Jump to content
Dogomania

Galeria mędziariny, mędziarza i zwierzaków


marta1624

Recommended Posts

Hmm czy większa... Nie mam porównania, jedynie norwegi jak kupuje to przód minimum 60cm, inaczej są za blisko łap ;) Ale faktem jest że w klacie jest jej dużo, więcej niż u goldenki od kol i potężnego laba 40kg ;)

Kulała (chociaż w sumie to dziwnie chodziła)- przypuszczenia to przesilenie, złe "ustawienie" łapy. No i ostatnie przecięcie ;) Ale wetka dysplazji nie stwierdziła, wyniki krwi też dobre, więc nie mam się czym marwić (i ponoć za bardzo panikuję :)). Ogólnie jak dla mnie to ona zawsze dziwnie tylne łapy stawia, chociaż nikt inny nic takiego nie widzi (chyba ją muszę nagrać jak chodzi, coś jak modelka, tylko nie aż tak że "zachodzi" noga za nogę, ale w czasie "mijania" tylnych łap jest jakiś 1-2 cm przerwy między nimi ;))- ok, pewnie nikt nie zrozumie, muszę nagrać filmik :)

Link to comment
Share on other sites

Hejka :)

Mój też bezobsługowy, nic się z nim nie dzieje, więc szkoda zmieniać, zwłaszcza na aż tak amatorskie jeżdżenie ;)

Byłam na spacerku, spotkałam się z kol co ma kundelkę Dejzi (co się z moją nienawidzą). Na początku się na siebie popluły, ale potem szły obok siebie, razem, jadły smaki :) Miłości nie będzie, ale się tolerują, więc na spacerki możemy chodzić częściej :)

Link to comment
Share on other sites

Mojej Vi 22.01 minęło 3lata odkąd jest u nas a Lu będzie mieć urodzinki 17.02 też trzecie już...jak się sprawdza końcówka do roweru dla psa? Już dłuższy czas się zastanawiam, ale moje psiny przy rowerze normalnie mogą mieć odpały jak zobaczą psa i bym fruwała...dlatego prawie nie biorę ich na rower....

Też jestem ciekawa szelek:) Ja się zaparłam ostatnio nie kupuję nic ;p Lu na DDD kupiłam trixie fusion Y zielone, Vi kiedyś muszę kupić pomarańczowe, bo innych na niej nie widzę...zielone śliczne,ale z trawą się zlewają,a to mają być spacerowe.. podobają mi się julki pasowe i hurty różowe właśnie....:)

Link to comment
Share on other sites

Moje spóźnione, ale bardzo szczere sto lat. Aby młoda miała, co demolować :p (wybacz, musiałam)

Z tym psem-samowyprowadzaczem nie próbował nikt coś zrobić?

Ile fotek, zatrzęsienie... ale i tak, wybacz, moim faworytem jest Abik :)

 

aganela, jeśli chcesz by psy ciągnęły rower to wystarczy długa linka amortyzacyjna + rurka rtv na kierownicę (by linka się nie wplątywała w koło). Natomiast jeśli z boku, to wysięgnik wystarczy ;)

Link to comment
Share on other sites

U mnie b. długo widniał zły status...  :)

 
Napisałam meila, przelew zaksięgowany :) Ale mam się uzbroić w cierpliwość co to wysyłki :)

 

witanko

 
Hejka Aga :)
 

Mojej Vi 22.01 minęło 3lata odkąd jest u nas a Lu będzie mieć urodzinki 17.02 też trzecie już...jak się sprawdza końcówka do roweru dla psa? Już dłuższy czas się zastanawiam, ale moje psiny przy rowerze normalnie mogą mieć odpały jak zobaczą psa i bym fruwała...dlatego prawie nie biorę ich na rower....
Też jestem ciekawa szelek Ja się zaparłam ostatnio nie kupuję nic ;p Lu na DDD kupiłam trixie fusion Y zielone, Vi kiedyś muszę kupić pomarańczowe, bo innych na niej nie widzę...zielone śliczne,ale z trawą się zlewają,a to mają być spacerowe.. podobają mi się julki pasowe i hurty różowe właśnie....

