Jump to content
Dogomania

wojna z allegro


jefta

Recommended Posts

kopiuję tutaj, bo do grupy 6 mało osób zagląda:
[quote name='"nati-beagle"']Witajcie!!!Na allegro zostało dane takie oto ogłoszenie :[COLOR=SeaGreen][B]usunięte przez moderatora[/B][/COLOR][U][/U][URL="http://www.allegro.pl/item204388931_beagle_sliczne_szczeniaczki_ddd_5_tygodni_.html"][/URL]
Te szczeniaki mają 5 tygodni!!!!!!Razem z forum e-beagle możemy coś zdziałać i chociaż w małym stopniu ograniczyć pojawianie się takich ogłoszeń.No powiedzcie czy danie takiego tekstu ,,Mama posiada numery na uszku" świadczy dobrze????Przecież napisaliby że ma tatuaż i tyle.Pomóżcie bo : (cytuję pewną bardzo mądrą wypowiedź)
"każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku" [IMG]http://www.e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]
Jesteśmy malutcy, ale jak turlająca śnieżynka, oblepi się śniegiem i do Allegro wtoczy się już wieeeeeelka kula śniegowa [IMG]http://www.e-beagle.pl/forum/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] "
No to jak pomożecie drodzy dogomaniacy???Liczymy na Was.:pPodsuńcie jakieś pomysły itp. Wspólnie możemy dużo więcej!!![/quote]

Więcej na [URL]http://e-beagle.pl/forum/viewtopic.php?p=75310#75310[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jefta']kopiuję tutaj, bo do grupy 6 mało osób zagląda:


Więcej na [URL]http://e-beagle.pl/forum/viewtopic.php?p=75310#75310[/URL][/quote]

No cóż, nie rozumiem tego ogłoszenia.Jak ktoś kto nie wie nawet jak się nazywają "numery na uszku" może prowadzić hodo[U][B][I][COLOR=Red]ff[/COLOR][/I][/B][/U]lę???[COLOR=Black]
Napisałam specjalnie f, bo to nie jest hodowla....:shake:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Zaciekawił mnie ten wątek,kwestia sprzedaży psów na Allegro to ważna sprawa lecz należy w sposób mądry i przemyślany podejść do tematu.Różni są hodowcy ale ci znani i poważni nie muszą zamieszczać ogłoszeń w serwisie aukcyjnym bo zbyt i tak mają poprzez opinie krążące w środowisku.[/B]
[B]Wątek ciekawy,warty rozwinięcia.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']No cóż, nie rozumiem tego ogłoszenia.Jak ktoś kto nie wie nawet jak się nazywają "numery na uszku" może prowadzić hodo[U][B][I][COLOR=Red]ff[/COLOR][/I][/B][/U]lę???[COLOR=Black]
Napisałam specjalnie f, bo to nie jest hodowla....:shake:
[/COLOR][/quote]

moim zdaniem to paranoja.jak tacy ludzie zajmuja sie hodowla

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Zaciekawił mnie ten wątek,kwestia sprzedaży psów na Allegro to ważna sprawa lecz należy w sposób mądry i przemyślany podejść do tematu.Różni są hodowcy ale ci znani i poważni nie muszą zamieszczać ogłoszeń w serwisie aukcyjnym bo zbyt i tak mają poprzez opinie krążące w środowisku.[/B]
[B]Wątek ciekawy,warty rozwinięcia.[/B][/quote]

zgadzam sie. ja nigdy nie kupila bym psa przez internet a juz wogle nie od tych ludzi
Niedlugo to dojdzie ze zaczna psa wysylac w paczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Zaciekawił mnie ten wątek,kwestia sprzedaży psów na Allegro to ważna sprawa lecz należy w sposób mądry i przemyślany podejść do tematu.Różni są hodowcy ale ci znani i poważni nie muszą zamieszczać ogłoszeń w serwisie aukcyjnym bo zbyt i tak mają poprzez opinie krążące w środowisku.[/B]
[B]Wątek ciekawy,warty rozwinięcia.[/B][/quote]

zgadzam sie. ja nigdy nie kupila bym psa przez internet a juz wogle nie od tych ludzi
Niedlugo to dojdzie ze zaczna psa wysylac poczta

