Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

[quote name='kasiah72']A ja dzis znalazlam ciekawe ogloszenie:

Ktos sprzedaje szczeniaki ON po suce wzietej ze schronu! (tak twierdzi wlasciciel, tylko dlaczego nie zostala wysterylizowana?)

[B][COLOR=SeaGreen]usunięte = patrz regulamin[/COLOR][/B]

Na allegro mozna tez znalezc 5-tygodniowe szczeniaki, a w jednym ogloszeniu znalazlam takie o to zdanie "na mejle nie odpowiadam". A ja myslalam ze hodowca zawsze sluzy dobra rada, no ale koncu tu o chodoffcach mowa...[/quote]

Hodowca tak, ale ten,który "na mejle" nie odpowiada to zapewne osoba ,co z hodowlą ma niewiele wspólnego.
Ostatnio np. w naszej rasie pojawiają się istne wylęgarnie, które oferują bida pieski, z których cosik w kropki wyrośnie pewnie, ale.........................Szkoda słów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja kiedyś znalazłam na allegro takiego oto "labladora bez rodowodu" do oddania w dobre ręce. Aż sobie zdjęcia zapisałam:

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img248.imageshack.us/img248/7514/labladorzp6.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/4345/lablador2ny4.jpg[/IMG][/URL]

Ciekawa jestem czy ktoś dał sobie wcisnąć taką ciemnotę?
Biedne szczenię... Zasługuje na miłość i szacunek niezależnie od tego kim byli jego przodkowie:(

Link to comment
Share on other sites

Nawet jesli ktos inny wstawil to ogloszenie to co za problem napisac np. "wszelkie pytanie prosze kierowac na e-mail......."

A o to przyklad: ;) (znalezione na gratce)


[COLOR=Navy] Witam wszystkie piękne Panie.
Mam na imię Charon. W marcu tego roku skończyłem pięć lat.
Oboje moi rodzice byli rasowymi Amstaffami. Mama ma również rodowód.
Mimo wzorowych wymiarów (50 cm w kłębie, 80 cm obwód klatki piersiowej, 32 cm szerokość klatki piersiowej, 21 cm w łapie :), waga 35 kg) nie jestem typowym mięśnikiem. Jestem bardzo posłusznym, spokojnym i ułożonym psem. Od dziecka wychowywałem się z kotem, jaszczurką oraz drugim psem. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. Ale jeśli mam być szczery najbardziej lubię towarzystwo i zabawy z dziećmi.
Szukam suni, która chciałby uczynić mi ten zaszczyt, zostać moją żoną i obdarzyć mnie potomstwem. Muszę jednak dodać, że już raz byłem związany, z którego to związku mamy z byłą żoną ósemkę pięknych zdrowych szczeniąt. Muszę się też pochwalić, że do zapłodnieni doszło już na pierwszym spotkaniu :)

Ps. Ponieważ chwilowo nie posiadam własnego telefonu w razie jakichkolwiek pytań, bardzo proszę o kontakt z moim właścicielem.

Ps. Zdjęcia swoje i poprzednich maluchów z przyjemnością, mogę przesłać na maila.

Pozdrawiam.

Charon
[/COLOR]
Znalazlam cos takiego na gratka.pl

przedałem psa i nie mam kontaktu z kupującym jeśli bedziesz i zobaczysz to ogłoszenie napisz na gg z góry dzięki.

a oto zdjecie psa:
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/5820/7034091d41ddnf8.jpg[/IMG]

Tyle sie ostatnio slyszy o walkach psow... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja na allegro znalazłam kolejną tragedie:shake:. Jak tak morzna przeciesz ci ludzie postępują zupełnie jak z np. butami, okazały się zamałe - wymienię:angryy:. Kopiujeje treść wiadomości z allegro:
[COLOR=blue]WITAM, mam śliczną suczkę LORĘ rasy GOLDEN RETRIEVER, KOLORU BISZKOPTOWEGO. Ma 8 miesięcy, i jest prze cudownym łagodnym psiakiem kochającym wszystkich ludzi w szczególności dzieci. Jak najbardziej naddaje się do bloku gdyż nauczona jest czystości i w ogóle nie szczeka (musi na prawdę się zdenerwować ).Chcę zamienić na pieska lub sukę bernardyna(tylko do 16 miesiąca życia) gdyż mieszkamy w domku i chcemy pieska trzymać na polu a nie w domu, a golden niestety do budy się nie naddaje... Więcej informacji pod numer xxxxxxxxxx . Lub mogę sprzedać suczkę w cenie 900zł. [B]Suczkę oddam tylko w dobre ręce gdzie będzie traktowana jak członek rodziny tak jak była traktowana...[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Czasami Allegro, to ostatnia deska ratunku dla hodowli, które nie mają jak sprzedać inaczej szczeniaków. Znam powiedzmy z autopsji, śmiać mi się czasami już z tego chce, bo płakać nie mam siły. Ja bym w życiu swojego zwierzaka na allegro nie wystawiła. Teraz w trakcie świąt mnóstwo aukcji ma w opisie: prezent, cudowny prezent, etc. Wiadomo - jest Gwiazdka, jest zbyt :/

