Jump to content
Dogomania

Nutka i Elik w cudownych domach:)


ewu

Recommended Posts

[quote name='kolejna kobietka']Imiona śliczne :)...[/QUOTE]

[quote name='ewu']Imiona cudne:)...[/QUOTE]

Ogromnie się cieszę, że te imiona się Wam podobają, bo Nutka już reaguje na swoje imie, a malec jakkolwiek by się go nie wołało i tak nie przychodzi :) Ale pewnie wkrótce pojmie, że to do niego mowa ;)

[quote name='kolejna kobietka']...Żeby tylko maluszek od mamy nie przejął tego nawyku szczekania na wszystko. Tak jak piszą cioteczki, ciężki orzech do zgryzienia, a dla takich jak my właścicieli to raczej niewykonalne, jedynie pozostają obroże antyszczekowe: [URL]http://psy-pies.com/artykul/obroza-antyszczekowa,555.html[/URL][/QUOTE]
Na razie nie włącza się do ogólnej dyskusji starszyzny, ale kto wie co będzie jak podrośnie.
Czy taka obroża nie jest uciążliwa dla psiaka ?


[quote name='Martika@Aischa']mojej Aishy wszystko lata ;-) w swoim 11 letnim życiu może szczeknęła 5 razy ;-) 3 razy na kobietkę z siatką i 2 razy na młodzieńca w kapturze ;-)[/QUOTE]
Ale masz wspaniałego psiaka, zazdroszczę :lol:

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']

Czy taka obroża nie jest uciążliwa dla psiaka ?

[/QUOTE]

Nie mam doswiadczenia z takimi obrozami, ale pewnie w jakims stopniu jest uciazliwa, inaczej niestety by nie przyniosla efektow. Wczesniej mialam 12 lat psiaka, ktory szczekal na szczescie tylko jak ktos chodzil po klatce schodowej, a ze mieszkamy na 3 pietrze, wiec to nie bylo tak uciazliwe, a teraz mam psiaka, ktory w ogole nie szczeka. Gdybym jednak nie miala wyjscia to raczej wyprobowalabym nie ta z impulsem elektrycznym, ale ta zapachowa badz dzwiekowa. Niestety sa bardzo drogie.

Edited by kolejna kobietka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolejna kobietka']Nie mam doswiadczenia z takimi obrozami, ale pewnie w jakims stopniu jest uciazliwa, inaczej niestety by nie przyniosla efektow. Wczesniej mialam 12 lat psiaka, ktory szczekal na szczescie tylko jak ktos chodzil po klatce schodowej, a ze mieszkamy na 3 pietrze, wiec to nie bylo tak uciazliwe, a teraz mam psiaka, ktory w ogole nie szczeka. Gdybym jednak nie miala wyjscia to raczej wyprobowalabym nie ta z impulsem elektrycznym, ale ta zapachowa badz dzwiekowa. Niestety sa bardzo drogie.[/QUOTE]
Zobaczę jakie są ich ceny na allegro. Może poodkładam i zaoszczędzę na zdrowiu. Czasem wnerwia to ogromnie, bo nie da się dogadać przez telefon, czy domofon.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Zobaczę jakie są ich ceny na allegro. Może poodkładam i zaoszczędzę na zdrowiu. Czasem wnerwia to ogromnie, bo nie da się dogadać przez telefon, czy domofon.[/QUOTE] Nie wiem czy to co napiszę, pomoże Ci w podjęciu decyzji...;). Miałam taką obrożę i nie polecam. Po pierwsze, obroża reagowała na drgania krtani, a jak się domyślasz tylko niektóre drgania krtani związane są ze szczekaniem, więc właczała się w we właściwych i niewłaściwych momentach...Po drugie, na początku moje psiny reagowały na nią lękowo, więc nic fajnego. A po trzecie, jak dostały amoku szczekaniowego, to miały ją głęboko w d...

