Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Piesek laleczka zaprasza sunie na randkę!,Kolor stalowo-złoty.Waga 3,5 kg. wiek 2 lata. Nie posiada rodowodu i niema uprawnień hodowlanych ale niczego mu nie brakuje! <cenzura> =piesek nie jest na sprzedaż= możliwość zostawienia suczki na czas krycia. Zapłata? najchętniej jedno szczenie z miotu(Suczka)[/quote]
czyżby do dalszego rozwoju "hodowli"? :roll:

Znalazłam też inne ogłoszenia.. jedno dotyczyło doświadczonego "reproduktora" yorka :roll: Praktycznie każde ogłoszenie na temat "reproduktor york" jest o treście "daje liczne mioty/wielokrotnie sprawdzony" :shake:

[quote]Witam
Oferuję możliwość krycia moim pieskiem o wadze 2,30 kg.Piesek pochodzi z renomowanej polskiej hodowli <cenzura>, ojciec pieska to <cenzura>, dziadek <cenzura>, matka <cenzura>
Daje liczne i zdrowe mioty.Wielokrotnie sprawdzony. Kryje suczki z rodowodem i bez.Cena dwukrotnego krycia to 150 zł .[/quote]

[quote] Witam do sprzedania mam ślicznego, zdrowego 4 miesięcznego Yoreczka [B]waży 1.90[/B] z książeczką zdrowia z 2 szczepieniami z wyprawką(komplet obroży, smycz,szelki, legowisko, szampon i odżywkę, kuwete, ciuszek z kapturkiem, smakolyki, dwie miseczki, kosteczki do gryzienia) Piesek jest bardzo grzeczny i uroczy sprzedaję go ponieważ praca i dom niepozwalają mi na poświecanie mu zbyt wiele czasu.[/quote]:crazyeye: trochę dużo jak na czteromiesięcznego szczeniaka.. [quote] Witam. Przedmiotem aukcji są dwa szczeniaczki piesek i suczka, których tatą jest czystorasowy yorkshire terrier a matką malenka ratlerka. maluchy mają osiem tygodni są zaszczepione , posiadaja książeczki zdrowia. cena 430 zł. <cenzura> <cenzura> Możliwośc dowozu.[/quote]Fajny sposób na wynalezienie nowej rasy.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'][COLOR=darkgreen][B]Czy naprawdę nie możecie zrozumieć że tym sposobem reklamujecie te ogłoszenia?[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Chyba ze komuś zależy, aby reklamować i popierać rozmnażanie psów nierasowych.[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Prosiłabym o wykasowanie numerów aukcji i na przyszłosc nie reklamowanie ogłoszeń psów nierasowych, bo chyba nie o to nam wszystkim tu chodzi.[/B][/COLOR][/quote]

Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą, bo wszystkie posty w topicu [B]PIĘTNUJĄ[/B] takie ogłoszenia, a nie zachęcają do kupna. Chyba lepiej, jeśli ludzie będa znali nicki "chodofffcuf" z allegro, którzy albo prowadzą rozmnażalnie, albo zwyczajnie oszukują. Ogłoszenia, nawet cytowane, znikają, natomiast sprzedający na allegro zostają. Nie posądzaj mnie o to, że zachęcam do rozmnażania psów nierasowych.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wybacz, ale nie zgodzę się z Tobą, bo wszystkie posty w topicu [B]PIĘTNUJĄ[/B] takie ogłoszenia, a nie zachęcają do kupna. Chyba lepiej, jeśli ludzie będa znali nicki "chodofffcuf" z allegro, którzy albo prowadzą rozmnażalnie, albo zwyczajnie oszukują. Ogłoszenia, nawet cytowane, znikają, natomiast sprzedający na allegro zostają. Nie posądzaj mnie o to, że zachęcam do rozmnażania psów nierasowych.[/QUOTE]
Wiesz dla niektórych liczy sie cena. I nie wazne co napiszesz. Ich nie stac i chca kupic.
Ostatnio na forum mojej rasy pojawiła sie osoba która wprost napisała. Ze owszem czytała forum od roku i wiedziała dlaczego nie kupowac ale kupiła bo nie miala kasy a chciała miec tej rasy.
I wiele ludzi jak znajdzie okazje to kupi. Takze handlarz który zaproponuje mniejsza cene ale kupi caly miot. I na takiego tez trafilismy na allegro który sprzedawal moja rase.
Wiec lepiej uświadamiac ale nie ulatwiac znalezienie tego ogłoszenia. Bo na allegro ogloszenie zniknie, a tutaj pozostanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Wiesz dla niektórych liczy sie cena. I nie wazne co napiszesz. Ich nie stac i chca kupic.
Ostatnio na forum mojej rasy pojawiła sie osoba która wprost napisała. Ze owszem czytała forum od roku i wiedziała dlaczego nie kupowac ale kupiła bo nie miala kasy a chciała miec tej rasy.
I wiele ludzi jak znajdzie okazje to kupi. Takze handlarz który zaproponuje mniejsza cene ale kupi caly miot. I na takiego tez trafilismy na allegro który sprzedawal moja rase.
Wiec lepiej uświadamiac ale nie ulatwiac znalezienie tego ogłoszenia. Bo na allegro ogloszenie zniknie, a tutaj pozostanie.[/quote]

