Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz - Allegro walczy z podróbkami marek znanych firm - kiedy na aukcji pojawia się nazwa określonej marki, aukcja jest natychmiast weryfikowana przez pracowników Allegro. Taka sama zasada powinna obowiązywać w przypadku handlu zwierzętami - w końcu pies czy kot bez rodowodu to podróbka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']Zwróćcie uwagę na jedną rzecz - Allegro walczy z podróbkami marek znanych firm - kiedy na aukcji pojawia się nazwa określonej marki, aukcja jest natychmiast weryfikowana przez pracowników Allegro. Taka sama zasada powinna obowiązywać w przypadku handlu zwierzętami - w końcu pies czy kot bez rodowodu to podróbka.[/quote]
dokładnie.
ale nie zauważyłam aby allegro walczyło z "podróbkami" zwierząt

Link to comment
Share on other sites

też podpisałam ale ja walcze z nimi juz dosc dlugo, nawet wysylalam im gdzies zdjecia screenshoty bo facet ma ogromna pseudohodowle(probowalam zglaszac to wszedzie, on musi miec kilkadziesiat psów)
i wystawia jednoczesnie szczenieta kilku, kilkunastu "ras" bez rodowodu...
niestety cisza...
nic zero null...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']też podpisałam ale ja walcze z nimi juz dosc dlugo, nawet wysylalam im gdzies zdjecia screenshoty bo facet ma ogromna pseudohodowle(probowalam zglaszac to wszedzie, on musi miec kilkadziesiat psów)
i wystawia jednoczesnie szczenieta kilku, kilkunastu "ras" bez rodowodu...
niestety cisza...
nic zero null...[/quote]
A zgłaszałaś do róznych fundacji pomagajacych zwierzetom? Niedawno fundacja Emir + fundacja Niechciane Zapomniane SOS dla zwierzat zlikwidowały koszmarną pseudohodowle...

Link to comment
Share on other sites

nie wiem co zlikwidowali, ta o ktorej pisze jest dosc slynna, nie pamietam wlasnie juz nazwy wiem ze byla z Halinowa, nawet facet mial swoja strone, dotarlam do ludzi ktorzy brali stamtad psy(byly wynoszone ze stodoły), zglaszlam do roznych fundacji, pisalam maile...ale jakos zero zainteresowania wiec tez odpuscilam, to juz dosc dawno temu bylo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka'] Może słowo " podróbka" jest zbyt brutalne
[/quote]
Świadczy przede wszystkim o osobie, która go używa.

[quote name='Błyskotka']
ale skoro nie ma rodowodu to nie jest rasowy i tego sie nie zmieni.[/quote]
I tu się mylisz :diabloti: To znaczy, wiem, że w Polsce tak jest, ale w USA sporo piesków z odzysku (o nieznanym pochodzeniu) ma rejestrację PAL (Purebred Alternative Listing, kiedyś znaną jako ILP) w AKC. Taki "rasowy nierodowodowy" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']A ja nie podpisałam i nie podpiszę, bo nie podoba mi się nazywanie mojego psa "podróbką" :angryy:[/quote]
Nazwałam tak żeby porównać do handlowania podróbkami firm aby pokazać że allegro dba o to aby nikt nie handlował podróbkami firm ale nie dba o to jak ludzie handlują psami bez rodowodu i piszą że są rasowe.
Zapewniam że nie chciałam obrazić kundelków ani wywyższać rasowych. Sama mam kundelka ze schroniska i nigdy nie będę chciała mieć rasowego.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, że tak się uniosłam, ale miałam ciężki dzień :oops: i to określenie mnie po prostu dobiło, bo:
Ostatnio dowiedziałam się o osobie, której ktoś wyłuszczył zasady kampanii r=r... i w efekcie jej bezpapierowy piesek wylądował w schronie :shake:, a pani ma już zamówionego psa z rodowodem. Dlatego uważam, że trzeba uważać na słowa, bo wiele osób może wyrzucić "podróbkę" za drzwi :-(

Żeby nie było niejasności: uważam postępowanie allegrowiczów za oszustwo. Jeszcze żeby te psy rzeczywiście były pseudorasowe, to mają szansę spełnić oczekiwania kupujących, ale bardzo często ludzie w efekcie dostają 10kg "yorka" :crazyeye: I jedni i tak psa pokochają, a inni... wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dunia77']Sorry, że tak się uniosłam, ale miałam ciężki dzień :oops: i to określenie mnie po prostu dobiło, bo:
Ostatnio dowiedziałam się o osobie, której ktoś wyłuszczył zasady kampanii r=r... i w efekcie jej bezpapierowy piesek wylądował w schronie :shake:, a pani ma już zamówionego psa z rodowodem. Dlatego uważam, że trzeba uważać na słowa, bo wiele osób może wyrzucić "podróbkę" za drzwi :-(

Żeby nie było niejasności: uważam postępowanie allegrowiczów za oszustwo. Jeszcze żeby te psy rzeczywiście były pseudorasowe, to mają szansę spełnić oczekiwania kupujących, ale bardzo często ludzie w efekcie dostają 10kg "yorka" :crazyeye: I jedni i tak psa pokochają, a inni... wiadomo.[/quote]
Ok, nic się nie stało;)
A tak to niestety bywa że ludzie pozbywają się psa kiedy dowiadują się że ich psiak jest rzekomo "gorszy"
:shake:

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm...
A jak allegro odnosi się do sprzedaży psów ras uznanych za niebezpieczne, które wymagają rejestracji? Bo w sumie pies bez rodowodu jest nierasowy, a więc nie ma obowiązku rejestracji. Czyli tekst "rasa dopuszczona do obrotu na terenie Polski" w przypadku psa bez papierów jest oszustwem i łamaniem prawa i regulaminu allegro :-) Ciekawe, jak się do tego odnoszą?

Link to comment
Share on other sites

Pisałam kiedyś do allegro w sprawie ras z listy niebezpiecznych wymagających pozwolenia. Zacytowałam im ustawę, dałam kilkadziesiąt nr. aukcji...
Odpisali mi, że rozpatrzą tą sprawę. I w sumie rozpatrzyli-usunęli aukcje rod i nie rod, ale tylko te wskazane przezemnie. Sami nie sprawdzają trzeba raportować

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewna ze to pseudohodowca :angryy: znalezione na gratce:

Cocker spaniel angielski:
"Sprzedam 6 suk w wieku od 1,5 do 4 lat i 2 psy. Psy sa zdrowe i [COLOR=red]plodne[/COLOR][COLOR=black]. [/COLOR]

oferuje rowniez suczke berneczyka:

"Sprzedam dwuletnia suczke bernenczyka. suka byla raz matka i jest zdrowa"

Krycie spanielem:

"Udostepnie spaniela koloru zlotego do krycia za 100zl. Pies jest sprawdzony i chetny"


A to jest conajmniej zastanawiajace:

"kupie yorki szczeniaczki miniaturki cale mioty".

oraz krycie beaglem:
"Posiadam pieknego, mlodego beagla z rodowodem, ktory pokryje suczki za 200zl. Piesek jest sprawdzonym i plennym reproduktorem prawidlowej budowy pieknie wybarwiony posiada rodowod lecz nie byl wystawiany."


Czyzby minela moda na spaniele i bernenczyki? :angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...