Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

Zobacze co ten człowiek mi odpisze. Jeżeli cos odpisze.
Ja sadzę, ze połowa sow bez papierow to psy z pseudohodowli natomiast druga połowa to wąłsnie psy urodzone z nieswiadomosci właścicieli. Bo weterynarz zalecił dla zdrowia, bo sunia taka ładna w końcu rasowa to moze miec raz pieseczki. ta druga połowa uważa, ze rodowód to kwestia snobizmu, ze po co rodowód jak nie chce jeździc na wystawy, a te psy za 500zł wygladaja tak samo jak tamte, wiec o co chodzi. Wiem jak jest, wstyd sie przyznac ale kiedys sama tak myslalam, i tez mam psa bez rodowodu. Nie trafiały do mnie te strony, bo widzac rasowy=rodowodowy tacy ludzie jeszcze bardziej sie obuirzaja. Dopiero kiedy zaczełam sie głębiej tym inetresowac przekonałam sie, ze to nie tylko kwestia wygladu, ale tez zdrowia i chrakateru co najwazniejsz, odpowiedniej socjalizacji, znajomoscp rzez hodowcow kynologi i genetyki, odpowiedni dobór. Eh
Napisałam temu Panu, ze jezeli nic do niego nie dociera, i koniecznie musi rozmnozyc sukę to niech zorbi jej badania na dysplazje chociaz. ale juz chyba ostatni raz do kogos napisałam. Ludzie zamiast inteligentnie przedstawic swoje argumenty mieszjaa cie z błotem i obrazaja.

a nie wiem czy chce zakladac galerie moim psom, to bardzo czasochłonne chyba. Sunia to border z NNL. A ze drugi merlak w cavano- rozumiem, ze pierwszy to Twoj?:) słodki jest, widziałam go w niedziele. imponujaca masc merle:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zabaczcie na to. tego człowieka sledzę juz od pół roku na allegro.
[B][COLOR=SeaGreen](usunięte)[/COLOR][/B]

ojciec z ordowodem przebadany na dysplazję, z medalami (?), matka po dwóch wystawach. Nie mogli by tej matki przebadac i pojechac na jeszcze jedna wystawe i załozyc legalna hodowle. Nie wiem czy tylko tak pisza, ale przy odbiorze mozna przeciez poprosic o udokumentowanie tego.
Ten reproduktor "Max Pod Lipami" jest tez na allegro wystawiony jako reproduktor.
Ale to juz jest prawdziwy psudohodowca jak wejdzie sie na inne przedmiotu sprzadajacego.
[B][COLOR=SeaGreen](usunięte)[/COLOR][/B]
ma DONki, huskie, chow chow,labki,no i berny. o i yorka tez zauwazylam- reproduktora. szczeniaki tez pewnie beda. po prostu rece opadaja...

Link to comment
Share on other sites

prittstick08 to co piszesz jest uroczo naiwne, ale na własnym przykładzie powinnaś już wiedzieć że doputy jest popyt to jest podaż. Uświadamianie pseudochowców jest absolutnie bezcelowe (dla nich twoje posty to kupa śmiechu), ponieważ tu się liczy kasa a nie pies. Najważniejsze to dotrzeć do kupujących bo bez nich pseudochodowle nie mają racji bytu.

Link to comment
Share on other sites

O matko to ogłoszenie przebija wszystko. :crazyeye:
Wiesz, ja nie należę do naiwnych osób, wręcz przeciwnie, nigdy nie bawie się w takie rzeczy jak walka z wiatrakami (pseudohodowcy, adopcje- zdazylo misie dwa razy, ale z osobistych przeczyn, uswiadamianie, nawet tresura cudzych psow i mowienie innym co robi zle ze swoim psem, bo narzeka na niego lub krzyczy- po prostu szkoda mi czasu i nerwów, emocji itp). Ten moj mail do pseudohodowcy byl pierwszy jaki napisalam, a to dlatego, ze wygladalo mi to na czysta nieswiadomosc,nie chec zysku, a z czyms takim mozna jeszcze cos zrobic, przekonac. No ale trudno, drugi raz nei sporoboje. natomiast ta druga osobe z allegro obserwuje juz bardzo dlugo i caly czas ma jakies szczeniaki. No ale z tym nic nie zrobie, moge sobie tylko podpatrywac jak preznie rozwija sie temu komus pseudohodowla.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=SeaGreen]Link do aukcji usunięty przez moderatora[/COLOR][/B]
Patrzcie na to. juz nie pod kątem pseudohodowli, chociaz.. No ale to chyba było niedopilnowanie. Choc nie wiem po co w takim razie skoro i tak to będą miksy wyminia sie, ze rodowodowi rodzice...
ale mniejasz o to. najlepszy na świecie jest opis, drugi akapit, o tym jak to sie stało:D Matko. hahaha. jaka disneyowska historia. o boze, co za człowiek to pisał