Dokładnie a dogo czytają różni ludzie, nie tylko miłośnicy psów.;)

Link to comment
Share on other sites

Nie będę tu cytowała wypowiedzi jednego ze sprzedających na allegro w sprawie "usługi krycia" swoim Yorkiem. Nie mogę też dać Wam linku do tej aukcji, więc opowiem co przeczytałam. York pochodzi z bardzo dobrej, wręcz renomowanej polskiej hodowli (wystawca aukcji wymienił przodków psa), psiak kryje suki z rodowodem i bez. Nie czekałam długo. Znalazłam stronę hodowli i wysłałam e-mail do hodowcy z linkiem aukcji. Mam nadzieję, że pomogłam i ta sprawa się wyjaśni.. Będę celowo szukać takich ogłoszeń i informować hodowców o czynach nowych właścicieli psów..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='INU']...BEAGLE Prześliczne malutkie 3-kolorowe ... kupując maluszka z naszej hodowli ma się pewność, że wyrośnie on na prawdziwego beagla o wesołym, łagodnym usposobieniu [SIZE=3][B]i nie[/B] osiągnie on docelowo wielkich rozmiarów[/SIZE]....
docelowo wielkie rozmiary? A mnie się wydawało, że beagle są średniego wzrostu:evil_lol:...[/quote]

Witaj, nie doczytałaś tego: [COLOR=red]NIE[/COLOR] osiągnie on docelowo wielkich rozmiarów. ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE].Rodzice z rodowodem po wystawach ( medaliści , Ch.Pl.)( rodowody do wglądu na miejscu ) , szczenięta bez metryk, każdy maluszek OTRZYMA KOPIĘ RODOWODU MATKI . Szczenięta o prawidłowej , mocnej , wzorcowej budowie oraz prawidłowo ukształtowanej mózgoczaszce. Dwukrotnie odrobaczone , zaszczepione - stała opieka weterynaryjna .[/QUOTE]

:/ Totalnie ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Dokładnie a dogo czytają różni ludzie, nie tylko miłośnicy psów.;)[/quote]

Będę polemizował z kilku względów:
1. Laluna pisze: "Wiec lepiej uświadamiac ale nie ulatwiac znalezienie tego ogłoszenia. Bo na allegro ogloszenie zniknie, a tutaj pozostanie." - nieprawda - jeśli zamieścimy na dogo numer aukcji allegro, to wraz ze zniknięciem aukcji na allegro, info na dogo stanie się nieaktualne.
2. Dyskusja na zasadzie analizy wklejonych ogłoszeń tak naprawdę nic nie wnosi - mozna się poużalać, że ktoś kryje kundelkiem yorkiem wszystko, co popadnie i że ktos sprzedaje kundelki z ksero rodowodu suki. Czyli dyskusja akademicka, bo nie trafia w KONKRETNEGO oszusta i pseudohodowcę.
3. Nie przekonuje mnie argument, że czytają różni ludzi i mimo negatywnych opinii na dogo i tak kupia kundla, bo taniej. I tak kupią, bo nikt ich nie powstrzyma przed wejściem na allegro czy gratkę, za to jest duża szansa, że ktoś nie da się oszukać, bo do tutaj napiętnowanych handlarzy nastawi się negatywnie.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