Link to comment
Share on other sites

[B]Handel psami bez rodowodu kwitnie w serwisach aukcyjnych.Kupując szczeniaka bez rodowodu praktycznie nie ma się żadnej pewności pochodzenia i gwarancji,że pies wyrośnie na osobnika zgodnego ze wzorcem rasy.Ponadto zastanawiam się nad celowością rozmnażania psów bez rodowodu.Gdy już ktoś jest chętny na zakup psa bez rodowodu to zachęcam do odwiedzenia najbliższego schroniska dla psów gdzie za symboliczną opłatę można otrzymać szczeniaka lub dorosłego psa.Co jeszcze istotne psy nie rodowodowe powinny być kastrowane lub sterylizowane aby zapobiec nadmiernej ilości potomstwa.[/B]
[URL]http://szczecin.schronisko.net/index.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Handel psami bez rodowodu kwitnie w serwisach aukcyjnych.Kupując szczeniaka bez rodowodu praktycznie nie ma się żadnej pewności pochodzenia i gwarancji,że pies wyrośnie na osobnika zgodnego ze wzorcem rasy.Ponadto zastanawiam się nad celowością rozmnażania psów bez rodowodu.Gdy już ktoś jest chętny na zakup psa bez rodowodu to zachęcam do odwiedzenia najbliższego schroniska dla psów gdzie za symboliczną opłatę można otrzymać szczeniaka lub dorosłego psa.Co jeszcze istotne psy nie rodowodowe powinny być kastrowane lub sterylizowane aby zapobiec nadmiernej ilości potomstwa.[/B]
[URL]http://szczecin.schronisko.net/index.html[/URL][/quote]

Jeśli mówisz o mnie, to Magia została kupiona z hodowli nie przez ff, tylko z hodowli prawdziwej i ma rodowód.Rodzice prześwietleni na dysplazję, tata wielokrotny medalista, matka ma znanych potomków...
(ale wiem że nie medale są najważniejsze)
Jeśli nie mówiłeś o mnie to sory

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']A nie wystarczy napisać do allegro o naruszenie zasad ?? Myśle, że aukcja zostanie usunięta[/quote]
[B]Pismo o naruszeniu zasad nic nie da z uwagi na brak naruszenia zasad umieszczonych w regulaminie.Należałoby się poważnie zastanowić nad propozycją zmian w systemie wystawiania aukcji dotyczących żywych zwierząt.W tym wątku trzeba podyskutować nad takimi zmianami a po dyskusji wyciągnąć wnioski i przedstawić jedną ,wspólną propozycję dla zespołu Allegro.[/B]
[B]Przykład sprzedaży na aukcji Allegro:
[COLOR=SeaGreen]usunięte przez moderatora[/COLOR][/B]

[B]to strona hodowli:[/B]
[URL]http://arkadia.hodowca.pl/content/section/1/2/[/URL]
[B]a to opinie o hodowli z Dogomanii:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35618[/URL]
[B]Zapewnie więcej takich przykładów można znaleźć.[/B]

Link to comment
Share on other sites

chciałabym napisać taką skargę, ale w regulaminie znalazłam tylko tyle:
"Gatunek musi być dopuszczony do obrotu w Polsce, a Sprzedający musi zagwarantować bezpieczne i humanitarne warunki transportu (najlepiej odbiór osobisty)"
ta aukcja (jak inne budzące wątpliwości) nie narusza regulaminu allegro:shake:
Dla mnie jedynym wyjsciem jest jednak wymuszenie na allegro całkowitego zakazu sprzedaży zwierząt. Niestety tych uczciwych sprzedawców jest tam mniejszość:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JanuszPLSzczecin'][B]Handel psami bez rodowodu kwitnie w serwisach aukcyjnych.Kupując szczeniaka bez rodowodu praktycznie nie ma się żadnej pewności pochodzenia i gwarancji,że pies wyrośnie na osobnika zgodnego ze wzorcem rasy.Ponadto zastanawiam się nad celowością rozmnażania psów bez rodowodu.Gdy już ktoś jest chętny na zakup psa bez rodowodu to zachęcam do odwiedzenia najbliższego schroniska dla psów gdzie za symboliczną opłatę można otrzymać szczeniaka lub dorosłego psa.Co jeszcze istotne psy nie rodowodowe powinny być kastrowane lub sterylizowane aby zapobiec nadmiernej ilości potomstwa.[/B]
[URL]http://szczecin.schronisko.net/index.html[/URL][/quote]
ja na mojego rodowodu nie mam ale mi to nie potrzebne bo na wystawy chodzic nie bede