Link to comment
Share on other sites

powinna byc ustawa regulująca sprzedaż zwierząt.TYLKO psy i koty z rodowodem powinny byc wystawiane a nie kundelki.Pseudochodowcy tylko zacieraja ręcę aby rozmnażać psy w typie danej rasy.Co innego pieski do adopcji to co innego, bo właśnie porzucone stworzenia mogą znależć kochających włascicieli poprzez allegro,ale oczywiście takie domy powinny byc sprawdzane, aby zminimalizować powtórzenie się sytuacji, czyli pozbycie się psa.Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

W dniu 29.10.07 r. w naszej hodowli przyszły na świat 3 pieski i 1 suczka. Matka 2 lata, ojciec 3 lata, waga rodziców ok.2,20 kg. Umaszczenie rodziców: czerń,srebro,łapki podpalane brąz i pyszczek brąz. Szczeniaki do odbioru będą po odrobaczeniu i zaszczepieniu 22.12.07 r. Wszystkich miłośników YORKóW zainteresowanych naszymi pupilkami prosimy o kontakt pod:---------------------------------



Owczarki niemieckie (samce i samiczki) - szczeniaczki 8 tygodniowe, przed szczepieniem. Po wspaniałych rodzicach.
Szczeniaki sa rasowe, maja bardzo dobrą budowe, nie boja sie niczego, są one bardzo przyjaźnie nastawione.
Doskonale nadaja sie na działke jak i do mieszkania szczegolnie w okresie świąt dzieci napewno beda zadowolone z tak cudownych szczeniat.
Numer Kontaktowy:----------------



Mam do sprzedania szczenięta bernardyny długowłose pochodzące z mojej hodowli.W miocie są pieski i suczki o umaszczeniu płaszczowym(tricolor), szczeniaki są odrobaczone i zaszczepione, z książeczkami,mają potężnych rodziców (do wglądu na miejscu), więcej informacji pod tel------------------------



Witam jeżeli szukacie pięknych i mądrych psów to bardzo dobrze trafiliście mam na sprzedanie 8 pięknych szczeniaków ( 4 suczki i 4 pieski ) po mojej suczce i psie kolegi ! Niestety mam tylko zdjęcie mojej suczki poniewaz pies został sprzedany był pięknym masywnym Pit bullem o spokojnym usposobieniu jaka moja suczka ! Zapraszam do kupna ponieważ są to doskonałe psy do pilnowania posesji, towarzystwa oraz są świetnymi obrońcami rodziny ! Pozdrawiam i gorąco polecam ! Zastrzegam wcześniejsze zakończenie aukcji ze względu na ogłoszenia w prasie ! Psy sprzedaje dopiero po wcześniejszym obejrzeniu i wybraniu ! Kontakt telefoniczny-------------------

==============

Takie pare ogłoszeń znalazłam na Allegro. Telefony usunęłam, bo to nie reklama pseudohodowli. A tak w ogóle to dwa ogłoszenia wyraźnie reklamują hodowle… Jakieś to dziwne. A co do ostatniej aukcji to tu macie link: [U]

[B][COLOR=SeaGreen] usunięte = patrz regulamin[/COLOR][/B]

[/U] Zdjęcia mówią same za siebie… Boxero-pitbule i tyle. A ten łańcuch na, którym jest matka… Bernardyn o umaszczeniu płaszczowym...


