Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='bonsai_88'][B]Joanika[/B]... zrobiłaś błąd - pisze się plafdzifyh, a nie pflafdziwyh :evil_lol:[/quote]

O ja...... Co ja bym bez Ciebie zrobiła :evil_lol:

ja bym chciała zauważyć - nie wiem czy o tym była już mowa, ale kojarzycie jeden z takich sklepów internetowych + wystawiają na allegro produkty dla zwiarząt z tym forum o którym mowa? Może warto by było odradzić kupowanie tam?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joanika']O ja...... Co ja bym bez Ciebie zrobiła :evil_lol:

ja bym chciała zauważyć - nie wiem czy o tym była już mowa, ale kojarzycie jeden z takich sklepów internetowych + wystawiają na allegro produkty dla zwiarząt z tym forum o którym mowa? Może warto by było odradzić kupowanie tam?[/quote]

A to ktoś tam w ogóle kupuje?:D

Link to comment
Share on other sites

Tak z ciekawości zapytam - na jakiej podstawie zgłaszacie na allegro naruszenie zasad przy aukcjach psów bez rodowodu? Przecież sprzedaż takich zwierząt nie jest niezgodna z prawem. A jak się zgłasza na allegro naruszenie to trzeba to chyba wyjaśnić (podać powody).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cekinka13*']Też znam to forum :lol:
Mam bardzo, bardzo fajny plan wobedz niego :loveu::loveu::loveu: szczegóły na priva :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]
[B][I]daj na priva :cool3:[/I][/B]
[quote name='Dudek']przeglądając internet znalazłam forum...
"Forum hodowców psów rasowych (bez rodowodu)":evil_lol::angryy::mad:

regulamin jest krótki i treściwy:evil_lol:


kurcze nawet mają swoje regulaminy;) (jedyne regulaminy do których się stosują:shake:) krótkie chyba dlatego żeby wszyscy byli w stanie ogarnąc:evil_lol:

....ręce opadają jak się czyta[/quote]
[B][I]daj link na priva :p[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Tak z ciekawości zapytam - na jakiej podstawie zgłaszacie na allegro naruszenie zasad przy aukcjach psów bez rodowodu? Przecież sprzedaż takich zwierząt nie jest niezgodna z prawem. A jak się zgłasza na allegro naruszenie to trzeba to chyba wyjaśnić (podać powody).[/quote]

Wszystko można zgłosić i gnębić ludzi nie wiadomo po co ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']Ja zazwyczaj zgłaszam, że próbują oszukać potencjalnego nabywcę (szczególnie jak czytam teksty typu "Dalmatyńczyk to idealny pies do dzieci" itp. :roll:) Potem rozwijam tą myśl...[/quote]

A wiesz, że w końcu możesz mieć przez to problemy ? Jeśli takich zgłoszeń będzie za dużo po prostu przestaną reagować a jeśli właściciel się wkurzy i napisze wyjaśnienie na pewno już nic nie zgłosisz.

Należało by zgłaszać psy "do adopcji" bo ktoś szukający psa musi przejść przez setki ogłoszeń za 1zł. Często też wprowadza się ludzi w błąd pisząc "pies w typie xxx" i jest to manipulacja słowami kluczowymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']A wiesz, że w końcu możesz mieć przez to problemy ? Jeśli takich zgłoszeń będzie za dużo po prostu przestaną reagować a jeśli właściciel się wkurzy i napisze wyjaśnienie na pewno już nic nie zgłosisz.[/QUOTE]
jakoś się tym nie przejmuję. Sama nic na allegro nie wystawiam ani nie kupuję. Jak mi skasują konto, to płakać nie będę.