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka i haker']ja na mojego rodowodu nie mam ale mi to nie potrzebne bo na wystawy chodzic nie bede[/quote]
heh...rodowód to tylko przepustka na wystawy - to przede wszystkim potwierdzenie,że mamy psa o określonych cechach...ale to nie miejsce to takich dyskusji...

Link to comment
Share on other sites

[B]Proszę sobie spojrzeć np. na tą aukcję:[COLOR=SeaGreen]
usunięte przez moderatora[/COLOR][/B]
[B]Co to jest za oferta?W opisie szczeniaki po rodzicach rodowodowych ale brak opisu rodziców,brak podstawowych danych dot.kwestii zdrowotnych rodziców.Co to znaczy,że szczeniaki są bez rodowodu gdy rodzice mają takowe?Coś jest nie tak.[/B]
[B]To jest właśnie przykład sprzedaży na aukcji internetowej,sprzedaje się byle jak,bez podstawowych informacji i tak naprawde to się nie wie co jest sprzedawane.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Ja takie aukcje zgłaszam jako "towar nieoryginalny" - bo skoro ktoś operuje nazwą rasy,a sprzedaje nierasowe szczenię to jest to "towar" nieoryginalny...
Ale rzeczywiście przydałoby się ukrócić takie aukcje...[/QUOTE]


Zgadza się, można zgłosić taka aukcję jako "towar niezgodny z opisem" - w świetle prawa "beagle" bez rodowodu to nie beagle tylko kundel.

Link to comment
Share on other sites

[B]Fakt,o całkowitym zakazie sprzedaży trzeba zapomnieć bo Allegro to firma komercyjna i nie dziwię się,że zarabiają na tym, po to w końcu powstali.Można natomiast podyskutować na temat form prezentacji i sprzedaży psów na aukcjach.Ponadto można rygorystycznie obserwować pojawiające się aukcje i w razie złamania lub podejrzenia złamania regulaminu należy o tym fakcie powiadamiać zespół Allegro.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arnika']Zgadza się, można zgłosić taka aukcję jako "towar niezgodny z opisem" - w świetle prawa "beagle" bez rodowodu to nie beagle tylko kundel.[/quote]
Ale w świetle jakiego prawa? przepisów ZK? przepisy organizacji dotyczą tylko jej członków, a Ci co sprzedają psy bez rodowodu zazwyczaj nimi nie są.
Co innego gdyby była na to jakaś ustawa, czy rozporządzenie

