Jump to content
Dogomania

Forumowa Zuzia z "gruzowiskiem" w brzuchu prosi o pomoc...


Recommended Posts

Kochani Moi, Wasze fluidy były mocno odczuwalne!
Mimo to na poczekalni chyba wyglądałam 100x gorzej o Zuzi... :roll:

Wypuścili nas dopiero po 17... Zuza szybko usnęła, ale było gorzej z wybudzaniem a sama operacja trwała ponad 2h...!

1) Okazało się, że wcale nie byłą wysterylizowana, miała zmienione jajniki i stawiamy na hormony - stąd brak cieczek. (Jak weci w Rudzie mogli to przeoczyć??!! :angryy:) Oczywiście [B]sterylizacja[/B] obowiązkowo przeprowadzona!

2) wyciągnęli z Niej [B]80g[/B] (cały pojemniczek na mocz) [B]kamieni różnej wielkości[/B] w tym jeden zaklinowany w ujściu cewki a raczej uformowany pod nią ... Zostały wysłane do badania (zapomniałam zrobić dziś zdjęcia z tego wszystkiego, ale dostanę je na pamiątkę to się "pochwalimy")

3)[B] lewa zastawka serducha trochę przepuszcza[/B], ale u psa w tym wieku to dopuszczalne i obejdzie się na razie bez leków

4) [B]powiększone tętnice płucne[/B] (j.w)

5) [B]wątroba nadal mała i dziwnie przesunięta[/B] - będziemy mieć na to oko, bo być może jeszcze wróci do normalnego ułożenia jak po operacji Zuzia się rozchodzi

6) [B]ściany pęcherza mocno "zapalone" i pogrubione[/B]. Prawdopodobnie już jej tak zostanie i istnieje duże prawdopodobieństwo nietrzymania moczu...

7)[B] jelita[/B] po antybiotykach na szczęście [B]się uspokoiły[/B]!

8 ) Dziewczyna przez ostatni tydzień przybrała z 4,600 na [B]5,100 [/B]:)

9) Prawdopodobnie przyczyną tworzenia się kamieni w takich ilościach i szybkim tempie to wina [B]anomalii wątroby (wadliwości)[/B]... u młodych psów leczy się to operacyjnie... u niej już nie da rady :(

10) Po zbadaniu kamieni wdrożone zostaną leki na zakwaszenie moczu, rozpuszczenie kryształków i piasku oraz zmianę metabolizmu, który też może być powodem tempa wzrostu kamieni... Oczywiście USG kontrolne co jakiś czas obowiązkowe!

11) Panie stażystki gratisowo pozbawiły Zuzine szczerbole kamienia, bo w ciągu ostatniego roku posypały jej się zębiska okrutnie, a nie miałam serca jej poddawać narkozie... teraz nas sytuacja zmusiła, więc skorzystaliśmy :) Uprzedzam fakt, że kamień został usunięty mechanicznie, PO zabiegu w czasie wybudzania ;)

11) Na dziś i jutro mamy środki przeciwbólowe, jutro wieczorem jedziemy na kontrolę.

12) Zuza będzie musiała raczej dożywotnio brać leki i jeść specjalistyczną karmę... :(

Nie wiem czy czegoś nie pominęłam... :roll:

Koszt dzisiejszych "przyjemności" to [COLOR=#ff0000][B][SIZE=5]550zł[/SIZE][/B][/COLOR]... [B]z czego 200zł zgodziła się opłacić Zamojska Fundacja [COLOR=#008000][SIZE=4]ZEA[/SIZE][/COLOR] za co im z całego serca [/B]dziękujemy!!! :loveu:

Wydaje mi się, że Pan Doktor dał nam jakiś rabacik... bo za tak długi i rozległy podwójny (!) zabieg to wcale nie dużo, ale może się mylę? Nie mam doświadczenia ani porównania...

Jesteśmy obydwie wykończone... Babcinka robi za lampę i smacznie śpi... Najbliższe 2 doby będą decydujące... Zuzi układ krwionośny został bardzo mocno nadszarpnięty jak to wet powiedział, a sama operacja była ciężka...

Kciuki nadal potrzebne!