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jest o tym jaka obroze wybrac, aby nie bylo takich sytuacji jak u ciebie Aniu: [URL]http://www.easypet.pl/Artykul-69.aspx[/URL] ale pisac to moga, a jak jest w praktyce :roll:
Sa tez takie uruchamiane pilotem.

i jeszcze stad [URL]http://www.elektrycznaobroza.info/?pl_obroza-antyszczekowa,1:[/URL]
cyt. "Zaawansowane elektroniczne obroże antyszczekowe są na tyle inteligentne, że nie uruchomią również korekty w przypadku kiedy pies piszczy, pije lub biegnąc delikatnie pobudza do pracy czujnik obroży. Wybierając obrożę antyszczekową trzeba jednak pamiętać, że poprawnie stosowana nie powinna być używana dłużej niż 8 do 12 godzin na dobę, a pies powinien mieć przez resztę dnia swobodę wyrażania swoich stanów emocjonalnych."

Ale ceny :crazyeye:
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/obroza_antyszczekowa/wychowawcza/31880[/url]

Edited by kolejna kobietka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Nie wiem czy to co napiszę, pomoże Ci w podjęciu decyzji...;). Miałam taką obrożę i nie polecam. Po pierwsze, obroża reagowała na drgania krtani, a jak się domyślasz tylko niektóre drgania krtani związane są ze szczekaniem, więc właczała się w we właściwych i niewłaściwych momentach...Po drugie, na początku moje psiny reagowały na nią lękowo, więc nic fajnego. A po trzecie, jak dostały amoku szczekaniowego, to miały ją głęboko w d...[/QUOTE]
Faktycznie to co piszesz nie zachęca do stosowania takiej obroży.
A w jaki sposób ta obroża reaguje na szczekanie i nie tylko ? :)

[quote name='kolejna kobietka']Tutaj jest o tym jaka obroze wybrac, aby nie bylo takich sytuacji jak u ciebie Aniu: [URL]http://www.easypet.pl/Artykul-69.aspx[/URL] ale pisac to moga, a jak jest w praktyce :roll:
Sa tez takie uruchamiane pilotem.
i jeszcze stad [URL]http://www.elektrycznaobroza.info/?pl_obroza-antyszczekowa,1:[/URL]
...[/QUOTE]
Dużo piszą, ale wyboru nie ułatwiają, bo nigdzie nie ma opisu na jakiej zasadzie działają te obroże. Zakładając coś psu, [SIZE=3]muszę [/SIZE]wiedzieć co mu serwuję, jakich bodźców mu dostarczę. W tych artykułach nie ma ani jednego słowa o tym.


[quote name='an1a']Tańsze ;) [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/obroza_antyszczekowa/pomoce_wychowawcze/31290[/URL][/QUOTE]
Tańsze są tylko dyski treningowe, ale nie ma do nich instrukcji stosowania w jęz. polskim.
Obroże są w podobnych cenach, jak te z postu kolejnej kobietki :)


Ja jednak nadal będę tracić zdrowie wkurzając się, że nic nie słyszę bo moje psy szczekają :-D

Link to comment
Share on other sites

Założenie każdej metody oduczania czegoś jest takie, że ma być to nieprzyjemny bodziec, który ma zniechęcić do kolejnego niepożądanego zachowania. Oczywiście każdy powoduje dyskomfort, początkowy stres, bo nagle dzieje się coś nieprzyjemnego, równocześnie bez kojarzenia, że człowiek ma w tym swój udział ;)
U mnie przy szczeniakach sprawdzają się te dyski, bo według nich spadają znikąd, robią hałas, nie jest to fajne, a my udajemy, że nie wiemy o co chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajw']Nic z tego mojego próbowania oduczenia szczekania nie wyszło...:-D...[/QUOTE]
Wkurzam sie, gdy szczekanie przeszkadza mi w funkcjonowaniu, ale kurcze to tak, jakby ludziom zabronili rozmawiać.

