Jump to content
Dogomania

Proszę o radę - znalazł mnie jamnik


kaaska22

Recommended Posts

Może Wy mi pomożecie. 2 tygodnie temu wprowadził się do mnie jamnik szorstkowłosy. Po prostu przyszedł na nieogrodzone jeszcze podwórko i został, i nie zamierza się wyprowadzić. Jestem kociarą, ale jak chce zostać to niech już zostanie. Jest tylko jeden problem - ściga koty. Namiętnie. Wszystkie jakie pojawią się w polu jego widzenia. Moje są 2 kocice i obydwie się go boją, ale oprócz tego, ponieważ mieszkam na wsi wokół jest pełno kotów sąsiadów, je też ściga. Kilka razy nawet, któregoś dopadł, wszystkie żyją, więc nie zrobił im za dużej krzywdy, ale JA żyję w ciągłym stresie. Kiedy wypuszczam swoje koty to Mopsa wiążę( wiem, że to absurd wiązać jamnika i mam wyrzuty sumienia z tego powodu ale jestem w desperacji), zamykam w pomieszczeniu gospodarczym (w którym w nocy śpi, bo tak sobie wymyślił),albo chodzę z nim na luźnej smyczy i pilnuję, żeby się za bardzo do kotów nie zbliżał. Pies jest chyba dość młody, ale dorosły, nie interesują go kury ani kaczki krzyżówki, które przylatują na staw, nie interesują go również psy sąsiada, które są dość blisko i może podejść do nich bardzo blisko. Jego interesują tylko koty, nieważne czy siedzą czy biegają, tropi ich ślady z nosem przy ziemi i jak tylko puszczę go, żeby biegał luzem to on od razu szuka tropu kota i nie reaguje na żadne komendy. Jak mam go na smyczy i jest w pobliżu kot, a ja nie pozwalam mu się za nim rzucić i jak go głaskam, żeby odwrócić jego uwagę to tak walczy ze sobą biedny, że aż się cały telepie i odwraca łepek, żeby na tego kota nie patrzeć nawet. No i ujada na te koty niesamowicie i one tego jego szczeku się panicznie boją. Czy jest szansa, żeby on te koty zostawił w spokoju, nie musza się kochać ale niech się chociaż tolerują; co mam zrobić, żeby jakoś mu pomóc to przezwyciężyć. Nie znam się na jamnikach niestety tylko na kotach i to też pewnie mi się tylko tak wydaje. Czy mam go wykastrować ?- to takie pytanie przy okazji.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie wykastrować jeśli jest dorosły . Unikniesz problemów z włóczeniem się za sukami oraz zdrowotnych w przyszłości.
Co do kotów to już większy problem. Prawdopodobnie psiak jest nauczony a raczej przyzwyczajony do pogoni za kotami a ponieważ to pies myśliwski oduczenie go tego może być trudne. Byłoby dobrze zasięgnąć porady behawiorysty , który powie jak pogodzić interesy psa i kotów oraz jak pracować z psem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jamnik i koty to problematyczna rzecz moja koleżanka ma dwa koty i jamnika , pies wykastrowany z kotami w domu dogaduję się świetnie , na podwórku wcale goni je bez litości .
Kastracja daje efekty ale rezultat dopiero po kilku tygodniach , pilnuj diety pieska kastrowane jamniki mają tendencję do tycia .
Może warto zrobić kilka zdjęć pieska i napisać do jamniczych fundacji może ktoś go szuka
[url]http://jamniki.eadopcje.org/[/url]
[url]http://www.jamnikiniczyje.pl/index.php[/url]
dodam link na dogo do jamniczego wątku tam spotykają się zajamniczone ciotki [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-ca%C5%82ej-Polski-%21%21%21%21%21%21[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...