[CENTER][B][COLOR=#008000][SIZE=5]Zuzia bardzo serdecznie pozdrawia wszystkie ANIOŁY zaangażowane w pomoc dla niej!!! [/SIZE][/COLOR][/B]:loveu::loveu::loveu:
[/CENTER]
[CENTER][IMG]https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1969380_702427529780096_282535897_n.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[CENTER]Faktura na Fundację:
[IMG]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/970074_702427576446758_319558216_n.jpg[/IMG]


Rachunek za "resztę" :
[IMG]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1185443_702427693113413_994878604_n.jpg[/IMG]

Opis wizyty dzisiejszej:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1904241_702427626446753_1221936401_n.jpg[/IMG]
[/CENTER]


[quote name='Bgra']dojedź szczęśliwie![/QUOTE]

[quote name='Nutusia']Nie przestaję myśleć pozytywnie! W Zuzi jest tyle optymizmu i radości, że tylko jedna opcja jest możliwa - happy-end![/QUOTE]

[quote name='Lili8522']Ja siedzę jak na szpilkach:nerwy:... Nawet nie chce myśleć jak denerwuje się Agucha...

:kciuki::kciuki::kciuki::kciuki:[/QUOTE]

[quote name='b-b']Szkoda, ze nie możemy się dowiedzieć co tam u weta...
Od 12.00 co po chwile patrzę na zegar i ślę pozytywne myśli.[/QUOTE]

[quote name='Bogusik']Moc pozytywnych myśli i i cały czas kciuki mocno zaciśnięte!Ale nerwówka....[/QUOTE]

[quote name='farmerka63']Już prawie 15-ta... i cisza...[/QUOTE]

[quote name='dysia-u']Aga miałam pieska do strzyżenia o tej porze. hmhm czy mi sie równo strzygło?! hmhm mysle o was intensywnie[/QUOTE]

[quote name='Lili8522']Własnie już 3 godziny minęły... na pewno są już wstępne wieści...
To czekanie jest najgorsze...[/QUOTE]

[quote name='Nutusia']Musimy poczekać cierpliwie. Nawet jeśli wróciły już do domu, Agucha ma milion ważniejszych rzeczy niż wejście na dogo ;)[/QUOTE]

[quote name='Anula']Musimy czekać na spokojnie aż Agucha wejdzie na Dogo.Jestem cały czas myślami od rana z Zuzik i Aguchą.Oby operacja przebiegła pomyślnie.[/QUOTE]

[quote name='Lili8522']Czekamy i kciuków nie puszczamy :)[/QUOTE]

[quote name='b-b']Miałam nadzieję, że są już jakieś wieści....
Czekamy.[/QUOTE]

[quote name='caha']Kciuki od rana trzymane! też czekam na dobre wieści :)[/QUOTE]

[quote name='Poker']Jak ja nie lubię ciszy[/QUOTE]

[quote name='b-b']ojojjjjjj jeszcze nic?:roll:[/QUOTE]

Edited by Agucha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='docha']jaka ona jest cudna w tym kloszu. Bardzo się cieszę, że to już poza nią. Kochana kruszyna.[/QUOTE]
Była bardzo, bardzo dzielna! :)

[quote name='Lili8522']Ufff już po! Dużo siły dla Zuzinki i dla Ciebie Agucha :)
Teraz będzie już tylko lepiej, ja nadal trzymam kciuki i przesyłam ciepłe myśli :)[/QUOTE]
Dziękuję Aguś! Bardzo się przydadzą :)

[quote name='Bgra']wiem ile Was to dzisiaj obie kosztowało,ale teraz już na spokojnie:)jestem dobre myśli,babka Zuzka da radę:)
trzymajcie się kochane:)[/QUOTE]
Na spokojnie... dopiero teraz jestem w stanie coś zjeść... a babuszka buroczka dopiero jutro popołudniu dostanie smaczności.

Zuzia musi dać ni da radę!
Tyle już przeszła... nie może być inaczej!