A co daje umieszczenie linków do allegro?
Myslicie ze ktos kto bedzie chciał kupic psa z rodowodem bedzie to robił na allegro?
I sobie poselekcjonuje pseudohodowców od tych porzadnych?
Wsród tych porzadnych, jest nastawienie aby nie ogłąszac sie na allegro i nie sprzedawac swoich psów jak rzecz na licytacji.
Ktos kto mysli o zakupie rodowodowego i ma wydac kilkanascie tysiecy, najpierw poszuka wiadomosci o rasie, poszuka forum o rasie, a potem kilkunastu hdowli w tej rasie. I nei zrobi tego z allegro.
Na alllegro bedzie ktos kursowac aby trafic okazje. Wiec nie ułatwiajcie tego. Bo napewno żadnym dobrym hodowca nie pomagacie w żaden sposób umieszczajac tu linki z allegro.
Moze wypowiedzieliby sie tutaj hodowcy którzy maja hodowle co mysla o umeiszczaniu linków do allegro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A co daje umieszczenie linków do allegro?
Myslicie ze ktos kto bedzie chciał kupic psa z rodowodem bedzie to robił na allegro?
I sobie poselekcjonuje pseudohodowców od tych porzadnych?
Wsród tych porzadnych, jest nastawienie aby nie ogłąszac sie na allegro i nie sprzedawac swoich psów jak rzecz na licytacji.
Ktos kto mysli o zakupie rodowodowego i ma wydac kilkanascie tysiecy, najpierw poszuka wiadomosci o rasie, poszuka forum o rasie, a potem kilkunastu hdowli w tej rasie. I nei zrobi tego z allegro.
Na alllegro bedzie ktos kursowac aby trafic okazje. Wiec nie ułatwiajcie tego. Bo napewno żadnym dobrym hodowca nie pomagacie w żaden sposób umieszczajac tu linki z allegro.
Moze wypowiedzieliby sie tutaj hodowcy którzy maja hodowle co mysla o umeiszczaniu linków do allegro.[/quote]

I znowu się nie zgodzę, co nie znaczy, że popieram handel kundelkami.
Po pierwsze - nikt nie pisze o wstawianiu linków do aukcji. Mnie cały czas chodzi o piętnowanie KONKRETNYCH HANDLARZY.
I nie jest prawdą, że na allegro nie ma dobrych psów. Ja np o swoim obecnym psie dowiedziałem się za pomocą allegro, bo hodowca nie zbierał rezerwacji z tego powodu, że suka poprzedni miot urodziła martwy, więc nie wiedział, jak będzie w przypadku miotu, z którego kupiłem szczeniaka. Mój pies jest świetny, a rodowód ma znakomity. Na dziś na allegro jest ogłoszenie jednej z czołowych hodowli mojej rasy i też to nie jest nic nagannego. Nie spotkałem się z opinią wśród znajomych hodowców (ciągle piszę o prawdziwych hodowcach), że "wystawienie" psa na allegro jest czymś złym - to nic innego, jak ogłoszenie o sprzedaży, które ma o wiele więcej możliwości niż suche informacje za ZKwP, bo mozna wstawić fotkę itd. Wiele hodowli nie ma stron, więc wykorzystuje allegro do informowania o miotach.
Jest wiele za i przeciw, ale warto zadać sobie pytanie, czy posty w obecnym charakterze odpowiadają tytułowi topicu "Wojna z allegro", bo na razie to potyczki z anonimowymi w gruncie rzeczy opisami aukcji na allegro.
Rzeczywistość jest taka, że wojny z allegro nie wygramy, bo każda aukcja dla nich to pieniądze i w nosie mają, czy pies ma rodowód, o ile rasa jest dopuszczona do obrotu. W zamian nie usuwają "aukcji adopcyjnych". Jaki z tego wniosek? Nie ma sensu walczyć z allegro i gratką. Wg mnie ma za to sens walka z pseudohodowcami, tylko jak to zrobić w inny, niż postulowany przez mnie sposób? Macie jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=34261"]Marciashka[/URL], w jednym z topiców o pseudohodowcach (poszukam go), krytyka, piętnowanie... dziewczyna napisała, że nie rozmnoży swojej rodowodowej suki, bo ma wadę dyswalifikującą i co... następny post to oferta krycia bezrodowodowym samcem :angryy:


znalazłam:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=19163&page=4[/URL]
Masz pięknie pokazane jak ludzie uważnie czytają

