Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może macie rację, że zignorowanie tego będzie najlepszym wyjściem.

(Rany, nie mogę, ona napisała, że nikt mi nie kazał jeździć z suką kilka razy, mogłam zwyczajnie zostawić sukę u reproduktora - czy ona w ogóle kiedykolwiek kochała jakiegoś psa?!!! - i te jej drwiny z kupowania szczeniętom podkładów; chciałabym, aby zobaczyła zmarznięte psinki leżące w moczu, który wsiąkł w kocyk, zanim suka zdążyła go wylizać - co za wredne babsko - ale dobrze już, nie dajmy się sprowokować, taka piękna niedziela deszczowa się zaczyna, żadnych Sardynek na dziś :-))

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]Szkoda Sardynko, ze nie da się Ciebie przekonać, bo im mniej takich ludzi jak Ty, tym lepiej.[/COLOR]
Widzę podmiotowe podejście do zwierząt i tyle, powiem Ci jedno na sam koniec. W pseudohodowlach często nie szczepi się szczeniaków, nie odrobacza, kryje się jakimkolwiek psem przypominającym "rasę", karmi się byle czym, pieski nie mają podkładów, śpią w swoim moczu lub na podwórku. NIE CHODZI SIĘ Z SUKĄ NA BADANIA, POZOSTAWIA SIE JĄ BEZ JAKIEJKOLWIEK POMOCY MEDYCZNEJ.
Policz teraz jaki jes odchów szczeniaka w pseudohodowli. Wspaniale, że takie miejsca popierasz.

Link to comment
Share on other sites

Witam;)
Dziś przeglądając allegro wpadłam na pomysł zeby coś zrobic z tymi "hodowlami" Niektorzy podają GG, wiec napisałam do "hodowcy" Labków. Myśle ze takie "rozmowy" zniechęcą troszke tych "hodowców", nic nie zaszkodzi sprobować. O to jak wyglądała rozmowa.

"Ja4 16:35:35
Witam
Ja4 16:35:50
jestem zainteresowana szczeniakiem labladora
Ja4 16:37:18
Mam kilka pytań, czy szczeniaki maja rodowody?? czy są zaszczepione?? czy rodzice maja rodowody?? w jakim są wieku, czy rodzice są szkoleni??
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:41:01
wiek szczeniat to 7 tyg cena 600zl babka szczeniat miala rodowod rodzice nie byli szkoleni bo nie widze takiej potrzeby ale sa karne
Ja4 16:45:21
aha, czyli sprzedawane są kundelki przypominające jakas tam rase i wprowadza sie w błąd kupujących ze kupuja labka, nie dosc ze cena jest kosmiczna jak za kundelka to jeszcze psy nie są szkolone. labki to psy myśliwskie a hodowcy ( miłosnikowi rasy) powinno zalezec na ulepszaniu rasy a nie na zarobieniu kasy:/ nie pojmuje takiego czegoś
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:46:07
nie saa to kundle tylko labradory
Ja4 16:47:05
jesli nie maja rodowodów są to kundeli. bo jak inczej poznam rodziców? na słowo. tak najłatwiej wmawiac, pies bez rodowodu to kundelek przypominajacy jakas rase. Bo nikt nie udowodni mi kto jest rodzicami
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:47:22
z reszta co sie wypowiadasz jak nie widzialas na zywo ani rodzicow ani nic
Ja4 16:47:39
zadałam pytanie, czy maja rodowody dostałam odp
Ja4 16:47:41
i wiem ze nie maja
Ja4 16:47:48
nie wyglad swiadczy o rasowosci
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:47:56
a kto powiedzial ze maja?
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:48:10
dobra <papapa> nie chce mi sie wdawac w glupie gadki;]
Ja4 16:48:19
głupie jest to co robisz
Ja4 16:48:22
mnozysz kundelki
Ja4 16:48:26
i uciekasz z podkulonym
Ja4 16:48:28
ogonem
Ja4 16:48:34
nie chcesz sie przyznac do błedu
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:48:45
nie bo chyba mam wieksze pojecie od psach od ciebie;]
<<SZCZENIAKI LABEK>> 16:48:47
nara "

Nie wiem czy to coś da, ale warto chyba sprobować.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze tutaj ale trafiłem na takie ogłoszenie na Allegro no mnie krew zalewa jak to czytam. Szczególne fragmenty pogrubiłem