Wszyscy w lecznicy nie mogli uwierzyć w jej metamorfozę :)


-----------------------------------------------
[B]DZIĘKUJĘ KOCHANI ZA KOLEJNE WPŁATY![/B] :Rose:
[SIZE=3][B]
[COLOR=#ff0000]ROZLICZENIE:[/COLOR]

[SIZE=2][U]13.03[/U]
[COLOR=#000000]b-b [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]mdk8[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]israel [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 150zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Bogusik[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 100zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Anula[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 100zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Znajoma Bogusik[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 45zł
[/COLOR][COLOR=#000000]caha[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 10zł
[/COLOR][COLOR=#000000]lili8522[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 10zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Aida[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 300zł
[/COLOR][COLOR=#000000]gameta[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 10zł
[/COLOR][COLOR=#000000]panna Marple[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 50zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Aldrumka[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 30zł

[/COLOR][COLOR=#000000][U]14.03[/U][/COLOR][COLOR=#0000cd]
[/COLOR][COLOR=#000000]Finlora[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Poker[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 50zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Mela Jakimiuk[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 100zł
[/COLOR][COLOR=#000000]yolanovi[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 15zł
[/COLOR][COLOR=#000000]kakadu[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 10zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Ada-vebby[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]farmerka63[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 50zł

[/COLOR][U][COLOR=#000000]17.03[/COLOR][/U][COLOR=#0000cd]
[/COLOR][COLOR=#000000]Jadrann[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]bgra[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 30zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Alaa [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 30zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Mazowszanka2[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Livka i Nikus [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 50zł
[/COLOR][COLOR=#000000]dysia-u [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 50zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Teresaa118[/COLOR][COLOR=#0000cd] - 409,82zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Javena [/COLOR][COLOR=#0000cd]- 10zł

[/COLOR][U][COLOR=#000000]18.03[/COLOR][/U][COLOR=#0000cd]
Paula_t - 10zł
Lucyja - 20zł
MikAga - 50zł
WARANSKA - 104,25zł
sonia71 - 30zł
Jo37 - 10zł
Bea100 - 20zł
[/COLOR][COLOR=#000000]Fundacja [/COLOR][COLOR=#008000]ZEA[/COLOR][COLOR=#000000] - 200zł [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2][COLOR=#000000][faktura do opłacenia][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=2][COLOR=#000000][/COLOR][COLOR=#0000cd]
---------------------------------
SUMA: [/COLOR][COLOR=#008000][SIZE=3]2174,07zł[/SIZE][/COLOR][COLOR=#ff0000][SIZE=3] :modla::sweetCyb::mdleje:

[/SIZE][/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=3][SIZE=2]19.03.2014:[/SIZE][/SIZE][/COLOR][COLOR=#ff0000][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][COLOR=#000000][SIZE=3][SIZE=2]2174,07zł [/SIZE][/SIZE][/COLOR][COLOR=#0000cd][SIZE=3][SIZE=2]- 550zł [/SIZE]= [/SIZE][/COLOR][COLOR=#ff0000][SIZE=3]1624,07zł[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']Wspaniale a o niby sterylizacji to już nie pierwszy raz słyszę :mad:
Zdrowiej Zuzieńko!:loveu:[/QUOTE]
ja pierwszy raz i ... krew mnie zalała :angryy:
Zmiany w jajnikach mogą też być spowodowane długotrwałym faszerowaniem jej zastrzykami hormonalnymi... Dlatego jestem przeciwna takiemu zapobieganiu "wpadkom" :/

[quote name='Bgra']wcale się wetom nie dziwię Agusiu bo to najpiękniejsza z wszystkich metamorfoz:)[/QUOTE]
Nieśmiało stwierdzę, że dla mnie to też najcudniejsza metamorfoza :evil_lol:

[quote name='b-b']Z tego wszystkiego zapomniałam donieść, że doszło sreberko od cioteczki Bgra:)
Zdjęcia zrobione i podesłane do cioteczki Cancer43 :)[/QUOTE]
Dziękuję dziewczyny za pomoc! :Rose:

... ale tych pieniążków chyba będzie za dużo ... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bgra']Agucha nadmiarem kasy to już się chyba nie musimy martwić:evil_lol:[/QUOTE]
W zasadzie normalny człowiek pewnie by się nie martwił, ale ja jestem nie do końca normalna i... okrutnie mi głupio...