[quote name='VERDAN']Należało by zgłaszać psy "do adopcji" [/quote]
Znam 3 bardzo ciężkie przypadki psów, które właśnie dzięki allegro znalazły dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilka91']jakoś się tym nie przejmuję. Sama nic na allegro nie wystawiam ani nie kupuję. Jak mi skasują konto, to płakać nie będę.
Znam 3 bardzo ciężkie przypadki psów, które właśnie dzięki allegro znalazły dom.[/quote]

Nie musi się tylko skończyć na blokadzie konta. Zależy jak bardzo wkurzycie właściciela. A pieski do adopcji powinno się ogłoszać np na dogomanii. Nie na allegro gdzie psy się sprzedaje za konkretną cene lub licytuje. Mało kto wchodząc tam ma ochote na wizyty adopcyjne, oglądanie kątów i otrzymanie psa okaleczonego, wysterylizowanego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']Należało by zgłaszać psy "do adopcji" bo ktoś szukający psa musi przejść przez setki ogłoszeń za 1zł. Często też wprowadza się ludzi w błąd pisząc "pies w typie xxx" i jest to manipulacja słowami kluczowymi.[/quote] VERDAN nie zwykłam oceniać ludzi po ilości postów, jeżeli już muszę to robić to staram się opierać na ich treści tak też robię w Twoim wypadku. Widzę, że jesteś tu nowa i jeszcze chyba nie zabardzo orientujesz się o co w tym wszystkim chodzi, mam więc prośbę zajrzyj do działu "psy do adopcji/znalezione" i przeczytaj (lub choć zacznij czytać) pierwsze z brzegu np. pięć wątków? Ostrzegam może okazać się to terapią szokową, ale wtedy prawdopodobnie będzie Ci dużo łatwiej zrozumieć dlaczego potępiamy tu pseudochodowle (to a'propos Twojej wypowiedzi z innego wątku) oraz umieszczamy ogłoszenia bezdomnych psów na allegro wykorzystując przy tym wszystkie możliwe sposoby zwrócenia na nie uwagi, tak jak np. "manipulację słowami kluczowymi". Ok?

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem tu nowa. Nie udzielam się to fakt, ale czytam od dawna. Wiem czemu tępicie "pseudohodowle", ale spójrzmy na to trzeźwo. Jeśli wy możecie gnębić ludzi i zgłaszać aukcje do usunięcia ktoś wasze też może zgłaszać chociażby z powodu manipulacji słowami kluczowymi. Może w ogóle należało by napisać do allegro z prośbą o uwuwanie wszystkich takich aukcji, bo allegro to sprzedaż a nie oddawanie i to jeszcze po wyborze opiekuna. Na allegro każdy kto licytuje ma prawo kupić.

W dziale adopcje w większości są kundelki nie podobne do niczego a nie psy z matki i ojca np labradora bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']Nie musi się tylko skończyć na blokadzie konta. Zależy jak bardzo wkurzycie właściciela. A pieski do adopcji powinno się ogłoszać np na dogomanii. Nie na allegro gdzie psy się sprzedaje za konkretną cene lub licytuje. Mało kto wchodząc tam ma ochote na wizyty adopcyjne, oglądanie kątów i otrzymanie psa okaleczonego, wysterylizowanego.[/quote]

ps. ponoć czytasz dogo a nie wiesz co się tutaj dzieje.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']w sensie, że ogłoszenia znajdują w odpowiednim miejscu a nie na allegro..[/quote]

Allegro to portal o ogromnej oglądalności. Nie dziwne że dziewczyny ogłaszają tam swoich podopiecznych. Dogomania już nie wystarczy bo bezdomne psy rosną jak grzyby po deszczu.

A może pieski hodowlane też nie powinny być na allegro? Przecież dobrzy hodowcy [B][COLOR=Red]którzy nie zarabiają[/COLOR][/B] na swojej hodowli nie ogłaszają się w ten sposób.