[quote name='ajw']...Buziaki dla Nutki i Elika :loveu:[/QUOTE]
Psiaczki też przesyłają całuski ;)

[quote name='Makila']W bloku, to faktycznie problem, bo ciągle ktoś kręci się po klatce.
Żeby tylko sąsiedzi nie stracili cierpliwości :shake:[/QUOTE]
No właśnie. Tym bardziej, że rok temu przeprowadziliśmy się z trzeciego piętra na parter z powodu trudności w chodzeniu po schodach mojej stareńki, a ona i tak nas opuściła :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Założenie każdej metody oduczania czegoś jest takie, że ma być to nieprzyjemny bodziec, który ma zniechęcić do kolejnego niepożądanego zachowania. Oczywiście każdy powoduje dyskomfort, początkowy stres, bo nagle dzieje się coś nieprzyjemnego, równocześnie bez kojarzenia, że człowiek ma w tym swój udział ;)
U mnie przy szczeniakach sprawdzają się te dyski, bo według nich spadają znikąd, robią hałas, nie jest to fajne, a my udajemy, że nie wiemy o co chodzi :)[/QUOTE]
Czyli wystarczy upuszczać te dyski w odpowiednim momencie. No ta metoda może jest niemiła dla psa, ale tak na prawdę krzywdy mu nie wyrządza. Warto spróbować. Nie koniecznie kupować takie dyski. Może wystarczy upuszczać coś co będzie głośno brzęczało.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy masz w pobliżu jakiś sklep z żelastwem, bo tam można kupić łańcuszek na metry, tu - centymetry :) Kupowałam kiedyś kilka odcinków po 20cm, pan mi uciął z wielkiej rolki.
Minus taki, że w domu może zniszczyć/obić podłogę albo meble. Te dyski są bardzo lekkie i robią dużo hałasu. Niektórzy stosują strzelanie z gazety z zaskoczenia ;) ale to też trzeba refleksu, żeby ją za siebie schować, żeby psiak nie zobaczył narzędzia w ręku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Nie wiem czy masz w pobliżu jakiś sklep z żelastwem, bo tam można kupić łańcuszek na metry, tu - centymetry :) Kupowałam kiedyś kilka odcinków po 20cm, pan mi uciął z wielkiej rolki.
Minus taki, że w domu może zniszczyć/obić podłogę albo meble. Te dyski są bardzo lekkie i robią dużo hałasu. Niektórzy stosują strzelanie z gazety z zaskoczenia ;) ale to też trzeba refleksu, żeby ją za siebie schować, żeby psiak nie zobaczył narzędzia w ręku.[/QUOTE]

Perspektywa uszkodzenie podłogi lub mebli wystarczająco zniechęca do patentów metalowych. Poprzestanę chyba na tych dyskach. Będę bardzo szczęśliwą osobą (przynajmniej przez jakiś czas ;) ), gdy te dyski zadziałają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']
a co do zjadania koop przez malucha można próbowac go odgoniać, odsunąć mówiąc przy tym stanowczo "FE" jeśli zauwazysz ze sie zabiera do konsumpcji , jak wraca to znowu...moze za któryms razem załapie :)[/QUOTE]

a wiesz co moja kotka robi na slowo ''FE'' ? łapie to co jest FE i rzuca... raz mówiłam FE jak wachała kanapki.. spojrzała na mnie, oczy zrobily sie ciemne, pazurkami chwycila kanapki no i poleciala kanapeczka... :splat:
ale co ja mówię. Tu mówimy o psiaku :) nasz nero jak powiem FE to udaje że on przecież tego nie rusza...

[quote name='ewu']Imiona cudne:)
Doda roześle konto a ja wyślę nagrody dla Zwycięzców:)[/QUOTE]