Pozdrawiam, INU.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']A ja kiedyś znalazłam na allegro takiego oto "labladora bez rodowodu" do oddania w dobre ręce. Aż sobie zdjęcia zapisałam:

[url]http://img248.imageshack.us/img248/7514/labladorzp6.jpg[/url]

[url]http://img407.imageshack.us/img407/4345/lablador2ny4.jpg[/url]

Ciekawa jestem czy ktoś dał sobie wcisnąć taką ciemnotę?
Biedne szczenię... Zasługuje na miłość i szacunek niezależnie od tego kim byli jego przodkowie:([/quote]


Lemoniada te też jest "niezłe" :shake:
"SZCZENIAKI LABRADOR MAJĄ 8 TYG. MAŚĆ CZARNA Z BIAŁYMI PLAMKAMI POD BRZUSZKIEM I "SKARPETKAMI" nie wiem dlaczego mają tak duże plamki możliwe ze gdziesz w dziadkach coś sie wtrąciło dlatego cena jest taka a nie inna OJCIEC CZARNY 2 LATNI, MATKA BISZKOPTOWA 2,5 ROCZNA. SZCZENIACZKI SĄ ODROBACZONE, NIE SZCZEPIONE."

[url]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cfa919865f68f134[/url]

[url]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=863ab15ca237c5c4[/url]

[url]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ea843667d7a5d441[/url]

Ciekawe ile ludzi się nabierze :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plinka']Lemoniada te też jest "niezłe" :shake:
"SZCZENIAKI LABRADOR MAJĄ 8 TYG. MAŚĆ CZARNA Z BIAŁYMI PLAMKAMI POD BRZUSZKIEM I "SKARPETKAMI" nie wiem dlaczego mają tak duże plamki możliwe ze gdziesz w dziadkach coś sie wtrąciło dlatego cena jest taka a nie inna OJCIEC CZARNY 2 LATNI, MATKA BISZKOPTOWA 2,5 ROCZNA. SZCZENIACZKI SĄ ODROBACZONE, NIE SZCZEPIONE."

[URL]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cfa919865f68f134[/URL]

[URL]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=863ab15ca237c5c4[/URL]

[URL]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ea843667d7a5d441[/URL]

Ciekawe ile ludzi się nabierze :/[/quote]

Ręce opadają:shake:. A te 'labradorki' to różnią się nietylko umaszczeniem ale jeszcze te chude łapki... pozatym czemu te oczka im tak łzawią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Ja raz widziałam ogłoszenie że zamieni psa na telefon komórkowy :shake::mad:.[/QUOTE]
[quote]A to już powinno być karalne[/quote]
A co to za różnica czy sprzeda za kasę, a za nią kupi telefon czy zaoszczędzi czasu? :evil_lol:

Lepiej brzmi?

[i]"Czego oczy nie widzą temu sercu nie żal"[/i]


Pies z rodowodem - ok. 1500zł

1500zł = wieża hi-fi = komputer = dobry telefon = ekspres do kawy

Reausumując:
pies = ekspres do kawy

:evil_lol:

Tak, wiem, ze hodowca wydaje pieniążki na jedzonko, szczepienia itd, ale chciałem zobrazować, że tak w gruncie rzeczy psa kupujemy/sprzedajemy za pieniądze, za które można kupić coś innego.

Zakładając, że np. hodowca, który sprzedaje szczeniaka, pokrył już koszty jego utrzymania, wiec za pieniądze, które dostanie i tak kupi coś innego. To jaka różnica, czy weźmie kasę czy jakiś przedmiot tyle samo warty? :evil_lol:

Internet ma to do siebie, że zachwiana jest komunikacja niewerbalna (mam wrażenie, że już to pisałem), co za tym idzie, źle możemy odczytać intencje drugiej osoby.
W dodatku zazwyczaj nie znamy tej drugiej osoby, nie wiemy kim jest oraz co miała na myśli, a co najważniejsze, nie wiemy co skłoniło ją do dania np. ogłoszenie typu: [i]sprzedam 7 letnią sukę rasy xxx.[/i].
Większośc osób pomyśli sobie: noo, urodziła szczeniaki, już jest niepotrzebna, trzeba się jej pozbyć.

Za szybko niektórych oceniamy, krzywdząc ich.