Link to comment
Share on other sites

[quote][COLOR=SeaGreen][B]Link usunięty przez moderatora[/B][/COLOR][/quote]O matkoo... po co mu te psy? Co sie dzieje na tym świecie:(

[quote][COLOR=SeaGreen][B]Link usunięty przez moderatora[/B][/COLOR][/quote]To to już w ogóle jakaś paranoja. Historia ciekawa i śmieszna, ale żeby psa nie upilnować?

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie to,te warunki w jakich żyją te psy...:

Witam na mojej aukcji, mam na sprzedaż psa rasy owczarek środkowoazjatycki, bez rodowodu, w wieku 4 miesięcy, zapowwiada się na dobrego psa, jest bardzo czujny, nadaje się do domku z działką, kontakt pod tel. [COLOR=SeaGreen][B]XXXXXXXXXX[/B][/COLOR] polecam.
Lokalizacja kotuń
[IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/332/20/86/332208699_1[/IMG]
[IMG]http://photos04.allegro.pl/photos/400x300/332/20/86/332208699[/IMG]

allegro:
[B][COLOR=SeaGreen]Link do aukcji usunięto[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, że z pseudohodowcami nie ma po co rozmawiać, bo albo obrażają się już na samym początku rozmowy, albo twoje argumenty do nich nie docierają, szkoda, że jest jeszcze popyt na nierodowodowe, TANIE psy...

Tak, jak już tu ktoś powiedział: Jest popyt, zwiększymy podaż :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08'][B][COLOR=SeaGreen]Link usunięty przez moderatora[/COLOR][/B]
Patrzcie na to. juz nie pod kątem pseudohodowli, chociaz.. No ale to chyba było niedopilnowanie. Choc nie wiem po co w takim razie skoro i tak to będą miksy wyminia sie, ze rodowodowi rodzice...
ale mniejasz o to. najlepszy na świecie jest opis, drugi akapit, o tym jak to sie stało:D Matko. hahaha. jaka disneyowska historia. o boze, co za człowiek to pisał[/quote]
Hmm.. Czy to na pewno niedopilnowanie? Tutaj: [B][COLOR=SeaGreen]Link usunięty przez moderatora[/COLOR][/B] ojciec szczeniąt z ogłoszenia które podałaś jest ogłoszony jako reproduktor :shake: Ehh

[quote]Partnerki nie muszą posiadać rodowodu, lecz muszą być prawdziwymi przedstawicielkami rasy berneńczyk.[/quote]:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No tak. Skoro maja byc prawdziwymi przedstawicilkami rasy to musza miec rodowod...
Mnie sie jednak wydaje, ze to bylo niedopilnowanie ktoregos z psow. Jednak ktos kto chce kryc suke owczarka niemieckiego i miec psy bez papierow to za taka sama cene moze pokryc owczarkiem niemieckim, a nie bernenczykiem. i szczeinaki pojda za 500zl a nie 150... To by byla czytsa glupota, i dzialanie niezgodne z logika pseudohodowcy.
A tez swoja droga fajni wlasciciele, w tym opisie szczeniakow jest napisane, ze suczka bala sie petard, czula sie sama po pan wyjechal za granice. Fajnie zostawic suke z cieczka bez opieki na podworku jak sie wyjezdza. No jesli by ja zamknal w domu i ktos by przychodzil karmic, ale zostawic suke z cieczka na podworku to glupota, jezeli wlasciciel jest na wyjezdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Popatrzcie, ci ludzie sprzedają 5- tygodniowe pudelki, to już totalna przesada, biedne szczeniaczki, jak można sprzedawać takie maleństwa?
[U][usunięte][/U]

Wiem ,ze link będzie usuniety to wstawie treść ogłoszenia:
(Pudelki - miniaturki
Do wyboru zarówno Pieski jak i suczki.
Sliczne Pieski 5 tygodniowe, można obejrzeć w Łodzi w Centrum)
:shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake::shake:


[B]Pies jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie[/B]

Link to comment
Share on other sites

W stołecznej wyborczej pojawiło się super ogłoszenie (cytat z pamięci):

"Dla miłośników dużych psów-szczenięta po matce bernardyn, ojciec nowofunland. [COLOR=Red]Cena 1800 zł " :crazyeye: :crazyeye: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...