----------------

Uciekam do robienia ogłoszeń, bo mam poślizg przez tą całą sytuację i w końcu mnie zlinczują :(

... i tak pewno szybko nie zasnę, bo będę przy Zuzi czuwać i... po północy po małża muszę jechać do pracy... ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bgra']Agucha nadmiarem kasy to już się chyba nie musimy martwić:evil_lol:[/QUOTE]
No właśnie :)
A czy ktoś je wypomina?:eviltong:
A wizyty nie będą kosztowały a leki a...przydadzą się jak 2 x 2 to 4 :D
Najważniejsze żeby mała do zdrowia wracała i już się w budowanie kamieni nie bawiła:mad:
A my prosimy o nowe zdjęcia panienki codziennie :D

Link to comment
Share on other sites

Agucha - to zakwaszające żarełko puści Cię z torbami, dobra kobieto - więc niech to będzie nasza "wyprawka" dla Zuzy. Tak sobie myślę. Miałam kotkę z podobnymi problemami - hillsy i inne śmilsy nieźle nas finansowo poturbowały, ale czego się nie robi dla pupila, prawdaż ?

Ufff....Jak dobrze, że już PO :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='b-b']No właśnie :)
A czy ktoś je wypomina?:eviltong:
A wizyty nie będą kosztowały a leki a...przydadzą się jak 2 x 2 to 4 :D
Najważniejsze żeby mała do zdrowia wracała i już się w budowanie kamieni nie bawiła:mad:
A my prosimy o nowe zdjęcia panienki codziennie :D[/QUOTE]

Zdjęcia macie jak w banku o ile mi czas pozwoli :)

[B]Moja "sweet and cute" Zuzanka [/B]:loveu:

[IMG]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/p350x350/10006538_702456239777225_1838695167_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Agucha - to zakwaszające żarełko puści Cię z torbami, dobra kobieto - więc niech to będzie nasza "wyprawka" dla Zuzy. Tak sobie myślę. Miałam kotkę z podobnymi problemami - hillsy i inne śmilsy nieźle nas finansowo poturbowały, ale czego się nie robi dla pupila, prawdaż ?

Ufff....Jak dobrze, że już PO :)[/QUOTE]
Biorąc ją 4 lata temu w najśmielszych snach nie potrafiłabym przewidzieć, że będziemy w takiej sytuacji... :(

Mam nadzieję, że się to wyklaruje choć troszkę :shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo się cieszę,że Zuzik wybudzona i w domku jest w ciepełku.Agucha,przykrywaj malutką,może mieć temperaturę i dreszcze.Najgorsze pierwsze dwa dni,oby nic się nie działo,jeżeli coś będzie niepokojącego pędź do Lecznicy,to była poważna operacja i trzeba mieć oczy szeroko otwarte.
Pieniążki się przydadzą,przecież to nie jest koniec leczenia,badań.
Trzymam w dalszym ciągu kciuki za Zuzik i jestem myślami z nią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Tak bardzo się cieszę,że Zuzik wybudzona i w domku jest w ciepełku.Agucha,przykrywaj malutką,może mieć temperaturę i dreszcze.Najgorsze pierwsze dwa dni,oby nic się nie działo,jeżeli coś będzie niepokojącego pędź do Lecznicy,to była poważna operacja i trzeba mieć oczy szeroko otwarte.
Pieniążki się przydadzą,przecież to nie jest koniec leczenia,badań.
Trzymam w dalszym ciągu kciuki za Zuzik i jestem myślami z nią.[/QUOTE]
Jestem w stałym, całodobowym kontakcie z lekarzem :)
Zuzia jest ubrana, a dreszcze już ma za sobą. Nie bardzo chce leżeć pod kocykiem... chyba jej za ciepło.
Mam nadzieję, że nie będzie cierpieć :(

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze ,że już po.Oby się teraz dobrze goiło no i dietka smakowała.
Na zakwaszanie moczu jest bardzo dobry preparat AlkalaT w tabletkach lub N w proszku. firmy SANUM. Dla Zuzolka wystarczyłaby dziennie ilość jak fasolka.
Zuzinka musi być w kloszu? Nie wystarczy sukieneczka? Klosz potwornie stresuje i utrudnia korzystanie z miski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...