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=34261"]Marciashka[/URL] w jednym z topiców o pseudohodowcach (poszukam go), krytyka, piętnowanie... dziewczyna napisała, że nie rozmnoży swojej rodowodowej suki, bo ma wadę dyswalifikującą i co... następny post to oferta krycia bezrodowodowym samcem :angryy:


znalazłam:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=19163&page=4[/URL]
Masz pięknie pokazane jak ludzie uważnie czytają[/quote]
Nie widzę w tym wątku postu Marciashki...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mnie cały czas chodzi o piętnowanie KONKRETNYCH HANDLARZY.
[/QUOTE]
Ci handlarze są i maja zbyt. Bo niektórych interesuje wyłącznie cena i nie chca psa dorosłego raso podobnego ale chca szczeniaczka.
Niektórych mozna uświadomic przez wbijanie do głowy, powtarzanie na kazdym kroku ze bez rodowodu to mix za duza kase, przez tłumaczenie co daje rodowód nawet jak sie nie chce wystawiac, ze za te kase moze dostac mixa bo sie skundliło po drodze rasowe, ze jak kupi a okaze sie chore to tyle samo wyda kasy bo lezcenie kostzuje tak samo mixa czy rasowego. A przy rasowym moze pomóc hodowca pozatym bieże odpowiedzialnosc za niektóre choroby. Szczeniak jest odchowany dobrze, zadbany i mozna zobaczyc matke, ojca itp.
I to trzeba robić. Co z tego ze napietnujesz Pania X jak nei przekonasz tej osoby i ona owszem nie kupi od Pani X ale kupi od Pani Y . Takiej samej handlary tylko nie napietnowanej.
Bo on nie wie dlaczego ma wydac wiecej kasy na psa z rodowodem jak to samo moze miec za połowe kasy. A wystawiac nie zamierza.
Zamiast tracic czas na ten watek. Zrobcie watek uświadamiajacy. Informacyjny z poradamy i przekonywujacy. Zeby kupowali z rodowdem bo ..... a jezeli ktos nie chce z rodowodem niech poszukaja na dogo bo mozna trafic takie które spełnia wymagania i beda podobne a przynajmniej ocali sie im życie.
I to mozna zrobic.
A tych co sie nie przekona niech nie szukaja na dogo ogloszeń które maja na dłoni gdzie maja szukac.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio przypadkiem trafiłem na fajne info na google :cool3:
Dotyczyło bezdomnych zwierząt. Tzn. Wpisałem hasło, wyszło kilkadziesiąt adresów i w nich Allegro. A, na nim to (po kliknięciu), że walczą z pseudochodowcami, starają się usuwać wątki które są podejrzenia i reagują na każde zgłoszenie. Niestety.

Też nie jestem podać z którego roku to był wpis na Allegro...

Link to comment
Share on other sites

Nie opłaca się trzepać na hodowle i na pseudo. Trzeba usprawnić prawo i najpierw uświadamiać ludzi. Adopcje potem. Ten portal raczej jest od adopcji, niż od uświadamiania ludziom prawa, czy dlaczego psa rasowego z rodowodem - nie bez. Po za tym rodowód to wymysł człowieka. Nie psa. Nie on decyduje czy jest rasowy czy nie. Tak samo z człowiekiem. Biały z białym - rasowy. Biały z czarnym - mulat. I kto tu jest faszystą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrobus']Nie opłaca się trzepać na hodowle i na pseudo. Trzeba usprawnić prawo i najpierw uświadamiać ludzi. Adopcje potem. Ten portal raczej jest od adopcji, niż od uświadamiania ludziom prawa, czy dlaczego psa rasowego z rodowodem - nie bez. Po za tym rodowód to wymysł człowieka. Nie psa. Nie on decyduje czy jest rasowy czy nie. Tak samo z człowiekiem. Biały z białym - rasowy. Biały z czarnym - mulat. [B]I kto tu jest faszystą.[/B] [/quote]

Fakt, że prawo jest, jakie jest, ale w tym względzie go nie zmienisz, bo oznaczałoby zniknięcie wszystkich mieszańców (zakładam, że handlować zwierzętami mogłyby tylko zarejestrowane hodowle). Poza tym ten portal nie jest "od adopcji", tylko dotyczy psów i wszystkich aspektów życia z nimi związanych.

I na sam koniec - bo nie bardzo rozumiem - nazywasz wszystkich dbających o czystość psiej rasy FASZYSTAMI??????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marciashka']Fakt, że prawo jest, jakie jest, ale w tym względzie go nie zmienisz, bo oznaczałoby zniknięcie wszystkich mieszańców (zakładam, że handlować zwierzętami mogłyby tylko zarejestrowane hodowle). Poza tym ten portal nie jest "od adopcji", tylko dotyczy psów i wszystkich aspektów życia z nimi związanych.

I na sam koniec - bo nie bardzo rozumiem - nazywasz wszystkich dbających o czystość psiej rasy FASZYSTAMI??????????[/QUOTE]

Nie :) To ma głębszy sens:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...