Albo Ci co szukają piesków, też nie powinni się ogłaszać tylko ruszyć 4 literki i podzwonić po hodowlach.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']w sensie, że ogłoszenia znajdują w odpowiednim miejscu a nie na allegro..[/quote]Widzę, że bardzo pomyliłam się w ocenie Twej osoby. Przepraszam. Skoro jednak jesteś takim dogomaniackim wyjadaczem i świetnie orientujesz się w sytuacji bezdomnych psów to mam dla Ciebie kolejną propozycję, znajdź dobry dom dla tej suni [URL="http://http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=46087"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=46087[/URL] ? :razz: Nie jest to szczególnie trudne zadanie. Mabel jest dość młoda, zdrowa, ładna, nie za duża, ułożona (od kilku miesięcy mieszka nie w schronisku tylko w hotelu gdzie jest socjalizowana i układana). Masz wolna rękę, możesz jej dawać ogłoszenia gdzie chcesz, tu na dogo, na adopcjach i wielu innych "psich" forach. Co Ty na to? Jak to zrobisz będziesz miała pełne prawo do snucia swych teorii i nikt nie będzie mógł Ci powiedzieć, że nie wiesz o czym mówisz. Myślę, że to świetne rozwiązanie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Allegro to portal o ogromnej oglądalności. Nie dziwne że dziewczyny ogłaszają tam swoich podopiecznych. Dogomania już nie wystarczy bo bezdomne psy rosną jak grzyby po deszczu.
A może pieski hodowlane też nie powinny być na allegro? Przecież dobrzy hodowcy [B][COLOR=red]którzy nie zarabiają[/COLOR][/B] na swojej hodowli nie ogłaszają się w ten sposób.
Albo Ci co szukają piesków, też nie powinni się ogłaszać tylko ruszyć 4 literki i podzwonić po hodowlach.:eviltong:[/quote]


Nie rozumiesz o co mi chodzi :mad:
Wszyscy, którzy chcą sprzedać psa mogą być na allegro, bo od tego jest allegro, żeby kupować / sprzedawać. Psy do adopcji nie powinny tam być, bo kupić ich nie można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynak']Widzę, że bardzo pomyliłam się w ocenie Twej osoby. Przepraszam. Skoro jednak jesteś takim dogomaniackim wyjadaczem i świetnie orientujesz się w sytuacji bezdomnych psów to mam dla Ciebie kolejną propozycję, znajdź dobry dom dla tej suni [URL]http://http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=46087[/URL] ? :razz: Nie jest to szczególnie trudne zadanie. Mabel jest dość młoda, zdrowa, ładna, nie za duża, ułożona (od kilku miesięcy mieszka nie w schronisku tylko w hotelu gdzie jest socjalizowana i układana). Masz wolna rękę, możesz jej dawać ogłoszenia gdzie chcesz, tu na dogo, na adopcjach i wielu innych "psich" forach. Co Ty na to? Jak to zrobisz będziesz miała pełne prawo do snucia swych teorii i nikt nie będzie mógł Ci powiedzieć, że nie wiesz o czym mówisz. Myślę, że to świetne rozwiązanie :razz:[/quote]

Myślisz, że ja nie mam co robić ? Ja musze zarabiać na utrzymanie, mam mase domowych obowiązków. To jest hobby dla 15-latki na utrzymaniu rodziców.

[quote name='Justynak']Czyli myślisz, że tu zajmują się takimi sprawami tylko 15-latki na utrzymaniu rodziców?[/quote]

Na pewno tacy co mogą sobie na to pozwolić. Mnie nie stać na to na razie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justynak']No to zaręczam Ci, że grubo się mylisz[/quote]

Być może. Przecież są tacy co odmawiają sobie jedzenia, żeby psu kupić eukanube albo dokarmiają okoliczne koty. Ja nie urodziłam się matką Teresą. Najpierw ja, rodzina.. potem psy, koty i inne stworzenia.

[quote name='Justynak']No to zaręczam Ci, że grubo się mylisz

Co to jest poogłaszać jednego psa? :razz: Podejżewam, że więcej czasu tracisz zasypując nas tu swymi złotymi myślami[/quote]


PodejRZewam się pisze..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...