Dobra, tak troche poplątałem, w dodatku offtopowo, większosc i tak pewnie nie zrozumie i będzie głośno krzyczeć.
Cóż, Norwida tez nie rozumiano. :)

Link to comment
Share on other sites

1) "Witam wszystkich serdecznie .
Oferuje sprzedaż [U][SIZE=4]czterotygodniowych :angryy:[/SIZE][/U] szczeniaków rasy Yorkshire Terrier . 2 pieski i 3 suczki .Cena za (sztuke) pieska : 900zl , za (sztuke) suczka : 1 000zl.Na zdjeciu ukazane są śliczne maleństwa wraz z matką . Wiecej informacji można uzyskac pod numerem telefonu"


No szkoda, że nie oddają ich od razu po urodzeniu


2) Witam wszystkich na mojej aukcji!!!
Prowadzimy hodowlę piesków[U] od 8 lat[/U] i wydaliśmy na świat przy pomocy [U][SIZE=4]trzech naszych kochanych suczek ponad 80 piesków[/SIZE][/U] których nowi właściciele, zadowoleni z zakupu są z nami w ciągłym kontakcie.
Obecnie mamy do sprzedania 2 pieski rasy Yorkshire Terrier.
Yorki malutkie szczeniaczki 7 tygodniowe suczka i pieski zaszczepione odrobaczone po malutkich rodzicach waga mamy 1,7kg kg tata 1,5kg .
Udzielam informacji na temat wychowania pielęgnacji i żywienia małego Yorka.
Jeśli oczekujesz niedużego pieska, który będzie niedużym Yorkshire Terierem, to po prostu nam zaufaj jak 80 nabywców naszych Yoreczków .


Ponad 80 szczeniaków i tylko 3 suki? To ciekawe jak często musiały zachodzić w ciążę. No ale wg właściciela taka ilość to jeszcze zaleta.

Link to comment
Share on other sites

Ta aukcja wymiata... W telewizji są konkursy typ "Zgadnij slowo", tu jest chyba "zgadnij rase"...

[quote name='Tytul'] SZCZENIAK Z RODOWODEM DOSKONAŁEJ RASY.[/quote]

[quote name='Tresc']Jeśli szukasz przyjaciela rodziny, stróża i obrońcę, bardzo dobrego towarzysza dzieci, spokojnego i zrównoważonego psa wspaniałej rasy (dorosły pies jest duży, choć bywają większe, jest świetnym kompanem na spacerach, chętny do zabawy) to zadzwoń pod numer: [ciach] naprawdę warto, dzwoń!!!

Jeśli Cię rasa i oferta nie zainteresuje, to będzie krótka rozmowa lub wyślij e-maila [ciach] podając numer telefonu z pewnością oddzwonię.
Właściciel psa nie życzy sobie wystawiania psa na allegro, dlatego też nie podaję szczegłów.

Proszę o telefon lub maila [ciach], a udzielę wszystkich niezbędnych informacji. Bardzo proszę o podanie danych kontaktowych.
Pies szuka rodziny, która będzie rozumieć jego problemy, właściwie go wychowywać i po prostu kochać, jest pies mogacy brać udział w wystawach, jest świetnie zbudowany.[/quote]

A tu chodoffcy...

[quote name='Tytul']LABRADORY PORODOWODOWE[/quote]

[quote name='Tresc']Ze względu na dużą ilość pytań chcielibyśmy dodać, że likwidujemy naszą hodowle psów ponieważ zaczeliśmy pracować i z tąd wzieła się licytacja od 1zł. LABLADORY SĄ W 100% LABLADORAMI.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do " hodowcy" oferującego szczenięta bez rodowodu:

Szczenięta są po rodowodowych rodzicach. Dlaczego rodzice nie mają zrobionych uprawnień hodowlanych ? Czy tak trudno zaliczyć 3 wystawy ? Szczenięta miałyby wtedy metryki.

Dostałam odpowiedź:

A skąd Pani może wiedzieć czy moje psy nie mają wystaw ? A jeśli mają to co ? Ja nie musze dopuszczać suk na papiery bo nie mam takiego obowiązku ! Ja nie potrzebuję szczeniąt z metrykami bo bez nie ma kto kupić a co dopiero z metrykami ! Na allegro 90 % ogłoszeń to szczenięta bez papierów ! Więc dlaczego akurat mi zwraca pani uwagę ?

No cóż Pan jest szczęśliwym wybranym :eviltong:.
Szkoda słów na tych handlarzy. Skoro takie i takie nie schodzą to po co rozmnaża swoje suki. Mogłabym go oto zapytać ale szkoda mi nerwów.
I jeszcze sprzedaje szczenięta i ich matkę :angryy:. Ma kilka ras :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...