Jump to content
Dogomania

Bieganie wieczorami z psem


Psi detektyw

Recommended Posts

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Jest tyle działów, że nie mogłem się zdecydować w którym umieścić wpis.
Mam psa, średniej wielkości, ok. 15 kg wagi, kiedyś często biegałem z nim, wieczorami, ale po pewnym incydencie z udziałem innych psów boję się o mojego psa, w jaki sposób mogę obronić mojego psa przed innymi, które chodzą sobie bez smyczy?

Link to comment
Share on other sites

zależy jakie psy.. na niektóre działa rzucenie butelki z wodą pod łapy (nie w psa!) na inne działa krzyknięcie, niektórzy chodzą z łańcuchem i też rzucają pod łapy, żeby był większy hałas niż robi butelka.
dla mnie wyjściem ostatecznym jest gaz pieprzowy - raz że trzeba go rozważnie używać, a dwa że normalny pies odpuści po krzyku czy tupnięciu, rzadko się zdarzają tak agresywne psy, żeby innymi sposobami się nie dało...

Link to comment
Share on other sites

możesz też nosić tak zwany baton[pałkę rozkładaną teleskopowo]-o ile jesteś zdeterminowany by obcego psa uderzyć.
dezodorant czy lakier,jak psikniesz na niezbyt rozjuszonego psa,powinien go chwilę przytrzymać w miejscu.raz,że odgłos,dwa-takie spraye są bardzo niesmaczne,chwilę postoi by się pozbyć tego z pyska.

jeśli ten obcy pies będzie bardzo rozjuszony,to poza siłowym odciągnięciem go,nic innego nie pomoże-nie zauważy gazu ani dezodorantu.

Link to comment
Share on other sites

miałem podobnie - notorycznie jeden kundel biegał bez smyczy przez co zniechęcał mnie nawet do spacerów w z moją sunią - w końcu nie wytrzymałem i powiedziałem człowiekowi że wezwę straż miejską do tego "bezpańskiego" psa - poskutkowało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...