rozeslalas juz ? bo ja nie mam nr twojego konta..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Perspektywa uszkodzenie podłogi lub mebli wystarczająco zniechęca do patentów metalowych. Poprzestanę chyba na tych dyskach. Będę bardzo szczęśliwą osobą (przynajmniej przez jakiś czas ;) ), gdy te dyski zadziałają.[/QUOTE]
Tylko ich też używasz z komendą "fe", żeby skojarzyć psu czego nie wolno robić. W obrożach jest zawsze jakieś ostrzeżenie, przeważnie sygnał dźwiękowy, po którym następuje nieprzyjemny bodziec, jeśli pies nie przestanie szczekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Tylko ich też używasz z komendą "fe", żeby skojarzyć psu czego nie wolno robić. W obrożach [COLOR=#800080]jest [/COLOR]zawsze jakieś [COLOR=#800080]ostrzeżenie, przeważnie sygnał dźwiękowy, po którym następuje nieprzyjemny bodziec, jeśli pies nie przestanie szczekać[/COLOR].[/QUOTE]
Czy dobrze zrozumiałam, że oprócz odgłosu, jaki wydają przy upadnięciu, te dyski wysyłają jeszcze jakiś nieprzyjemny bodziec ? Co to za bodziec ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sie zastanawiam nad tą obrożą antyszczekową, czy to nie jest na bazie małych wstrząsów prądem, na te ruchy krtani. To jest dylemat gdy psiak uporczywie szczeka w bloku , sąsiedzi się skarża, a nie chce sie zrobić przecież krzywdy psu jakimś przyrządem :(.

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma miała obrożę uwalniającą nieprzyjemny dla psa zapach. Po tygodniu...pies (mądrala) załapał o co chodzi i po sygnale ostrzegawczym po prostu odwracał pysk:diabloti:. Ja miałam obrożę wibrującą i emitującą wysoki dźwięk. Główny problem polega dla mnie na tym, że ja wcale nie chcę oduczyć szczekania. Ja nie chcę, żeby szczekały jak po.....one w niektórych sytuacjach. Obroża 'reagowała" na każde szczeknięcie. Na którymś wątku ktoś rozmawiał z kilkoma wetami na temat obroży antyszczekowej i oni zdecydowanie odradzali, ale chyba chodziło o elektryczną i nie pamiętam z jakiego powodu odradzali

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Czy dobrze zrozumiałam, że oprócz odgłosu, jaki wydają przy upadnięciu, te dyski wysyłają jeszcze jakiś nieprzyjemny bodziec ? Co to za bodziec ?[/QUOTE]
Nie, dyski to dyski i robią wyłącznie dużo hałasu, a Ty masz wtedy mówić fe i po braku reakcji rzucić dyskami obok psa.

Elektryczne obroże po dźwięku ostrzegawczym dają uczucie mrowienia.. Chyba tak można określić to uczucie. To nie są wstrząsy, strzelanie prądem itp., tylko takie wrażenia, jak eksperymenty za dzieciaka z bateriami ;)
Pies mojego znajomego próbował oszukać taką obrożę i ją przesuwał na szyi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Moja znajoma miała obrożę uwalniającą nieprzyjemny dla psa zapach. Po tygodniu...pies (mądrala) załapał o co chodzi i po sygnale ostrzegawczym po prostu odwracał pysk:diabloti:. Ja miałam obrożę wibrującą i emitującą wysoki dźwięk. Główny problem polega dla mnie na tym, że ja wcale nie chcę oduczyć szczekania. Ja nie chcę, żeby szczekały jak po.....one w niektórych sytuacjach. Obroża 'reagowała" na każde szczeknięcie. Na którymś wątku ktoś rozmawiał z kilkoma wetami na temat obroży antyszczekowej i oni zdecydowanie odradzali, ale chyba chodziło o elektryczną i nie pamiętam z jakiego powodu odradzali[/QUOTE]

Aha rozumiem.
A ten psiak co za sprytna bestia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Nie, dyski to dyski i robią wyłącznie dużo hałasu, a Ty masz wtedy mówić fe i po braku reakcji rzucić dyskami obok psa.

Elektryczne obroże po dźwięku ostrzegawczym dają uczucie mrowienia.. Chyba tak można określić to uczucie. To nie są wstrząsy, strzelanie prądem itp., tylko takie wrażenia, jak eksperymenty za dzieciaka z bateriami ;)
Pies mojego znajomego próbował oszukać taką obrożę i ją przesuwał na szyi :diabloti:[/QUOTE]

ahaha kolejny sprytny :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...