Link to comment
Share on other sites

ZK powinien raz na zawsze podać oficjalną definicję rasy psa.
Wtedy można nie pojawiałyby się ogłoszenia typu: "pies RASY cocker spaniel..." za 250 zł oczywiście bez rodowodu.
Handlarze żerują na naiwnych i wciskają ludziom kit, dopuszczają się także zwykłych oszustw, bo przeciętny Kowalski nie musi wiedzieć, co to jest rodowód, metryka i jaka jest różniaca między rodowodowym a po rodowodowych.
Rosjanki - matka z córką, obok mnie mieszkające, zupełnie zielone w tematach rasowości i kynologii tak sobie zafundowały beagla za 800 zł, po czym wyrosł im stwór całkiem nie z tej ziemi. Zostały zwyczajnie oszukane, bo wmówiono im, że to w 100% rasowy piesek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']
Wtedy można nie pojawiałyby się ogłoszenia typu: [B]"pies RASY cocker spaniel..."[/B] za 250 zł oczywiście bez rodowodu.
Handlarze żerują na naiwnych i wciskają ludziom kit, dopuszczają się także zwykłych oszustw, bo przeciętny Kowalski nie musi wiedzieć, co to jest rodowód, metryka i jaka jest różniaca między rodowodowym a po rodowodowych.[/quote]
To prawda. Mał nie umarłam z ponurego śmiechu kiedy zobaczyłam ogłoszenie u "mojego" weta - [I]Sprzedam rasowe owczarki niemieckie 8tygodniowe (bez rodowodu). [/I]Boże! Nie dość, że rasowe bez rodowodu, to jeszcze 8-tygodniowe?? Słowa nie było o rezerwacji, kto mądry wydaje półtoraroczne szczenię??
A z tymi ludźmi, co nieświadomie dają sobie wciskać kit, to nie do końca tak jest. Niektórzy robią z siebie głupów zupełnie świadomie. Kiedyś w gazecie widziałam ogłoszenie o sui po goldenie i labku za 150zł. A parę dni temu na allegro o szczeniątach, mixach yorka i pekińczyka za 300zł. I jestem pewna, że znajdą się cymbały, którzy zapłacą takie pieniądze za najzwyklejszego w świecie kundelka, nie dostrzegając, że w schronisku czeka tyle innych, o wiele bardziej potrzebujących i to za symboliczną kwotę.
I jeszcze prośba do hodowców. Przeklejam całość treści znalezionego niegdyś ogłoszenia:
[I]"Śliczna suczka rasy yorkshire terrier[/I]
[I] poszukuje kawalera z małopolski
Cały czas bylismy przeciwni rozmnażaniu
naszej suczki, ale za namową weterzynarza
postanowiliśmy znaleźć odpowiedniego
kandydata, najlepiej z okolic
Krakowa lub Tarnowa
waga pieska reproduktora do 2 kg"[/I]
W czym rozmnażanie jest lepsze od sterylizacji, że aż weterynarz namawia? To naprawdę może pomóc na jakieś schorzenie/wadę charakteru? Oświećcie mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Caruso']ZK powinien raz na zawsze podać oficjalną definicję rasy psa.
Wtedy można nie pojawiałyby się ogłoszenia typu: "pies RASY cocker spaniel..." za 250 zł oczywiście bez rodowodu.
Handlarze żerują na naiwnych i wciskają ludziom kit, dopuszczają się także zwykłych oszustw, bo przeciętny Kowalski nie musi wiedzieć, co to jest rodowód, metryka i jaka jest różniaca między rodowodowym a po rodowodowych.
Rosjanki - matka z córką, obok mnie mieszkające, zupełnie zielone w tematach rasowości i kynologii tak sobie zafundowały beagla za 800 zł, po czym wyrosł im stwór całkiem nie z tej ziemi. Zostały zwyczajnie oszukane, bo wmówiono im, że to w 100% rasowy piesek.[/quote]
[B]Wiele jest oszustw ale z drugiej strony,decyzja o zakupie psa podjęta przez inteligentne i odpowiedzialne osoby powinna być przemyślana a nie podejmowana na szybko"bo jaki ładny szczeniak","bo dobra cena" itp.Z psem wiążemy się na kilkanaście lat i wybór odpowiedniego szczeniaka i odpowiedniej rasy nie powinien być przeprowadzany na szybkiego.Najpierw porozmawiajmy z właścicielami psów naszej wybranej rasy,hodowcami,pójdźmy do Związku Kynologicznego,poczytajmy literaturę i tak przygotowani możemy zacząć spokojnie szukać szczeniaka.Najmniej odpowiednim miejscem do zakupu jest giełda czy aukcja internetowa.Wydajmy te kilkaset złotych więcej i kupmy u sprawdzonego hodowcy psa rodowodowego.Mamy tu przynajmniej gwarancję zgodności psa ze wzorcem rasy,znamy pochodzenie oraz wyniki badań rodziców na najczęściej występujace choroby danej rasy. [/B]
[URL]http://jacentus.com/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lemoniada']To prawda. Mał nie umarłam z ponurego śmiechu kiedy zobaczyłam ogłoszenie u "mojego" weta - [I]Sprzedam rasowe owczarki niemieckie 8tygodniowe (bez rodowodu). [/I]Boże! Nie dość, że rasowe bez rodowodu, to jeszcze 8-tygodniowe?? [/quote]

A przepraszam Cię bardzo, bo ja nie rozumiem. co jest nie tak z ośmiotygodniowymi szczeniętami? Bo ja właśnie takie sprzedaję. Tyle że rodowodowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...