"Witam
Przedmiotem aukcji sa szczenieta AMSTAFF,- 3 psy. Pieski sa bardzo ladne, silne i co najwazniejsze - [B]naprawde zanosza sie na coś czego nie bedzie mozna sie powstydzic przy znajomych ponieważ w miocie były 3 sztuki .[/B] Rodzice maja spokojne usposobienie i ciągła chec do zabawy. Na zdjęciach widać ich ojca-czarny, oraz jasną matkę. [B]Piąte zdjecie przedstawia psa który pochodzi ze skojarzenia obydówch tych psów z tamtego roku - mozna go u mnie obejżec - w celu zobaczenia jak silne potomstwo daja te dwa psy [/B]:]. Ojciec jest wielokrotnym chempionem!!(rodowodowy) Poważnie zainteresowanym mogę przesłać jeszcze parę fotek.Szczeniaki można w każdej chwili obejrzeć osobiście!! w Nowym Sączu Prosiłbym o wcześniejszy kontakt. [B]w cenie 400 zł zakładam szczenietom ksiażeczki zdrowia oraz je odrobaczam - szczepienia na nosówke - robie juz na zyczenie kupujacego[/B] .........................................-( [B]wsczesniejsze szczeniaki rozeszły sie w ciagu 2 tygodni przez allegro ) [/B]TEL KONTAKTOWY [COLOR=SeaGreen][B]xxxxxxxxx[/B][/COLOR] NR gg [B][COLOR=SeaGreen]xxxxxxx[/COLOR][/B] pieski Będą do odbioru ok 14 sierpnia - Jest Możliwosć odbioru szczeniaka na terenie WARSZAWY!!.."

Normalnie nie mogę :-(:-(

[B][COLOR=SeaGreen]Usunęłam dane naruszające 2 i 3 pkt regulaminu-Mod[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Na allegro pojawiła się aukcja-do sprzedania beagle 3 tyg. do odbioru w wieku 4 tygodni:angryy:. Kilka osób (2-3) z forum beaglowego zgłosiło naruszenie zasad i aukcja została NATYCHMIAST zamknięta:multi::multi:
Mamy przetartą jakąś ścieżkę-wiadomo już co robić.

EDIT:
ciekawy tekst znalazłam dziś na aukcji jednego z pseudohodowców:
[QUOTE][SIZE=2][COLOR=#4d0000]WAŻNE dla zainteresowanych zakupem szczenięcia jakiejkolwiek rasy:
przed zakupem szczeniaka należy [B][U]dokładnie sprawdzić[/U], czy sprzedawca jest hodowcą czy handlarzem[/B], w jakich warunkach pieseczki żyją - czy w czystym, jasnym kojcu czy w piwnicy, jakiejś budzie albo nawet dziurze w ziemii!! Czy maluchy są czyste, nakarmione i zadbane, czy otoczone są ciepłem i miłością czy też pozostawione same sobie. Te pierwsze miesiące są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego małego szczeniaka.
My te dobre cechy gwarantujemy o czym mogą Państwo się przekonać - zapraszamy do odwiedzin.[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
wytłuszczenie moje, podkreślenie orginalne :shake:

Link to comment
Share on other sites

To o tych szczeniakach amstafa juz tez czytałam, normalnie szok:mad: . Bo pies jest tylko po to zeby sie nim popisywac i chwalic:shake:

Tu link do ogłoszenia to nie reklama pokazuje jakie śmieszne i załosne są niektore ogłoszenia proszenie usuwać!

[URL]http://www.allegro.pl/item219338571_super_szczeniaki_amstaff_wejdz_i_zobacz_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Prowadze od jakiegoś czasu walkę z pseudo na pupilach, z jedną panią wymieniam się mailami juz od jakiegoś czasu, kobieta niestety gubi się juz w swoich kłamstwach, a za wszelką cenę chce pokazac jak ona kocha swoją sunię i jak bardzo ubolewa nad schroniskowcami.

