutkie, jamnik da rade spoko). Tak wlasnie ci licze ile by babcie dziennie wyszlo karmienie Belcando.

2,5 kg worek lighta kosztje 22 zł (czyli wychodzi 8,80 za kg). W ulotce przy dawkowaniu jest narysowany jamnik, ktory max moze wazyc 5 kg (tym sie sugeruje bo nie mam pojecia jaka jest waga jamnika :wink: ). No wiec takie 5 kg jamniol dziennie powinien dostawac 100g, czyli dzienne karmiene Belcando wyjdzie babcie 88 groszy.

W przypadku Bewi Light jest tylko wersja menue do zalewania woda. 4 kg kosztuje 29 zeta ale dawkowanie bedzie na pewno wieksze niż Belcando.

Wez najlepiej probke na Kilinskiego i zobacz czy jamnica bedzie to w ogole chciala jesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Problem w tym,ze babcia ma jamnika i takie duże ilości zdecydowanie nie są jej potrzebne.. Poza tym łatwiej jej byłoby kupić mniejsze porcje (tak 3 kg najlepiej) bo to jednorazowo mniejszy wydatek- mniej boli.. :)

Jasne,ze takie duże opakowanie najbardziej się opłaca (ja sama dla boksa kupuję tylko 15 kg i więcej) ale jamnikowi tyle nie potrzeba..

Poza tym czy wiesz jakie granulki ma ta karma? To niestety dość istotne.. Suczka jest stara, ma kłopoty z gryzieniem i dużych kawałków poprostu nie ruszy.. A nawet muszą być maksymalnie małe (jak w wersjach junior najlepiej)

Dużo wymagań. Wiem. :) Ale mozę coś sie uda znaleść..

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze Vera wie jakie sa granulki, bo jest dystrybutorem :wink: . Oczywiscie Michal mozesz sobie robic co chcesz ale wklejanie do prawie kazdego z ostatnio dyskutowanych topicow reklamy Shur Gain przynajmniej dla mnie jest nieco meczace. Obojetnie co sie dzieje 18 kg worek Shur Gain jest dobry na kazda okazje. I obojetnie czy Marta pyta o zarcie dla jamnika (ktory 18 kilo by jadl pol roku a karma by dawno zwietrzala) czy ja pytam o opinie osob karmiacych owca (bo opinie weterynarzy to nie bardzo mnie obchodza poniewaz zawsze jakis wet poleca dana karme).

Ja rozumiem, ze to jest biznes ale moze troche wiecej wyczucia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...