Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Kajusza

spotkanie z Magdą Bartoszewską - szkoleniowcem i behawiorystą w Gorzowie Wlkp. 5-6.IV

Recommended Posts

W dniach 05-06 kwietnia 2014r. organizujemy weekend szkoleniowy.

Będzie miał charakter teoretyczno-praktyczny. Główne punkty na których się skupimy to posłuszeństwo, motywacja, a przede wszystkim relacja i budowanie wzajemnego szacunku i zaufania.
Osoby wstępnie chętne mają już jakieś doświadczenia szkoleniowe, więc zapewne zaczniemy od praktyki, by przejść do teorii.
Przewidujemy dużo ćwiczeń dla samych przewodników psów, związanych z empatia, zaufaniem, relacją. Scenariusz w dużej mierze powstanie w oparciu o zapotrzebowanie chętnych.

Weekend stanowi spójną całość, więc byłoby dobrze, gdybyście mogli uczestniczyć w całości zajęć.

Wolnych miejsc z psami: 12
koszt uczestnictwa z psem: 200zł
obserwator: 130zł

Szkolenie odbędzie się na sali, więc trzeba doliczyć ok. 10-15zł na jej opłacenie.

Zgłoszenia:
[URL]https://docs.google.com/forms/d/1Bz-eJGZRVeRQkEfjwSnwDiJhArMvBOTtq4Bh5VbCBoU/viewform[/URL]


wydarzenie na fb: [url]https://www.facebook.com/events/594170617340522/?fref=ts[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
jasne, info z wydarzenia:

Informacje co do samego szkolenia oraz prowadzącej Magdyy Bartoszewskiej:
- wszyscy jednocześnie pracują, nie ma pojedynczych wejść, dlatego ważne jest aby móc całe dwa dni być na szkoleniu. Magda nadaje formę ale można pracować nad tym nad czym potrzebujemy a nie nad tym co inni robią.

Jest część teoretyczna, z uwagi, że na różnym poziomie wiedzy są uczestnicy to też zaczynamy od podstaw ale potem w trakcie dyskusji pogłębiamy temat ... jest też dyskusja i omówienie konkretnych problemów behawioralnych czy dot. nauki konkretnych rzeczy w obi, ipo itp.
W trakcie szkolenia będziemy także pracować bez psów. Ćwiczenia te mają na celu uwolnienie naszych emocji i naukę pracy z psem na bazie naszego nastroju, nastawienia i motywacji.

Dla Magdy najważniejszy jest kontakt i więź/relacja z psem, które są podstawą do pracy stricte nad posłuszeństwem, rozwiązywaniem problemów behawioralnych itp. Dlatego ważne jest aby pozbyć się presji społecznej, że coś trzeba (mieć „grzecznego” psa) ale tez nauczyć chwalić i cieszyć do psa - jako jedna z nagród środowiskowych, co też u nas kuleje ..."bo co ludzie powiedzą" ... to ładnie widać na szkoleniu, gdzie początkujący krępują się bawić szaleńczo, chwalić i ogólnie robić z siebie wariata. Będziemy też uczyć się nt procesu uczenia się - pracy na bazie "kar i nagród" (wygaszania i wzmacnianie pozytywne i negatywne).

Popracujemy w grupie ale też pójdziemy w teren aby pracowac w codziennych sytuacjach i rozproszeniach.

- A to trochę info nt samej Magdy:
Magda jest instruktorem Związku Kynologicznego, behawiorystka.
Pracowała w schronisku w Korabielewicach z psami, i zwięrzetami gospodarskimi: świnkami, krowami itp.
Poza tym pracuje z psami sportowymi, przygotowywanymi do zawodów i egzaminów - w tym ras nie dedykowanych do sportów - bulteriery, boston teriery.
Prowadzi hotel dla psów trudnych, które nie mają szans na adopcje ze schronisk, a także pomagda psom lękliwym, zdziczałym, z dużą agresją – takim którym nikt już nie umiał pomóc.

Mojemu osobistemu psu bardzo pomogła (pies o najgorszym charakterze - lękowo agresywna suka z domieszką terytorializmu)– pokazała jak zbudować relacje opartą na zaufaniu i szacunku, dzięki czemu praca nad resocjalizacją Wegi i sportowym posłuszeństwem skoczyła o milowy krok do przodu.

Możesz wejść na fanpage Fundacji Zwierzęca Polana i tam pooglądać filmiki i opisy psów które są u Magdy przygotowywane do adopcji.

Kilka linków do poczytania:
- stronka Magdy hodowli: http://www.iansdogs.republika.pl
- filmiki pokazujące metamorfozę Blusi, która po 2 latach nieefektywnych dt, gdzie nie można było zapanować nad jej reakktownością i brakime jakiejkolwiek koncentracji u Magdy po 11 dniach pies pracował skupiona na niej: http://www.youtube.com/watch?v=RR1ETG-iYs8, http://www.youtube.com/watch?v=7jb-2vQqRBo&feature=youtu.be
- fan page Kozy Feli, która mieszka z Magdy rodziną: https://www.facebook.com/pages/Koza-Fela/311087485707568?ref=ts&fref=ts
- fan page zdziczałego psa z Korabielewic, którego Magda przygotowywała do adopcji: https://www.facebook.com/pages/Mantayo/490194277728939?ref=ts&fref=ts

Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...