Jej ostatni mail:

[quote]Witam. Rozmumiem Pani poruszenie, sama też dużo myślę nad Pani wypowiedzią. Rzeczywiście sytuacja w schroniskach w Polsce, ale i nie tylko jest tragiczna. A myślę że wynika to też z tego, że ludzie boją sie brać psów ze schroniska, bo obawiają się...... właściwie nie wiem czego się obawiają. Wiem również że zazwyczaj te "ocalone" psy mają w sobie dozgonną wdzięczność i duże pokłady miłości. W naszej rodzinie pojawiały się różne psy, raczej rzadko rasowe.... a właśnie brane ze schroniska. W tym momencie posiadamy dwa mixy, wzięte ze schroniska [[COLOR=Purple][I]sratatata... gadałam z jej córką na gg, mają tylko JEDNEGO psa - Goję - dop. FiGa[/I][/COLOR]]. Jeden z nich ma już ponad 12 lat i nie wyobrażamy sobie sytuacji w której mogłoby go nie być. Drugi mianowany został rodzinnym rozweselaczem i połykaczem ludzkich łez. Jeżeli nie wzielibyśmy Gojki od tamtych ludzi to zapewne dziś mogłoby jej nie byc w ogóle. W tamtym momencie nie mielismy doświadczenia i nie wiedzieliśmy że mogą wciaknąć nam nie rasowego psa. Ponadto widzielismy rodziców..... i tu jest również problem, ponieważ coraz częściej zastanawiamy się czy to aby na pewno byli rodzice Gojki. Poprzednia ciąża Gojki była zaplanowana.... niestety za późno kapnelismy się, że z rasą naszej suni jest coś nie tak.... [[COLOR=DarkOrchid][I]buhahahah..[/I][/COLOR]] na tamtą chwilę mogliśmy to stwierdzić tylko po wyglądzie szczeniaków, a dopiero teraz Gojka nabrała cech zupełnie nie "owczarkowych" [[I][COLOR=Purple]jaaaaacie, transformacja[/COLOR][/I] :crazyeye: ](na wiosnę pozbyła się zimowej sierści i już tak zostało, podrosła również w związku z czym zmieniła jej się budowa ciała) [[COLOR=Purple][I]budowa ciała zmieniła sie przez sierść... [/I][/COLOR]:roflt:]. Obecnej ciąży nie planowaliśmy, ponieważ chcileiśmy zakupić suke z rodowodem [[COLOR=Purple][I]z poprzednich maili wynika że pani o rodowodach nie wie nic, także w tego ich drugiego owczarka nie wierzę :shake:, to pies ich znajomych i taki z niego owczarek jaki ze mnie śrubokręt[/I][/COLOR]]. Niestety jednak, w nocy nasz pies (tym razem owczarek z rodowodem) podkopał się pod kojec Gojki i zrobił co miał zrobić. Powiem szczerze, że nie jesteśmy z tego do końca zadowoleni, ale nie mamy teraz za bardzo innego wyjścia jak przyjąć zaistniałą sytuację [[I][COLOR=DarkOrchid]aborcja?[/COLOR] :razz:[/I]]. Gojka powinna oszczenić się za kilka dni.... i w duchu modlę się, żeby szczeniaków nie było tak dużo jak ostatnio. Wiem ,że Gojka była wymęczona po ciąży, dlatego też szczeniaki odseparowaliśmy od niej bardzo wcześnie [[COLOR=Purple][I]teraz to już padłam[/I][/COLOR] :mdleje:]. Kochamy Gojkę i nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Jest to wyjątkowo madra i posłuszna suka. Niech mi pani wierzy, że pierwsze co zrobie po tym jak odchowa szczeniaki, to wysterylizuje ją!!!, ponieważ już dość takich wpadek. W niedługim czasie zamierzamy zakupić sukę z rodowodem i tym razem nie pozwolimy się oszukać!!!! Pozdrawiam[/quote]Ciekawe czy ta wzmianka o sterylce to prawda czy też ściema :hmmmm:

Zabieram się za odpisywanie ;) Musze uważać by nie poniosły mnie nerwy, bo zacznę rzucać ironicznymi tekstami i się pani wystraszy..