No za mną hurtty chodziły, chociaż kulki też pewnie kiedyś wpadną :)

A wysięgnik to najlepsza rzecz jaką mam :) Moja do psów też ma wyskoki, znaczy albo mija ładnie, ale z najlepszymi się zaraz chce witać a wrogom przysolić (:p), a ja jej pociągnięć w ogóle nie czuję (a ja ważę 50kg, pies 37 :)). Bez wysięgnika niestety nie mogłyśmy rowerować, co chwilę stawałam żeby mijać wybrane psy bo nie dałam rady jej utrzymać jadąc :( Teraz to luzik, nie zwracam uwagi :)
Link to comment
Share on other sites

Hej
Fajnie,że Wam się udało jakoś z Dejzi dogadać
Dla mnie połączenie Er=rower jest niewyobrażalne

  
Hej :) Tez się cieszę, no będzie z kim spacerować :) Ogólnie to początkowo tak samo było z za poznawaniem mojej z onką Szilą, a teraz to kumpelki (no, o patyk to się potrafią poburczeć, ale nie gryzą) ;)
A z tym rowerem nie jest źle :)

Moje spóźnione, ale bardzo szczere sto lat. Aby młoda miała, co demolować :p (wybacz, musiałam)
Z tym psem-samowyprowadzaczem nie próbował nikt coś zrobić?
Ile fotek, zatrzęsienie... ale i tak, wybacz, moim faworytem jest Abik
 
aganela, jeśli chcesz by psy ciągnęły rower to wystarczy długa linka amortyzacyjna + rurka rtv na kierownicę (by linka się nie wplątywała w koło). Natomiast jeśli z boku, to wysięgnik wystarczy

Dziękować :) Chociaż niech ona lepiej nie demoluje :p Chociaż w domu szkód nie robi, tylko "swoje" rzeczy psuje :D
Abik się zawstydził i poszedł napakować poliki :D

A pies był zgłaszany, ale "ma dobre warunki, nie ma podstaw do interwencji"... Dlatego wszyscy go dokarmiają ile mogą...
Link to comment
Share on other sites

Elo :D

Hejka :)

Dziewczyny, mam pytanie. W miejscu gdzie często przechodzę na spacer, taki facet kupił/dostał (w każdym razie ma) psa, coś jak amstaff. Jest agresywny do ludzi, psów, lata luzem po działce, która ma w połowie powalone ogrodzenie, i straszy. Facet jest głuchy, dodatkowo szczuje psa ("bierz go, broń działki!"). Aż boję się tam chodzić, a tamtendy przechodze po tatę... Poprzednio miał onkowego, postrach okolicy, to sąsiedzi go otruli jak zagryzł jakiegoś pieska. Teraz jeszcze gorszy... Czy można to jakoś załatwić, zgłosić gdzieś, póki nie doszło do tragedii? Czy musi dojść do jakiegoś incydentu żeby ktoś mógł coś z tym zrobić? Podejrzewam że ten też długo nie wysiedzi, wszyscy się boją i pewnie kolejny pies zginie przez głupotę właściciela :(
Link to comment
Share on other sites

Mnie olśniło i jak Soniula wylenieje i szele jednak będą jej za duże, a jest taka możliwość to po prostu je ciut przerobimy :P Nie mam z tym problemu, bo mi jedynie na kolorze zależało :P


Na moją jak będą na styk to ją odchudzę, a jak za duże to spasę :p (żartuje oczywiście :)). Mam nadzieję że będą dobre, mają praktycznie wymiar jak te nasze po przeróbce (a nawet minimalnie mniejsze), więc powinno być ok :) W razie w będę wymieniać lub przerabiać :)
Link to comment
Share on other sites

Zgłoście to do SM. Ogrodzenie musi być takie, żeby było bezpieczne. Nie może być dziur, za niskie itp.

Przez telefon, możesz powiedzieć, że pies wyskakuje przez ogrodzenie, że jest furtka otwarta itp.

Zapisz sobie kiedy dzwoniłaś. Jak kilka telefonów nie pomoże, to możesz napisać pisemną skargę i podać w niej ile razy i kiedy informowałaś SM o zagrożeniu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, u mnie SM nie ma... Zostaje albo policja ( o ile nie wyśmieją jak z zabiedzonym kundelkiem i błąkającym się onkiem :( ) albo SM z miejscowości obok... Spróbuje tam napisać, dzięki :) I przekaże tamtym sąsiadom, oni mają gorzej (ja to cóż, zmienię trasę, ale oni tam mieszkają, spacerują dzieci z rodzicami, niekiedy z psami, więc słabo :(). Jak będzie kilka donosów to może akurat się tym zajmą...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...