Link to comment
Share on other sites

O Ku*** jak to zobaczyłam myślałam ze z krzesła zlece

[COLOR=SeaGreen][B]usunięte przez moderatora[/B][/COLOR]

[URL="http://www.allegro.pl/item219558109_owczarek_niemiecki_super_suka_jedyna_na_allegro_.html"][/URL]
[SIZE=5][COLOR=#b10047][B]"WITAM ! ! ![/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4]Domowa hodowla [COLOR=#0000b1][I]"WILCZA KOLONIA"[/I][/COLOR]ma do zaoferowania 7-letnią sukę rasy OWCZAREK NIEMIECKI po rodowodowych rodzicach.[/SIZE]

[SIZE=4][COLOR=#b10000][U]OPIS SUKI[/U][/COLOR][COLOR=#b10000]:[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4]duża suka, silna, bardzo dobre proporcje, dobry typ i wyraz, kończyny stawia równo, rytmiczna akcja chodu, mocny grzbiet, silna sucza głowa, mocny pigment, widoczna maska, wzorcowe wykolorowanie, uszy równe i dobrze trzymane, wolna od dysplazji, nauczona podstawowych komend.[/SIZE]
[SIZE=4]DOSKONAŁA DO PILNOWANIA POSESJI, swoim wyglądem budzi respekt,[/SIZE]
[SIZE=4]nie wychowana z dziecmi. Do innych psów przywzyczaja sie po pewnym czasie.[/SIZE]
[SIZE=4]Po 3 wspaniałych miotach (suka daje mocne i równe szczenięta).[/SIZE]
[SIZE=4]IDEALNA DO DALSZEJ HODOWLI ROZPŁODOWEJ (jest pod stałą opieką weterynaryjną). [/SIZE]
[SIZE=4]Pieknie chodzi na smyczy, lubi zabiegi pielegnacyjne, po wszystkich obowiązkowych szczepieniach i odrobaczeniach.

[COLOR=SeaGreen][B][SIZE=2]usunięte przez moderatora[/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE]


[B][SIZE=1][COLOR=#ff1616]Dana rasa jest dopuszczona do obrotu w Polsce, gwarantuję humanitarne warunki przewozu, najlepiej odbiór osobisty ![/COLOR][/SIZE][/B]

[SIZE=4]Zapraszam do obejrzenia suki na miejscu.[/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=3]Przed licytacją proszę o kontakt telefoniczny.[/SIZE]
[SIZE=5][COLOR=#b10047][B]POLECAM ! ! !"[/B][/COLOR][/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Słuchajcie - ja uważam, ze nie ma sensu kopiować w całości tych opisów - poza tym NIE wiadomo, czy ktoś ich nie wykorzysta... to by było - reklama pseudohodowców na dogo - :mad: [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]Skupmy się na tym liście...[/SIZE][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=darkslateblue]Axusia - dobrze byłoby - gdybyś ten tekst wzięła w cudzysłów - to przecież cytat... poza tym nie wiem, czy wolno nam wkejać tu takie dane jak czyjeć telefony.... trzeba liczyć się z tym, ze jakiś napaleniec moze tam zadzwonić i narobić nam kopotu.... proponuję więcej ostrożności w działaniach...[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Skoro ten ktos jest taki madry ze rozmnarza kundelki, puszcza swoje dane na neta to sory, czemu mieli bysmy ich nie przekazywac dalej? ehh. Jeny jak mnie denerwuje taka bezsilnosc, człowiek wystawia sie jak na tacy, przyznaje publicznie ze mnorzy kundelki[B][SIZE=3] :mad: [/SIZE][/B] i jeszcze nic zrobic nie mozna. ehh ręce opadają

Link to comment
Share on other sites

chciałbym dobrego najlepiej czarnego reproduktora do czarnej suki... najlepiej by było jak by był w okolicach warszawy... piszcie na gg:XXXXXXX




przedwczoraj 07:26 Suka ma rodowód ??



i badz tu madry :(



[URL="http://grono.net/gallery/photo/27298736/"]
[/URL]
przedwczoraj 13:38 nie suka nie ma rodowodu.... niestety...
Psa będę szukał za jakieś pół roku....
bo jednego już znalazłem i suka jest zapłodniona....
pozdrawiam


przedwczoraj 14:13 to po co je hurtowo rozmnażasz?





wczoraj 19:45 ponieważ szczeniaki idą jak świeże bułeczki... z gromada 10 szczeniąt zostawiłem jeszcze jedną suczkę... a resztę sprzedałem przez tydzień od wystawienia aukcji na allegro.... a wiec po to hurtowo je rozmnażam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='suninmymouth']
wczoraj 19:45 ponieważ szczeniaki idą jak świeże bułeczki... z gromada 10 szczeniąt zostawiłem jeszcze jedną suczkę... a resztę sprzedałem przez tydzień od wystawienia aukcji na allegro.... a wiec po to hurtowo je rozmnażam...[/quote]

O kurna :angryy::angryy::angryy:

Szczery do bólu :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...